Česká pošta a její služby


keri.H
keri.H 27.11.2020 v 09:46

Eicherik: Nechat si zboží poslat na zásilkovnu je kolikrát lepší, hlavně nemusíš řešit, zda budeš v dobu doručení doma nebo ne. Občas to využívám.
Teď jsem si zrovna při čekání na tři balíky říkala, že jsem si to radši měla nechat na tu zásilkovnu, protože nějak to doručení k nám na vesnici vázne (jeden balík je na skladě PPL už od pondělí) a táta také čeká ještě na jeden balík už delší dobu.

reader.007
reader.007 27.11.2020 v 10:16

Na stejném principu jako zásilkovna teď u pošty funguje balík Na poštu. Když máte zákaznickou kartu, může stát i 69,-. Výhodou je že má pošta víc poboček, nevýhodou ta jejich prapodivná otevírací doba, kdy s výmluvami na kovid nebo prostě v rámci nechtění platit dost zaměstnanců na menších pobočkách funguje jak když nefunguje. V překladu: buď mají otevřeno jen dopoledne, nebo jen odpoledne a kliente tref se...
Mají i projekt balíkovna, který má podobný princip a měl by vyjít ještě laciněji, jenže tam je myslím podmínkou smlouva s poštou.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 10:28

Mě přišel email s připomenutím, ať si stáhnu přehled změn a tam jsem se koukala, že na naší hlavní poště se nic nezměnilo, jenom na těch dvou malých se něco změnilo. Takže jdu dnes na poštu normálně :)
Jenom nevím, zda se vymlouvají (?) na covid. Pokud má pošta ve městě víc poboček, nevím jak ti, co si nechali posílat na ty menší, zda v tom budou pokračovat, nebo si nechají posílat na tu velkou, kde se nic nezměnilo, tam se ženský zblázní, pokud ty z těch malých nepřesunou na tu velkou...
Blíží se Vánoce a bude to už jenom horší :(

Já to beru jako testování, když teď chtějí propustit tolik lidí. My taky jednou měli otevřeno o hodinu dřív, aby si otestovali, zda to tak nechat napořád. Naštěstí se to moc mezi lidma nerozneslo a skoro nikdo nepřišel :D ale ten testovací týden byl dost naročnej. Jsem všechny psychicky vyháněla :D :D :D

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 10:38

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2020 v 14:15

Na poště nikdo nebyl. Asi jsou všichni v zásilkovně nebo ve frontě u alzy :D
Ale paní neudělat radost můj papír s motivem květin a informace, že to chci poslat co nejlevnější. (Ta samá, co minule nepochopila, že když ona neumí poslat balík bez vyplněné ulice, tak to nejde vůbec, psala jsem minule.) A ještě jsem na každý balík měla slevu 2 kč :D jsem je okradla :O
Nevím, co mi naklikala, ale balík jsem ještě nikdy tak levně neposlala. Podle mě byla rozmrzelá, že se to stále vejde levnější kategorie :D

Eicherik
Eicherik 27.11.2020 v 17:53

Balík Na poštu je můj nejoblíbenější produkt České pošty. Pokud ale prodejce preferuje Zásilkovnu, tak si myslím, že není dobré to kombinovat s Českou poštou, ale je lepší si zvolit výdejní místo Zásilkovny. :-)

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 20:51

keri.H
keri.H 27.11.2020 v 20:54

Balík na poštu jsem nevyužila, ale zajímalo by mě, jak to funguje při vyzvednutí balíku, zda to je normálně na číslo u různých přepážek nebo je k tomu určená jedna a jak dlouho třeba čekáte, než na vás přijde řada?
Když vím, kolik lidí je u nás na poště, že se čeká na vyzvednutí nebo odeslání celkem dlouho, tak jestli v tomhle uložení na poštu je nějaký rozdíl, než kdyż to dají na poštu, že vás nezastihli.


