Jo Nesbø


siena
siena 01.11.2014 v 13:24

Není za co:)
Když si projdete komentáře, kde se můžete nakonec i ty předvídatelné osudy postav dozvědět, tak zjistíte, že některým čtenářům tahle provázanost nevadila. Čistě individuální záležitost, řekla bych, v žádném případě bych Vás nechtěla nijak odrazovat...

Text příspěvku byl upraven 01.11.14 v 14:14

monika1514
monika1514 16.03.2015 v 14:18

Jakou postavu máte nejraději? Jak je vnímáte? Co se vám na nich líbí a co ne?
Souboj oblíbených severských detektivů :)))))))

maphiosso
maphiosso 16.03.2015 v 14:34

Asi Carl Morck, protože je ze všech tří nejrealističtější. Harry a Joona jsou spíš supermani než lidi :-)

monika1514
monika1514 16.03.2015 v 15:15

To je pravda, já se teda rozhoduji mezi Carlem a Harrym. Joona mi teda vůbec nesedl a nikdy jsem se nepřiblížila tolik k jeho osobě, nesžila jsem se s ním

Aiwa
Aiwa 16.03.2015 v 15:27

Začala jsem s Harrym a je to stále můj neoblíbenější, dokonce jsem se dočasně přemístila do jeho rodné země a pracuji na tom, abych si knihy mohla přečíst v originále a taky si zde počíhám na samotného autora:-). S cynikem Carlem se vždy dobře pobavím a hodlám v tom pokračovat. Asi se mi líbí, že to nejsou černobílé postavy - oba ctí spravedlnost a bojují za ni, ale Harry chlastá a Carl vymýšlí, jak se vyhnout kancelářské práci. K Joonovi jsem si po přečtení Svědkyně ohně žádný vztah nevytvořila, krátce řečeno - je mi úplně ukradený. Zřejmě je příliš dokonalý...

marlowe
marlowe 17.03.2015 v 14:55

Jsem na tom obdobně: Harry "dost dobrý", Carl "naprosto úžasný" (zvláště ve spojení s Asadem), Joona "trochu divný" – a nepřesvědčivý.
Mimochodem, Carl mi svým naturelem hodně připomíná inspektora Morse z výborných detektivek Colina Dextera.


Dudu
Dudu 17.03.2015 v 16:13

Marlowe, moje řeč. Carl a Samir el Asad jsou pěkně komičtí- a tím alespoň vyvažují náladu z těch drsných částí.

pajonek
pajonek 18.03.2015 v 19:48

Fanoušci Joa Nesboho budou mít bohatý rok. Vyjdou čtyři jeho nové knihy.
V dubnu vyjde v češtině desátý a zatím poslední případ Harryho Holea - Policie, už v červenci, se čtenáři mohou těšit na další Nesboovo dílo, první díl diptychu Krev na sněhu, druhý díl vyjde v listopadu. Mezitím, v říjnu se na pultech knihkupectví objeví ještě detektivní román Syn.....

Jinak mě je úplně jedno, kdo je kdo.....mezi těma třema není žádný rozdíl...něco je super, něco je na dvě věci ....

kmg23
kmg23 26.08.2015 v 14:42

Mám otázku - chtěla bych se pustit do čtení Nesbøho, ale nevím, jestli je nutné číst knihy tak jak vyšly za sebou, nebo jestli můžu začít kterýmkoliv dílem, případně mi prosím doporučte kterým. Děkuji :)

Aiwa
Aiwa 27.08.2015 v 14:02

Knihy na sebe tak trochu navazují:-). Ale kupříkladu já jsem začala se Sněhulákem a pak to vzala namátkou. Myslím, že Sněhulák spolu s Levhartem jsou nejlepší a ani není třeba znát předchozí události (při nejhorším se to dá dohledat na netu). Co se prvních knih - Netopýr a Švábi - týče, tak to je to trochu oříšek. Neodehrávají se v Norsku a autorův styl není ještě tak vybroušený. Začala bych se Sněhulákem a/nebo s Levhartem a když se zalíbí, tak se mrknout na ty starší (mně se z nich asi nejvíc líbila Červenka, Pentagram taky není špatný, ale řeší se tam něco z minulosti, třeba Nemesis mě moc nezaujala)

matej9766
matej9766 18.01.2016 v 21:30

Ahoj, dnes jsem četlm na českém FB. Jo Nesba , že pracuje na novém Herrym. Má být vydán v roce 2017. Pokud to není kachna (přeji si ať ne), tak se moc těším. A zajímalo by mě co ostatní na to? O čem by jste chtěli, aby kniha byla ?

