Antikvariáty - špatné zkušenosti

DISKUZE » Volná diskuze


newtory
newtory 10.11.2015 v 14:43

SOS. Neviete mi niekto poradiť čo s tým ? Objednal som si v Antikvariáte 11 knihy za cca 1.500 CZK. Prišiel mi mail s potvrdením objednávky a údajmi o platbe. Zaplatil som, no a to je asi všetko. Platba odišla 30.10. 2015. Odvtedy som tam telefonoval cca 5x. 2-krát som hovoril s nejakým zamestnancom ten nič nevie, citujem: "pošlete mejl na jcortes@atlas.cz, já vám nemohu pomoct".
Poslal som, 3.11.2015. Odpoveď som dostal obratom :
dekujeme. vasi platbu se pokusime dohledat. vyckejte prosim)
hezky den. (originál)
A odvtedy nič ticho...
Telefón mi nikto nedvíha, na šéfa telefón nikde neuvádzajú a maily bez odpovede...
Skúšal som slovenskú poštu: takúto zásielku s mojou adresou neevidujú.
Čo ďalej Česká obchodní inspekce ? Česká polícia ?
???
Jak já se na ty knížky těšil...

Text příspěvku byl upraven 10.11.15 v 15:00

kní
kní 10.11.2015 v 16:44

Já bych ještě nepanikařila. Jestli jsi to platil bankovním převodem, mohlo se to trochu pozdržet "na hranicích" a při přepočítávání eur na koruny... Ještě to není ani dva týdny, věřím, že se to vyjasní.Zkus ještě pár dní pokračovat v těšení.

tester
tester 10.11.2015 v 17:31

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Richie1
Richie1 10.11.2015 v 17:42

V antikvariátu 11 jsem poslední rok často nakupoval a nikdy jsem neměl problém. Je fakt, že si knihy vždy objednám a pak si pro ně jdu do obchodu a platím až tam, takže mě ty komplikace newtory nemohou potkat.
Ale nejspíše bude problém někde jinde než v tom, že by antikvariát byl nesolidní.

notburga
notburga 10.11.2015 v 17:55

Mě jednou přišla zásilka až za dní od přijetí platby. Žádné předvánoční období. A jindy mi zase neposlali fakturu, ale rovnou knížky, takže jsem pak platila dodatečně.

Ale knížky vždycky OK, jak říká binysek. Ještě bych nepanikařila. Logistiku sice občas nezvládají, ale podvodníci to nejsou ;)

lenkaknel
lenkaknel 10.11.2015 v 18:25

Taky s nimi nemám problém. Stalo se mi, že mi jejich dopravce jednou nedoručil zásilku a poslal ji zpátky, tak jsem jim napsala, že mám o ty knížky pořád zájem, jestli by je mohli poslat znovu. Odpověď byla téměř okamžitá a vyřešili jsme to :-)


Eicherik
Eicherik 10.11.2015 v 18:46

Myslím si, že to dopadne dobře. Já mám s Antikvariátem 11 taky jen dobrou zkušenost. Využívám osobní odběr a platím až na místě. Jednou mi dali i jednu knížku zadarmo.

newtory
newtory 10.11.2015 v 19:04

Ďakujem vám všetkým za podporu, asi to "pomohlo". Ozvali sa, že platbu našli a nech pošlem adresu. Inak ja som už mal skúsenosť s týmto antikvariátom. Niektoré knihy síce neboli v celkom košér stave, ale poctivo zabalené a za dobré ceny.Priznávam, zazmätkoval som, ono to bolo asi absenciou komunikácie.

Text příspěvku byl upraven 10.11.15 v 19:09

Koka
Koka 10.11.2015 v 19:10

Newtory, zdá sa, že DK zaúčinkovala podobne, ako keď sa o nejaký problém obyčajného občana začne zrazu zaujímať televízia. To obyčajne tú "vyšetrovanú" firmu najskor poriadne nasrdí, ale potom - aspoň niektorí - splnia zákazníkovi, čo sľúbili. Vyzerá to teda, že zástupci fy Antikvariát 11 sú užívateľmi DK. No toto!

newtory
newtory 10.11.2015 v 19:13

Asi máš pravdu. DK má váhu, nie je to žiadne béčko.

reader.007
reader.007 10.11.2015 v 19:15

taky jsem u nich jednou objednávala - loni v létě, respektive na podzim. Objednala jsem, dorazil potvrzující mail a... ticho po pěšině. Týden, dva... měsíc... Jestli dobře počítám, vydržela jsem to 39 dní, pak jsem se na ně "obořila" že knížku kterou jsem objednala vyřadili z evidence a následně se na mne vykašlali. A že jestli ji mají, stále ji chci, pokud ne, tak ať neviní mne ze zmařeného obchodu.
Následoval mail že se podívají, dokonce s dobře utajenou omluvou. Podívali, našli, přihodili ještě jednu knihu o kterou jsem požádala a za pár dní byla zásilka doma.
Sice na dlouhé lokte, ale dočkala jsem se...
A jestli ti to newtory nějak pomůže, mail ze kterého se mnou komunikovali:
rudolf.cortes@seznam.cz