Eicherik
Eicherik 27.11.2020 v 21:11

Všechny balíky s kódem jsou vydávány přednostně, což je taky plus Balíku na poštu. Nejdřív mi přijde SMSka, že je balík na poště a taky kód k vyzvednutí. Na poště si na terminálu navolím balík s kódem, vyťukám ho a vyjede mi lísteček s číslem. Pak už jen čekám, na které přepážce se rozsvítí moje číslo. Je to strašně rychlé. :-)
Není potřeba ani občanka, stačí jen znát ten kód. :-)

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 21:13

R.E.M.
R.E.M. 27.11.2020 v 21:13

Příští týden by nám ČP měla doručit dva balíky do ruky, tak jsem zvědavá na úspěšnost doručení.

R.E.M.
R.E.M. 27.11.2020 v 21:21

Doplním Eicherika - na malé pobočce bez terminálu zákazník jednoduše dojde k jediné přepážce vyhrazené pro balíky (+ další služby) a vystojí frontu. :)

keri.H
keri.H 28.11.2020 v 04:40

Eicherik, R.E.M.: Díky za informaci, aspoň vím, když to budu chtít využít. :)
U nás je výhoda, že je doma buď mamka nebo švagrová, takže to převezmou.

vladimir3043
vladimir3043 30.03.2021 v 08:28

Od 1. 4. 2021 zdražuje opět (celkem tiše, loni to zamaskovala službou D+1) Česká pošta doporučené dopisy o + 5,-- Kč, kterými se zasílají 1-2 knihy zde na DK nejčastěji. :-(

https://www.penize.cz/doprava/425475-posta-zdrazi-slozenky-a-doporucena-psani-dotkne-se-to-i-davek

Text příspěvku byl upraven 30.03.21 v 08:31

reader.007
reader.007 30.03.2021 v 17:05

Je roztomilé, jak ČP své navyšování cudně tají. Už půl dne se pokouším otevřít jejich ceník a i když kolečko vzorně běhá, ceník se nenačte, stáhnout jej nelze...
Jestli Vám to půjde, podělte se s informacemi, prosím:
https://www.ceskaposta.cz/ke-stazeni/cenik-sluzeb-ceske-posty

Z článku se zdá, že navýšení se bude týkat "jen" doporučených zásilek, ale známe poštu, že? Takže by si člověk rád byl jistý a ono nic.

Ti záškodníci lobující pro Zásilkovnu se tam ale činí...

alibrum
alibrum 30.03.2021 v 19:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 30.03.2021 v 22:01

To reader.007: To je opravdu smuné a ubohé stran ČP. Zkus to znovu. Mě se to otevřelo normálně.

reader.007
reader.007 30.03.2021 v 23:06

Marthas: To jste teda spolu s alibrum štastlivci, mně to furt nejde.
Zítra si na poště vyžádám tištěnou verzi, ten jejich web je fakt na baterky. Když už se dopátrám kde to mají schovaný, tak se mi to neotevře...

Skallarix
Skallarix 31.03.2021 v 01:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 01.04.2021 v 12:49

To reader.007: A zkoušlas PDF nebo jiný formát? Jo to bude asi nejlepší, rozhodně lepší řešení než kdybych musela dělat výtah.-) A to bys měla mít lepší soft než já.

reader.007
reader.007 01.04.2021 v 14:16

Zkoušela jsem všechno, věř mi...

Naštěstí pošťačka u nás je normální ženská se kterou jsme si pokecaly, zasmály se nad absurdistánem opatření pro dovolenou ve Španělsku a jen tak mimochodem projely ceník, takže teď už vím na beton, že změny se týkají opravdu "jen" doporučených dopisů, cenných psaní a složenek. Čili přitlačujeme 5,- oproti dřívějšku.

Taky jsem si posteskla nad tím, jak se teď flákají balíky Do ruky a ona mi sdělila, že to proto, že management na ně tlačí, aby lidi nutili posílat EMS (což je něco jako expresní pošta). Rozdíl v ceně je 20,-, sice žádné jmění, ale přeci jen to do prasátka přibývá rychleji, že...

Jo a mimochodem: prý jim taky vedení brečí, že díky covidu sice vydělali na jaře to co normálně o vánocích, když lidi šílej s balíkama, jenže protože museli chudinky nakupovat ochranné pomůcky (které pracovníci nafasovali až teď), zas tak velký úspěch to prý pro poštu není...
Tak nevím co si soudruzi z vedení představují. Možná kdyby byly ostatní spediční firmy postaveny mimo zákon, konečně by byli spokojení...

