Vlastní tvorba


Nelishka
Nelishka 23.03.2015 v 22:08

Opravdu mi tady chybí někde možnost vlastní tvorby. Ráda bych si přečetla i jiné knihy, námi psané. Určitě se tady najde stejné množství spisovatelů jako čtenářů.
Přijde Vám to vhod?? Mě ano. Tak proč to nemůžu nikde najít??

eraserhead
eraserhead 23.03.2015 v 22:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Iwíček
Iwíček 23.03.2015 v 23:51

Jestli chceš přímo vlastní tvorbu, tak zkus www.wattpad.com

Dan
Dan 24.03.2015 v 12:42

A nějakou svou povídku můžeš klidně vložit sem na web do sekce Blogy.

Nelishka
Nelishka 24.03.2015 v 19:11

Jen mě to tak napadlo, že většina čtenářů jsou i spisovatelé.
Mimo to, pane nenávist na profilové fotografii, nemyslíte, že odsoudit nápad ihned v zárodku je dobré?
Pokud si dobře všimnete, je to v sekci Nápady...tudíž, pouze návrh.

eraserhead
eraserhead 24.03.2015 v 22:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Koka
Koka 25.03.2015 v 11:49

Nelishka, tvůj předpoklad, že "většina čtenářů jsou i spisovatelé" mě zaujal. Dosud jsem myslela, že je to obráceně, a sice že většina spisovatelů jsou i čtenáři, tedy že si alespoň někteří z nich občas, sem tam i přečtou, co napsali jejich předchůdci nebo rovesníci. Je ovšem pravdou, že úroveň některých současných "děl" dokazuje, že jejich sepisovatelé opravdu nic nečetli.
Ale překvapil mě hlavně tvůj postup - nejdřív tady kriticky tvrdíš, že "chybí možnost vlastní tvorby" a pak tu možnost, která se tady nabízí, tedy zveřejnění vlastního textu, naprosto trapně promrháš příspěvkem do Blogů, jaký by po stránce myšlenkové, obsahové, stylistické, gramatické neobstál ani na I. stupni ZŠ. Tvůj příspěvek nazvaný Kapitola neznámého část I obsahující i větu "Děti v němu viděli svůj vzor." mě vážně vyděsil - co kdyby tak děti v tobě vidělY svůj vzor a psalY podobné texty?! Takto má dopadnout světové písemninictví jen proto, že možnost publikování vlastních výplodů je díky internetu neomezená? Tohle že má být tvorba?
Všem milovníkům literatury doporučuji - pokud jste mladí a na to máte, kupujte starší knihy do zásoby, neboť příští desetiletí vám - zdá se - budou nabízet jenom čím dál ubožejší změť textů, písmenek, blábolů ...

Aiwa
Aiwa 25.03.2015 v 13:56

Koka uhodila hřebíček na hlavičku:-). Třeba se pisatelka rozhodla proslavit svým "nonkonformním" přístupem k pravopisu. Dotyčný text by neměl projít ani na ZŠ, ale takovéto výplody dnes procházejí i maturantům. Nechci nikomu bránit v rozletu, ale tohle mi připomíná dvě dívky, které jsem kdysi potkala. Dívka A - "změním svůj obor na češtinu, vždy jsem ji chtěla studovat a navíc píšu povídky". Doufám, že ji tam seznámili se shodou podmětu s přísudkem a přispěli k rozšíření poněkud chabé slovní zásoby. Dívka B (nasazujíce tajemný výraz): "víš, já píšu povídky". Korekturou a fakticky i překladem jejího šíleného výplodu (gramaticky i stylisticky), který měl být součástí naší prezentace na VŠ, jsem strávila celé odpoledne. Dopoledne jsem její text ukazovala všem okolo, protože jsem si nebyla jistá, jestli jsem se zbláznila já, počítač nebo budoucí spisovatelka.
K vytvoření čehokoliv potřebuji ty správné nástroje a pro spisovatele je tím nástrojem JAZYK (slovní zásoba, gramatika i stylistika), pokud je můj nástroj chabé kvality, bude chabé kvality i následný výtvor (ať už je surovina, tj. námět, jakkoliv zajímavá). Dobrou zprávou je, že na kultivaci jazyka se dá pracovat (četbou, procvičováním gramatických jevů apod.).

Nelishka
Nelishka 25.03.2015 v 21:45

Díky za názor.



Vložit příspěvek