Co vás vytáčí na komentářích / komentujících?


R.E.M.
R.E.M. 19.08.2016 v 22:34

Binysek: Závažné otázky. Bezpochyby. Čumák v nos lze, pokud čumák má podobnou velikost jako nos. V opačném případě, kdy čumák je mnohem větší - pak je to skutečně čumákem v tvář. :-)

bamba
bamba 21.08.2016 v 23:38

nechce sa mi zakladať novú tému, ale ako sa dáva palec pri komentároch - pretože ak na to ťuknem znovu, tak dáva palec dolu a potom zase hore....

woodward
woodward 21.08.2016 v 23:42

tak je to správně. jeden komentář, jeden palec. víc jich dát nemůžeš.

bamba
bamba 22.08.2016 v 00:23

že veľmi pekne ďakujem.

woodward
woodward 22.08.2016 v 08:53

a komu to mám vyřídit? :)

Medunkavera
Medunkavera 22.08.2016 v 10:03

Co Vás vytáčí na komentářích/ komentujících

Mě? Mě nic nemůže vytočit. Každý názor je zajímavý a každý mě zajímá. Jsou to prostě názory lidí. Co jako? Každý člověk je jiný a každý má jiný názor. Tenhle člověk má ten názor, druhý jiný...
Ať už je to názor pozitivní, nebo negativní. I třeba na moji osobu.


3nitka
3nitka 21.09.2016 v 23:19

Ach, tie hrozné gramatické chyby.

jitvav
jitvav 22.09.2016 v 07:49

Ano, ty gramatické chyby, to je hrůza. Ale to není jen tady, je to všude kolem. Je přinejmenším zarážející, když si kolikrát člověk s vysokoškolským vzděláním plete i a y...

xelzax
xelzax 02.03.2017 v 21:26

Tak si tu pročítám komentáře uživatelů k jednotlivým knížkám a jaksi začínám pociťovat silnou nechuť k této okřídlené frázi... Každou knihu přečetlo pár lidí "jedním dechem"... to opravdu mají čtenáři tak chabou slovní zásobu, že nejsou schopni komentovat nějak jinak?

Hun
Hun 02.03.2017 v 21:54

Lidé, kteří hodnotí knihy podle toho, jak jsou napínavé, nemívají bůhvíjak rozlehlé duševní obzory. Slabší slovní zásoba mě u nich nepřekvapuje.

denib
denib 02.03.2017 v 22:12

Napětí by určitě nemělo být jediným kritériem hodnocení, ale jako jedno z několika hledisek je podle mě relevantní. Třeba u thrilleru ho prostě očekávám. Navíc "přečteno jedním dechem" se nemusí týkat jen napětí, ale prostě zvědavosti na příběh a dobré čtivosti. Já se snažím psát komentáře trochu barvitěji, ale občas mi to k těm frázím taky ujede. Hlavně si vytvářím svoje fráze - přistihla jsem se, že často opakuji "zajímavá kniha" :-)

Koka
Koka 02.03.2017 v 22:21

xelzax - váš příspěvek na mne působí, jako byste se zaregistroval/a včera, přičemž údaje z profilu to popírají. Je tedy divné, že tu trapnou formulaci, která se v komentářích objeví cca 20-krát denně, jste zaznamenal/a až teď.
O omílaných frázích a provařených formulacích doporučuji skvělý blog a také komentáře k němu:
http://www.databazeknih.cz/blog/sobecka-kniha-7288
Až se více rozkoukáte, věřím, že jistě nejdete i mnohem mnohem kultivovanější, výstižné, vtipné, objevně formulované komentáře, které je někdy radost číst. Není jich tady úplně málo, jen je třeba je trochu hledat a jejich autory si zafixovat i pro příští čtení.

xelzax
xelzax 02.03.2017 v 22:32

To ne, spíš jsem dnes nějaká nabroušená a přetekl ten příslovečný pohár. Už mě to dráždí delší dobu :-). Ale je pravda, že pokud přejdu dvacet komentářů 'jednim dechem', tak najdu i nějaké opravdu kvalitní a milé. A děkuji za odkaz

newtory
newtory 02.03.2017 v 22:41

Už dávno som sa nestretol s knihou ktorú by som prečítal: jedným dychom.
Aj keď pravdou je,že niektoré knihy sa čítajú akosi "ľahšie..."
Vyšším stupňom k hore zmienenému typu literatúry,by mohli byť knihy čítané bez nádychu...alebo knihy čítané s respirátorom.

R.E.M.
R.E.M. 02.03.2017 v 22:50

Neberte to jako chlubení, ale Polámal se mraveneček přečtu jedním dechem. No, fakt.

Respirátor je při čtení "jedním dechem" nepovoleným dopingem.