Koka
Koka 10.11.2015 v 19:18

Rudolf Cortés byl zpěvák , jehož moje maminka milovala! Nesmírně. Ty slaďáky mám ještě dosud na SP deskách.

reader.007
reader.007 10.11.2015 v 19:23

Koka: pouhá shoda jmen, řekla bych. Další kontaktní osobou je Jakub Cortés - jcortes@atlas.cz

Richie1
Richie1 10.11.2015 v 21:22

Byl jsem v jejich antikvariátu (na Smíchově) zrovna včera pro 4 knížky - opět perfektně zabalené.
A také se mi už jednou stalo (jako Eicherikovi), že mi jednu knížku dali zdarma. Chtěl jsem ji vrátit, protože se mi zdála příliš opotřebovaná a oni na to, ať si ji nechám bez placení. :-)

Satan__666
Satan__666 10.11.2015 v 22:46

Asi teď budou nějací zasekaní, poprvé jsem teď na knihu čekal déle než obvyklý den (tedy cca týden).

Text příspěvku byl upraven 10.11.15 v 22:47

fes
fes 11.11.2015 v 20:21

Dle mých informací nejde o náhodnou shodu jmena, nýbrž o syna onoho skvělého zpěváka.

Koka
Koka 11.11.2015 v 21:02

fes, tak to velmi děkuji za tu informaci. To bude důvod, proč ten antikvariát navštívím. Fotky i hlas Rudolfa Cortése mám z dětství ještě v paměti, tak se půjdu přesvědčit ...

newtory
newtory 19.11.2015 v 20:18

P.S. Radosť a všeobecné veselie. Dorazil balík, nenaplnil očakávania, on ich vysoko predčil. Knihy dôkladne zabalené a vo výbornom stave, 3-4 s neželaným odérom,(už sa chystám kúpiť stelivo do mačacieho záchoda). Nemenovaný antikvariát odo mňa dostáva plný počet hviezdičiek.Veľká spokojnosť. Určite využijem znova.

Text příspěvku byl upraven 19.11.15 v 23:17

Eicherik
Eicherik 19.11.2015 v 20:26

newtory: tak to jsem rád, že to dobře dopadlo. Knihy mi poštou chodí jen velmi málo, ale znám hodně podobný pocit, když mi přijde balíček s CéDéčky, obzvláště s těmi, které se hůře shánějí. :-)

LordSnape
LordSnape 19.11.2015 v 23:16

On je problém s tímto antikvariátem, že je jak fabrika. Vím, jak funguje a v té hromadě objednávek a zaměstnanců/brigádníků se občas někdo zapomene. :-) Btw: Majitel Jakub Cortés je pěkný zmrd jakožto zaměstnavatel. Nechtěl bych pod ním dělat,

jitvav
jitvav 20.11.2015 v 08:45

Nevím, jaký je pan Cortés jako zaměstnavatel, ale jako zákazník s ním mám ty nejlepší zkušenosti. Často jsem tam sehnala i knihy jinde téměř nesehnatelné. Vyzvedávám si je osobně a platím až na místě. Sympatické je také, že vykoupí úplně všechny knihy (třeba z pozůstalostí).

LordSnape
LordSnape 20.11.2015 v 09:04

Ano, to máte pravdu. K zákazníkům je skutečně velmi příjemný a laskavý, ale když vidím, jak se chová ke svým zaměstnancům, je mi jich často kolikrát líto. :-)

Nicméně velikou nevýhodou pořád zůstává, že knihy nefotí, ale jen stahují obálky z netu. Ale při takovém objemu se ani nedivím....

Text příspěvku byl upraven 20.11.15 v 09:07

tester
tester 20.11.2015 v 09:07

Existuje antikvariát nebo bazar e-knih ?

LordSnape
LordSnape 20.11.2015 v 09:21

Ne. A na co? E-kniha se buď dá koupit, stáhnout anebo zkopírovat od známého či kamaráda.

Jeden už musel ukončit činnost... http://www.ebooky.cz/nizozemsky-bazar-s-e-knihami-musi-ukoncit-svoji-cinnost/

Text příspěvku byl upraven 20.11.15 v 09:22

reader.007
reader.007 20.11.2015 v 09:22

testere:
http://www.pravoit.cz/article/je-mozne-prodavat-pouzite-e-knihy

jestli jsem správně pochopila závěry, prodej "použitých" e-knih možný není



Vložit příspěvek