Jaký nejlepší a nejnapínavější thriller jste četli?


Alix
Alix 10.01.2015 v 20:46

Netuším, jestli je nejlepší, ale pro mne to byla kniha Bezmoc od spisovatele Dean Koontz. Je to docela tlustá kniha, ale byla jsem při čtení tak nervozní, že jsem ji musela občas odložit a bála jsem se, co bude dál.

lenkaknel
lenkaknel 10.01.2015 v 23:51

Jestli nejlepší, to nevím, ale nejnapínavější pro mě byly knihy od Kate Mosse, Původ od J.T. Brannana a Odkaz Stonehenge (Sam Christer). Tajemství Chrámové hory a Myši jsou taky dost dobré.

Text příspěvku byl upraven 18.01.15 v 17:45

keri.H
keri.H 13.01.2015 v 09:55

Nejnapínavější pro mě byl Pastýř smrti.

Kreatorka
Kreatorka 14.01.2015 v 19:24

Je jich hodně. Asi nej Kořist od M. Crichton. :-)

Alix
Alix 15.01.2015 v 22:58

Kořist mne taky docela vyvedla z míry! Líbilo se mi to hodně!

lugh
lugh 18.01.2015 v 17:09

Za mě jednoznačně: Já, poutník.


Jana1974
Jana1974 19.01.2015 v 17:57

Teď nevím jestli za doporučení Pastýře smrti poděkovat nebo vynadat. Dost morbidní ale velmi napínavé. Nemůžu se od knihy odtrhnout. Takže spíše děkuji.-)))

keri.H
keri.H 19.01.2015 v 19:07

Jana1974: jo, na takovýhle věci asi je dobrý upozornit. To mě ani nenapadlo napsat. :D Ale tak jsem ráda, že nakonec je to pro tebe napínavé. :) Mě se u té knihy hodně líbil styl psaní a některé ty odstavce jsem si dokonce musela vypsat, protože byly tak hodně zajímavý, že jsem si je chtěla uchovat v paměti. :)

Jana1974
Jana1974 19.01.2015 v 21:37

Budu rada za další tip na podobne knihy. Olsen, Deaver, Kepler, Mo Hayder, přečteno. Takove ty známější autory už jsem většinou četla Děkuji

keri.H
keri.H 20.01.2015 v 07:35

Jana: Doporučila bych:

C. Larsen - Mánie
J. Greene - Až na konečnou tmy
T. Green - Pravda zabíjí
a knihy od M. Palmera, zatím jsem četla od něj 3 a všechny se mi moc líbily. :)

Thanyss
Thanyss 20.01.2015 v 11:12

Tak v poslední době mě nadchly dva počiny:

Harlan Coben - Šest let
Bernard Minier - Mráz

J. S.
J. S. 20.01.2015 v 20:57

Nevím jestli nejlepší, ale - David Morrell: Ochránce - to je velmi čtivá a napínavá kniha.

pajonek
pajonek 20.01.2015 v 21:15

J.S. - já bych zase napsal, že Morrellův Ochránce zdaleka není dobrá morrellovka /patří spíše do průměru/....daleko lepší jsou od Morrella Bez slitovní, Ze zoufalství a třeba Hra končí..... doporučuji tyhle....ale i Ochránce jsem zhltl

J. S.
J. S. 20.01.2015 v 22:35

pro pajonek - Vážený pane kolego děkuji mnohokrát za Vaši připomínku. Knihy, které v příspěvku - viz výše - uvádíte, neznám, a tak si vážím možnosti číst rady a doporučení sečtělých osobností, které na Databázi knih diskutují .

pajonek
pajonek 20.01.2015 v 22:48

J.S. ...já třeba považuji za nejlepší Morrellovku thriller Pátá profese.... ale nenabízím...každému se thriller z prostředí novodobých samurajů nemusí líbit...

J. S.
J. S. 21.01.2015 v 00:43

Ještě jednou děkuji. Mohl bych se prosím zeptat - která díla jiných autorů byste Vy osobně (v rámci kategorie čtivých, napínavých thrillerů) mohl dále doporučit? Resp. zařadit mezi ta nejlepší?

pajonek
pajonek 21.01.2015 v 09:21

J.S. - mezi základní kameny super thrillerů /podle mne/ patří samozřejmě Mlčení jehnátek a Červený drak ....a k nim bych dodal snad tyto
Pearson - Top ten
Starling - Mesiáš
Cannell - Poslední obět
Walker - Vražedný instinkt
Weaver - Impulz
....... když k tomu přidáš pár knih od Tess Gerritsenové /tady třeba Chirurg,Učedník.../ Lisy Jacksnon /tady třeba Hrobař/....a pár spisovatelů výše jmenovaných....není co řešit a máš čtení na pěkných pár večerů .... jinak doporučuji prolistovat můj zdejší topic - 100 věcí, které je potřeba přečíst....tam najdeš určitě daleko více inspirace...než ti vypisuji sem ....

