Do ktorej fakulty by vás zaradil triediaci klobúk?


Azizi
Azizi 19.02.2016 v 01:42

Tak trochu hravá téma, ale verím, že väčšina z vás, ktorí ste čítali Harryho Pottera, ste sa nad tým aspoň raz v živote na chvíľku zamysleli :) Ku každej fakulte som pridala jednoslovnú charakteristiku, o ktorej si myslím, že ju najlepšie vystihuje. Samozrejme tie sa navzájom nevylučujú a ako vieme, ani rozhodnutie klobúka nemusí byť zakaždým jednoznačné. Ale myslím si, že u každého niektorá z týchto vlastností snáď aspoň málinko prevláda nad ostatnými. Pre ktorú z nich by sa myslíte klobúk priklonil vo vašom prípade, ak by ste si ho vyskúšali? :)

Chrabromil / Nebelvír - statočnosť
Bystrohlav / Havraspár - múdrosť
Bifľomor / Mrzimor - snaživosť
Slizolin / Zmijozel - cieľavedomosť

A tu ešte prikladám piesne triediaceho klobúka:
http://www.priori-incantatem.sk/show.php?page=info/rokfort/piesen_triediaceho_klobuka

Tak ja skúsim začať. Myslím si, že v mojom prípade by ma asi klobúk poslal do Bifľmoru.

Text příspěvku byl upraven 19.02.16 v 01:53

bamba
bamba 19.02.2016 v 09:07

ja myslím, že by ma vyrazil zo školy. Medzi tri nespadám vôbec a teda mi ostáva iba klobúk múdrosti a to už vôbec nie. Museli by tam pridať ešte jednu fakultu - posera, so zmyslom pre humor a mierne vyvinutým pudom sebazáchovy, prípadne záchovy okolia - nemusia to byť ani blížni. Naposledy som zachraňovala mlčiace topiace sa cudzie dieťa na jazere. Takže bolo by to do okruhu 100 metrov maximálne.

reader.007
reader.007 19.02.2016 v 09:21

Jako dítě bych nejspíš skončila v Havraspáru, načež by klobouk později litoval že mě neposlal rovnou domů nebo do Mrzimoru :-) Na Nebelvír mi vždycky chyběla ta bezhlavost a na Zmijozel bezohlednost

Eremites
Eremites 19.02.2016 v 09:33

Myslím, že v mém případě by to bylo jasné - Havraspár. A to přesto, že bych si moc přála být v Nebelvíru. Odjakživa jsem takový ten poustevník stojící opodál, sledující dění a občas poskytující (rádoby)moudré rady tomu, kdo o to stojí. Nicméně ve svých snech jsem vždy byla ten udatný chrabrý rytíř v nablýskané zbroji či statečný, bleskurychlý a čestný kovboj zachraňující vše bezbranné a slabé :)

Azizi
Azizi 19.02.2016 v 13:21

reader.007, skúsim len načrtnúť svoj pohľad :) Nemyslím si, že každý chrabromilčan by musel byť automaticky bezhlavý a každý slizolinčan bezohľadný. Myslím si, že v každej fakulte sa môžu nachádzať rovnako dobrosrdeční a milí ľudia, ako aj povedzme bezohľadní a povýšeneckí. Vezmime si napríklad toho slizolinčana. Môže to byť kľudne niekto, kto sa celý svoj život rozhodne zasvätiť pomoci druhým a spraví pre to úplne všetko. Samozrejme je to len príklad, ale aspoň tak to chápem ja.

Text příspěvku byl upraven 20.02.16 v 00:52

spojka
spojka 20.02.2016 v 19:32

Když jsem si dělala test na Pottermore, tak mě zařadili do Zmijozelu. Jenže celý ten test byl takový pofidérní, protože o mém osudu rozhodovaly otázky typu: Máte raději černou, nebo bílou barvu? A jelikož "černá je barva zlá", skončila jsem ve Zmijozelu. Takže na základě takových otázek mě to nepřekvapilo.

Z těch charakteristik, co jsi vypsala ke každé koleji, neoplývám ani jednou.

Kdybych si mohla vybrat, tak bych se přisomřila nejspíš do Nebelvíru.


MarekG
MarekG 20.02.2016 v 20:08

Byl by to asi Havraspár, jinak mi na Pottermore vyšel Zmijozel.

spojka
spojka 20.02.2016 v 21:16

MarekG:
Tak to máš asi taky rád černou barvu, když ti vyšel Zmijozel:)

Azizi
Azizi 21.02.2016 v 00:14

Tak mne vlastne aj na Pottermore vyšiel Bifľomor :D A ani sa nečudujem, mne je tá charakteristika bifľomorčanov naozaj asi zo všetkých najpodobnejšia :)

JaMar28
JaMar28 24.02.2016 v 13:04

Jako děcko bych nejspíš skončil v Biflomoru, ale za pár let by mě vyrazili pro prokrastinaci. :)

Totojsemja
Totojsemja 24.02.2016 v 21:59

1. test mi vyšel na Zmijozel a 2. na mrzimor. Chtěl bych do nebelvíru ale byl by to asi havraspár.

fat_man
fat_man 25.02.2016 v 11:33

Díky diskuzi jsem se zaregistroval na Pottermore a vyšel mi Mrzimor...no , vždycky jsem se viděl spíš ve Zmijozelu. Třeba bych Moudrý Klobouk přemluvil :-D

Skallarix
Skallarix 12.01.2017 v 10:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ketrin333
Ketrin333 12.01.2017 v 11:24

Mě vyšel nebelvír :)



Vložit příspěvek