Text příspěvku byl upraven 18.01.16 v 21:31

ClariceL.
ClariceL. 19.01.2016 v 14:13

Také jsem o tom četla.O čem by byl další díl si vůbec nedovedu představit.Harry je můj oblíbenec,ale možná by bylo lépe zůstat na té desítce.Určitě bych o něm chtěla číst ještě jednou a pak ještě,ale nevím,jestli mu to neublíží.V každém případě ve stavu,v jakém se nyní Harry nachází(myslím tím závěr poslední knihy),nemůže setrvat dlouho.Určitě se dusí,neposedí a má chutˇ na něco ostřejšího.

kladno
kladno 21.01.2016 v 15:28

Přečetl jsem od něho zatím jen Sněhuláka ale dnes jsem si objednal Pentagram a ještě Syn. Už se těším až se ponořím do čtení.

Paulett199
Paulett199 04.02.2016 v 15:16

Dle mého soudu existuje mnoho zajímavějších autorů detektivek. Nesbo nepíše špatně,dobře se to čte,ale osobně naprosto nechápu,čím to,že se kolem něj strhlo takové šílenství a čtenářská obliba. Je to jen lehounce nadprůměrný spisovatel. je zde někdo,kdo se mnou souhlasí? :-)

Knoflík28
Knoflík28 05.02.2016 v 22:13

Přečetla jsem si od něj Lovce hlav. Četlo se to dobře, to je velká pravda. Ale jinak mi nevyhovovala jeho zbytečná hrubost. Když je schopen popsat jakoukoli scénu zcela do detailu, o co se snaží? Nějakou kontroverzi? "Skutečnou" detektivku? Já jsem spíše znechucená. Zajímalo by mě, zda by byl schopen napsat i jiný žánr, a jestli by se mi to líbilo.

siena
siena 06.02.2016 v 08:14

Knoflík28, Jo Nesbø píše i knihy pro děti...http://www.databazeknih.cz/serie/doktor-proktor-2443

Stuart6
Stuart6 19.04.2016 v 20:59

Čtu chronologicky od Netopýra. Velmi schopný autor. Ale případným zájemcům určitě doporučuji začít od začátku (Netopýr). Lovci hlav jsem viděl film, výborný. I když kamarád, který četl knihu tvrdí, že ta je ve výsledku daleko nejednoznačnější :-).

kní
kní 21.08.2016 v 11:14

Na třetí pozvání přijala letos kapela Di Derre pozvánku na Bernard Fest do Humpolce.

kní
kní
kní 21.08.2016 v 11:55

pěkný rozhovor s Jo(em?) vzniklý možná v průběhu cesty z Letiště V. Havla do Humpolce je k volnému přečtení v posledním čísle magazínu Vlastní cestou:
http://www.bernard.cz/cs/v-akci/magazin-vlastni-cestou/index.shtml

Hana H.
Hana H. 21.08.2016 v 21:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Schamila
Schamila 14.01.2017 v 09:23

kniha - Spasitel - první a poslední od tohoto autora....

yellow007
yellow007 25.01.2017 v 12:13

Nesbø je podle meho nazoru genius. Byla jsem dvakrat i na jeho koncertu (ziju v Oslu). Po vsech strankach skvely umelec. Pise neskutecne dobre.

IVANA0123
IVANA0123 03.02.2017 v 20:48

Výborný spisovatel, skvělé zápletky a HH i přes své nedostatky sympaťák s velkým S. Můžu jen doporučit.

LukH
LukH 10.04.2017 v 20:10

Tak zatím 6 knih od autora a:
Lovci hlav - pro mě podhodnocená kniha, mně se líbila hrozně a na latrínu nejspíš nikdy nezapomenu
Netopýr - toto o knihách často neříkám, ale vůbec se mi to nelíbilo
Švábi - o kus lepší než Netopýr, ale o stejný kus horší než vše, co jsem od Nesbo četl později
Červenka - tak tady jsem si HH zamiloval, první liga mojí knihovny, mám hrozně rád MPD a podobná psycho témata, různé časové roviny vyprávění
Syn - lehce pohádková, ale skvěle čtivá záležitost, zhltnul jsem jak malinu
Nemesis - pro mne nepřekonává Červenku, ale ten standard už je stejně vysoký, krimi, co mi naprosto vyhovuje
V tuto chvíli mám přečteny i první čtyři "Olseny" a zatím je pro mne Dán tím oblíbenějším autorem, možná tím vůbec nejoblíbenějším, pokud jde o krimi čtení. Nicméně statistika na tomto webu říká, že u Nesbo mě čeká několik masterpieců, kdežto od Olsena už mám to lepší asi přečteno. No ale nechám se překvapit.



Vložit příspěvek