J. S.
J. S. 21.01.2015 v 17:12

Děkuji a přeji hezký večer.

pajonek
pajonek 21.01.2015 v 17:26

....nemáš zač. Zrovna koukám před sebe a vidím v knihovně celého Deana Koontze - tu bych ti doporučil Temná řeka srdce, Služebníci soumraku /hodně dobře zfilmováno/ a třeba ještě Tvář strachu .....to jsou u mne nejlepší thrillery mistra napětí Deana Koontze.....

tinuschen
tinuschen 24.01.2015 v 08:17

Mňa dosť znervoznila kniha od V.Nabokova: Pozvanie na popravu. Ani som ju nedocitala,bolo to pre mňa príliš sugestívne,vnarala som sa do pocitov odsúdeného až tak,že mi z toho nebolo dobré.Z toho vyplýva,že je to veľmi dobrá kniha a dám ešte pokus.

J. S.
J. S. 04.02.2015 v 21:21

Mohl bych dané téma oživit dotazem (a svými, jistě subjektivními, pocity, které třeba někdo sdílí, alespoň zčásti, ale které nikomu nechci nutit)?
Já osobně nemám rád thrillery (a jiné knihy), které
- jsou příliš brutální, nechutně morbidní apod.
- mají za hlavní postavu nějakého darebáka, resp. bezzásadového jedince, resp. které takové osoby oslavují, nebo jinak nepřiměřeně vyzdvihují
- popisují situaci, kde je hlavní hrdina bezmocný chudák/ nešťastná osoba, která nemá ani dostatek vůle alespoň se nějak významněji pokusit přinejmenším svým postojem (snahou) nějak významněji čelit tomu, co je špatné.
Vedle toho mi (prosím za prominutí, nemyslím to ve zlém) připadají např.
- knihy s Jamesem Bondem (těch několik, co jsem četl) dost jednoduché, až povrchní
- knihy od Vince Flynna - často vcelku slušné, ale přece jen místy jako trochu přihlouplá propaganda (ve stylu správní chlapi z CIA vysvětlí hloupým byrokratům, jak se věci mají, a zlým (někdy dost jednoduchým) teroristům dají co proto
- knihy od Lee Childa jako často velmi čtivé, napínavé příběhy, které jsou ale bohužel někdy velmi zneváženy nějakou hodně nelogickou (těžko uvěřitelnou) hloupostí, kterou autor do příběhu zakomponuje
- knihy od Andyho McNaba (hlavní hrdina Nick Stone) dosti zajímavé, realistické, ale místy až moc drsné a ponuré....
Proto tedy já osobně sháním takové čtivé a napínavé thrillery, kde má hlavní hrdina (v zásadě kladná postava) dostatek, alespoň psychických sil na to, aby se postavil zlu, resp. negativním okolnostem, které ho trápí. Myslím, že je nejen správné, ale i poučné a inspirující, když hlavní hrdina v knize (ostatně nejen v knize) dá najevo alespoň morální převahu nad nehodnými osobami, které se kolem vyskytují.
Proto mi přišel jako zajímavý např. výše uvedený thriller Ochránce, případně film Rambo (ten úplně první z celé série), proto mám rád (i když nikoli nekriticky) leckteré knihy od pana Sapkowského apod.
Tzn. - mohl bych se tedy prosím zeptat, zda může někdo právě v rámci výše uvedených kritérií nějaké knihy (thrillery) doporučit? Třeba i jen odkazem na to, co bylo uvedeno výše.
(Snad jsem byl srozumitelný a nikoho neurazil). Přeji hezký večer.

Kreatorka
Kreatorka 06.02.2015 v 11:01

Tak si skus přečíst od M. Crichtona Kořist nebo Říše strachu. Kořist je o nanotechnologiích. Není tam žadny masový vrah nebo tak něco. Říše strachu je o ekologii. Jsou to knihy nad kterýma se člověk i zamyslí ve stylu co by, kdyby!

J. S.
J. S. 06.02.2015 v 11:47

Pro Kreatorka:
Děkuji mnohokrát za doporučení a přeji hezký den.

hankapimi
hankapimi 06.02.2015 v 14:19

David Morrell a Sidney Sheldon, dva autoři, kteří pro mě píšou tak napínavě, že je odložím až v časných ranních hodinách, kdy už mi padají "klapky" ...
K Morrellovi tu psal Pajonek ( moje oblíbené jsou Bratrstvo růže a Bratrstvo kamene) a od Sheldona se mi líbila Akce Soudný den, Mistrovská hra, Cizinec v zrcadle.
Šťastnou ruku při výběru té nejnapínavější a pěkné počteníčko !

Text příspěvku byl upraven 06.02.15 v 14:20

Majča Mishix
Majča Mishix 25.02.2015 v 19:08

Četla jsem Zradu od Grega Olsena a ta mě moc nadchla.



Vložit příspěvek