Viditelné hodnocení jednotlivých dílů u sérií


Aileena
Aileena 16.04.2023 v 14:17

Dobrý den,
napadlo mě, že by bylo dobré, aby se u výpisu jednotlivých knih pod sérií rovnou zobrazovalo i hodnocení v procentech, nejen barva čtverečku.
Někdy váhám, zda se pustit do dalšího dílu série, nebo si dát pauzu s jinou knížkou, pomohlo by mi, kdybych na první dobrou už v přehledu viděla, že je tento díl třeba slabší, než právě přečtený a nemusela rozklikávat díly a čísla si pamatovat...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2023 v 15:06

Nejsem si jistá, zda je procento hodnocení u knihy určující, zda je další díl v sérii dobrý nebo není. Když se čte série, tam přece nepřeskočím třetí díl, protože je modrý rovnou na čtvrtý, který je červený. A taky si nejsem jistá, zda by obecné hodnocení mělo určovat, zda je kniha dobrá nebo špatná. Když mě série baví, tak prostě čtu dál, dokud si neřeknu, že nechci číst dál...

Aileena
Aileena 16.04.2023 v 15:51

Lenka.Vílka: takhle jsem to nemyslela. Momentálně čtu osmidílnou sérii. Dočetla jsem pátý díl. Samozřejmě, že budu číst šestý, i kdyby byl slabší, než sedmý a osmý. Jen někdy přemýšlím, jestli si od daného tématu odběhnu k jinému typu literatury.
Mám zkušenost, že druhou polovinu sérií čtou obvykle jen fanoušci, tudíž, když předem vidím, že je další díl je o něco slabší, než ty předchozí, klidně si dám něco jiného a otevřu pokračování až později. Nestíhám číst vše, co bych chtěla a občas zkrátka přemýšlím, co upřednostnit...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2023 v 15:55

Aileena: já tedy většinou za sebou série po dílech nečtu automaticky, aby to na mě "nebylo moc od jednoho". Takže se v rámci až moc velkého počtu rozečtených sérií stejně dostanu k dalšího dílu až kdo ví kdy.

Aileena
Aileena 16.04.2023 v 16:07

Lenka.Vílka: já právě jak kdy. Samozřejmě nemám striktní pravidlo, ale když mě příběh hodně bavil a ráda bych zůstala u tématu (např. teď u historického románu), čtu hned další díl. Někdy mě ale hodně láká i číst něco jiného.
Jsem pomalejší čtenář s věčným nedostatkem času, navíc si i dost knih půjčuji z knihovny, tak bych se prostě na hodnocení ostatních fanoušků ráda koukla jednoduše a rychleji. Vím, že třetí a pátý díl byl super, když vidím, že je šestka slabší. Odskočím si k něčemu jinému, abych třeba nebyla zklamaná po nadšení z předchozího.

Text příspěvku byl upraven 16.04.23 v 16:09

Molly2023
Molly2023 20.10.2023 v 05:50

A taky si nejsem jistá, zda by obecné hodnocení mělo určovat, zda je kniha dobrá nebo špatná. Když mě série baví, tak prostě čtu dál, dokud si neřeknu, že nechci číst dál

Text příspěvku byl upraven 20.10.23 v 05:55



Vložit příspěvek