Skallarix
Skallarix 01.04.2021 v 20:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 01.04.2021 v 21:29

Dyť já to pořád říkám, že u ČP někdo kope za Zásilkovnu...

vladimir3043
vladimir3043 03.04.2021 v 10:09

Skeeve: Nezdá se mi že by zásilkovna nějak snížila ceny (vyjma dovezení zásilek na několik jejich dep a kolik lidí jim to asi vozí na depa). V novém stále dost nepřehledném ceníku jsem neviděl, že by poštovné za balíček do 5 kg v rámci ČR bylo levnější než 65,--Kč. Používám plnou firemní registraci a tam nedávno naopak citelně zdražili balíky od 5 do 10 kg, takže se tyto objemnější balíky vyplatí daleko více s poštou, kde na váhu neberou ohledy. Stejně tak i doporučené zásilky s ČP do 0,5 kg jsou stále o 3,--Kč levnější (se zákaznickou kartou o další -2,--Kč, při podání 10 ks a více další -2,--Kč)

Poště zásilky do 10 ks předám a vše za mě vyplní úřednice na přepážce. U zásilkovny to vše jak blb musím vyplňovat do PC, tisknout si doma štítky a to mi nepřijde vůbec nijak výhodné a pak nemám ani důvod ji používat. Navíc máme pobočku v prodejně potravin COOP, kde jsou už tak přetížené prodavačky vždycky na větvi z toho, když jim tam naběhnu s/pro balíčky. Takže zásilkovna žádné velké bingo není.

Text příspěvku byl upraven 03.04.21 v 10:30

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2021 v 10:20

Štítky? To je nějaká specialita pro podnikatele? Já žádné štítky netisknu, dělá to za mě zásilkovna. Napsat mail a telefon, vybrat zasilkovnu, práce na minitu ;)
(Ale pokud, tak zajímavé. Nemám tiskárnu, takže to je od nich milé. A že nezdržují normalni lidi, který mají svoji vlastní práci. Když podnikatel to dělá v rámci své práce, tak o co jde, má to v pracovní době...)
A dojít 300 metrů od domu místo na poštu daleko do centra.
Naopak jsem byla zklamaná, když s tou svatou kartičkou od pošty slevu dostanu jenom na balík do sta korun. A když jsem minule posíla něco za 115 kč, sleva ani korunu....

Text příspěvku byl upraven 03.04.21 v 10:26

vladimir3043
vladimir3043 03.04.2021 v 10:45

Tak jasně, že když posíláte jeden balíček za měsíc, tak asi tu není co řešit. A pokud máte tu "svatou" kartičku ČP, tak žádné podací lístky nevyplňujete.

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 22:55

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2021 v 11:04

Hmm, nevšimla jsem si, že jsem tam psala o četnosti :/
Ale teď vážně, ok? Pokud je štítek povinný pouze pro podnikatele, tak ať si vybere, co použít. Za mě je fajn, že není třeba vypisovat podací lístky na poště, ale pro mě je zásilkovna lepší. Asi protože mě živí něco jiného, než posílání balíčků ;)

Ale byla sranda, když mě paní za přepážkou (doufám, že byl důvod přepracovanost) sjela jak malou holku, že to tady není holubník a že ona za mě nebude vypisovat podací lístky. Takže na mě všichni koukali. Asi že budu zdržovat. Prošla kolem její kolegyně a začala znovu. Rozklepanou rukou jsem ukázala na kartičku, které si svém amoku nevšimla.

Prostě se to tak musí brát. Jednou je to výhodnější tam a podruhé onam. A člověk si musí vybrat, co lepší na konkrétní věc ;)

Text příspěvku byl upraven 03.04.21 v 11:12

reader.007
reader.007 07.04.2021 v 21:45

https://1url.cz/DKrpc

Pošta propustila 1229 zaměstnanců. Z "administrativy" jich prý je 247, vzhledem k tomu že skoro všechny práce na poště jsou administrativa (mimo řidičů), fakt by mne zajímalo jestli je tím tedy myšlen management. Ale asi ne...



Vložit příspěvek