Text příspěvku byl upraven 02.03.17 v 22:53

newtory
newtory 02.03.2017 v 23:09

Pre jedného nepovolený doping pre iného čitateľská pomôcka.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 24.06.2017 v 15:47

Jsem tu teprve chvilku, ale snažím se aby moje komentáře nebyli příliš dlouhé ani krátké a aby trochu pomohli i ostatním čtenářům, je to však věc ryze subjektivní, tak nevím zda se mi to aspoň trochu daří. Stejně přistupuju i ke komentářům ostatních uživatelů.
Co mě vadí jsou výkřiky typu "fantastické, přečteno jedním dechem...", prostě ohodnocení jednou větou a víc nic.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.06.2017 v 16:06

VladiKlaisner: kolik vět má v ideálním světě správný komentář? (To není rejpání, jenom mě to zajímá u z pohledu jiného člověka). Když není co říct nebo nemám slov, tak se nikdy moc nevytáhnu, ale psát dlouhé komentáře mě baví, což má z mé strany dost vypovídající hodnotu. Hlavně, že tam není spoiler. To je oč tu běží. Pac a pusu. Jděte na sluníčko, čtěte a v pondělí s dávkou nových komentářů v pozoru na DK :D

VladiKlaisner
VladiKlaisner 25.06.2017 v 09:32

Lenka.Vílka: byl to jen názor - můj subjektivní pocit, možná jsem si měla přečíst celé vlákno. Neodsuzuju dlouhé komentáře, jen mi vadí, když v nich autor prozrazuje část děje a to hlavně v případě, když se chystám knížku teprv číst, ale třeba časem zněním nazor. Jo a to sluníčko, nevím zda byla narážka, zdravím z Andalusie, včera tu bylo 40st.

Text příspěvku byl upraven 25.06.17 v 09:33

Naias
Naias 25.06.2017 v 10:30

Mňa vytáča, keď sa v komentári dočítam, že niekto strhol hviezdu, lebo mu hlavná postava nebola sympatická. To čo je preboha za kritérium? Poznamenať, čo som cítila k tej ktorej postave, je v poriadku, ale hodnotiť podľa toho knihu, to je nezmysel. Úlohou (hlavnej) postavy predsa nie je vzbudzovať v čitateľoch sympatie. Dôležité je, či je dobre vykreslená, či pritom šiel autor do hĺbky alebo zostal na povrchu, či sa postava správa uveriteľne, alebo sa z nej sypú piliny, ale nie to, či je dakomu sympatická. To o kvalite knihy nič nevypovedá.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.06.2017 v 10:53

VladiKlaisner: jo, tak to vykecání děje je sprostý. Což jde zvládnout i krátkým komentářem. (Bylo to hezký, až na to, že XY umřel.) :D jenom mě to zajímalo. Protože ono je kolikrát dost těžký napsat onen slovně vysilující komentář a nic nevykecat.
Se sluníčkem náhoda :D, v čechách je taky hezky...

Alienor
Alienor 25.06.2017 v 13:32

Ja v takom prípade nehodnotím hviezdičkami. Do komentára to samozrejme môžem napísať, ale nepríde mi fér kvôli svojmu problému znižovať knihe hodnotenie. A už vôbec nehodnotím, keď knihu nedočítam, ako by som aj mohla, keď mi chýba ucelený dojem?

Text příspěvku byl upraven 25.06.17 v 14:55

Naias
Naias 25.06.2017 v 13:35

Keď čitateľ hodnotí knihu nízko, lebo má pocit, že to autor nezvládol, prosím. Ale odôvodniť to tým, že postava bola hrozne sebecká alebo že užívateľka nemá rada ľudí, ktorí si vymýšľajú... To nie je chyba autora, ak má dakto v zuboch klamárov či egoistov. Ja nemám rada vrahov, ale kvôli tomu predsa nedám nízke hodnotenie Zločinu a trestu.

Jass
Jass 25.06.2017 v 16:57

Pokud knihu nedočtu, tak nehodnotím...
Jinak... s těmi nesympatickými postavami... Na jednu stranu souhladím s Naias, ale zároveň přiznávám, že pokud v knize není jediná sympatická postava a všechny mi současně pijou krev, tak to ani dokonalé zpracování zcela nezachrání. Když už se tu probírá ta ruská klasika, přiznám, že jsem tenhle problém měla u Anny Kareniny, ze začátku jsem do knihy byla naprosto zamilovaná, postupně ale moje nadšení opadalo, začala jsem postavy poznávat víc do hloubky a... Na jednu stranu se jim asi nedá upřít věrohodnost, na druhou nechápu, že jsem si z toho množství neoblíbila ani jednu. Styl byl božský, ale děj mě neuvěřitelně deprimoval.

Text příspěvku byl upraven 25.06.17 v 16:59

Alienor
Alienor 25.06.2017 v 17:30

No, nemyslím si, že Pani Bovaryová je nekvalitné čítanie. Nemusí sa mi páčiť, ale to, či je niečo kvalitné a či sa mi niečo páči sú dve rozličné veci.

Text příspěvku byl upraven 25.06.17 v 17:33



Vložit příspěvek