Zamykání a archivace témat v diskuzích

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


ijcro
ijcro 07.01.2019 v 11:45

Omlouvám se, ale rád bych diskutoval nad správou příspěvků v diskuzích.

Omylem jsem vstoupil do příspěvků v diskuzi o autorech s názvem "Postava hledá autora - pomozte jí!" a s překvapením zjistil, že jsem na příspěvcích z roku 2013. Ale toto diskuzní vlákno je stále živé až do dnešních dnů, ovšem kapku nepřehledné a nedobře se v něm naviguje.

Nebylo by od věci takto rozsáhlá vlákna odlévat do archivu, řekněme s příspěvky staršími jednoho roku a vlákna na které se třeba půl roku nepřispělo zamknout?

Mně osobně se dost těžko orientuje - když je příspěvků dvacet, tak prosím, ale když je jich víc jak sto?

Ale třeba jsou na to i jiné názory...

Text příspěvku byl upraven 07.01.19 v 11:46

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 07.01.2019 v 12:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pelapania
Pelapania 07.01.2019 v 12:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 07.01.2019 v 12:46

ijcro - vlákno "Postava hledá autora - pomozte jí" není ve skutečnosti žádné diskuzní vlákno, ale je to hádankářská hra, kterou jsem před léty založila k pobavení zdejší komunity a snad i k jakémusi odkrývání neznámých literárních světů. Dlouhou dobu tu funkci také plnilo a věřím, že ještě jednou plnit bude; vše záleží jen na jeho přispěvatelích.
Vstoupit poprvé do již založeného vlákna, vybraného ze seznamu nabízených vláken, lze, myslím, pokaždé jenom tak, že se člověk dostane na jeho první stranu, tak, jak jste se dostal vy. Myslím, že to není na škodu - obyčejně právě v úvodu každého vlákna bývá napsán důvod jeho založení, jeho pravý smysl, který pak časem často "degeneruje" a když se čtenář octne třeba na 50 straně oné diskuze, tak ani nepozná, k čemu byla původně založena. První, iniciační strana tedy bývá informačně - hlavně pro nově příchozího - nejhodnotnější.
Vaše tvrzení, že vlákno Postava hledá ... je nepřehledné, mě poněkud překvapuje, protože již po přečtení prvních 5 - 10 příspěvků se snadno pozná, oč v něm jde: zadat hádanku formou popisu nějaké literární postavy a pak jméno té postavy a jejího atuora uhodnout, někdy i pomocí četných nápověd od zadavatele hádanky nebo jiných účasníků. Ten, kdo uhodne, má "právo" zadávat další hádanku, -a tak dokola.
Uzavřít, uzamknout toto vlákno jen proto, že je staré a aktivní (!) již mnoho let, nepovažuji za přínosné - ostatně, jsou zde i mnohem starší diskuzní vlákna a nikdo - s výjimkou jednoho jediného případu motivovaného pietou - nevolá po jejich zamčení.
Dostat se pokaždé na poslední, nejaktuálnější stranu diskuzních vláken lze tuším pouze tak, že si člověk zašrtne políčko "sledovat", které je vždy pod posledním příspěvkem onoho vlákna. (Pokud se technicky pletu, tak mě jistě někdo opraví.)
Prosím, svůj vstup do vlákna Postava hledá autora ... nepovažujte za omyl, ale za šanci nabídnout nám nové hádanky z postav, které znáte. Každý nový účasník může být přínosem.

ijcro
ijcro 07.01.2019 v 13:23

Děkuji za názory.
Léta si nemohu zvyknout na malé zobrazovací plochy a pro mě je tento způsob zobrazování nepřehledný (obzvlášť, pokud s ním svévolně zachází i prohlížeč). Já preferuji tabulkové zobrazení s možností setřídit nejen podle času, ale i podle autora (to je ale fosilní zvyk z Outlooku a obrazovky na výšku) a když jen tak kloužu po povrchu, tak mě to do očí nebací, omlouvám se.

R.E.M.
R.E.M. 07.01.2019 v 16:33

ijcro: Nevím, jakou cestou jste se dostal do diskuze (pro informaci?), já když rozkliknu přes rubriku Diskuze a jednotlivé okruhy diskuzí vybrané vlákno (které nemám zakrtnuté ve sledovaných), otevře se mi vždy poslední strana. To samé, když rozkliknu diskuzní vlákno přes příspěvek, který je pod názvy témat (opět rubrika Diskuze). Ale vzpomínám si, že nedávno se mi také stalo, že se mi diskuze otevřela na první straně. Jakým způsobem jsem tam došla, už nevím.

Mnoho vláken nemá pravidelně nové příspěvky, několik let může být "příspěvková pauza", přesto se pasivně používají - např. vlákno Klub čtenářů historických románů - tam je nepřeberné množství doporučených knih, stále tam čerpám inspiraci. To samé platí třebas pro vlákna "Nejlepší knihy za rok xy". Přimlouvala bych se, aby diskuzní vlákna zůstala tak, jak jsou, žádné se nezamykalo, příspěvky se nedělily a neodsouvaly do archivu. Bylo by to méně přehledné.


ponorka
ponorka 19.01.2019 v 18:49

Protože mnoho lidí má s objemem a tématy místních diskusí furt jakýsi "problém", napadlo mě, jestli by se to nedalo vyřešit pomocí nějakého systému ignorování diskusních vláken, která nechci číst. Nevím ale, jak složité jsou tyto věci technicky.

Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 15.03.2019 v 12:59

Mně třeba vadí nepřehlednost v tom, co (zřejmě) nazýváte vláky...
Např. vlákno (pro mě téma) "pátrám po knize Knihy, po kterých pátrám - poraďte - pro mě je spíš téma, než vlákno. Když napíšu příspěvek, úplně se ztratí, kdo zakládá nové "vlákno" (tak, jak to bývá na běžných diskuzích) a kdo odpovídá na ten můj příspěvek....je to všechno v řadě za sebou.
Moc bych uvítala, kdyby se to dalo řadit opravdu podle vláken (tzn. příspěvek a reakce na něj) a ne pouze podle času, hodně by to zpřehlednilo diskuzi -nebo to jde nastavit a já to neumím? Úplně upřímně, tohle mě od používání diskuze odrazuje, ačkoliv bych se jinak zapojila ráda.



Vložit příspěvek