Pridavanie obsahu uzivatelmi


milan2956
milan2956 26.02.2023 v 08:13

Dobry den,

Rozhodol som sa urobit pokus (moderatori vymazte ten zaznam).
Ako je mozne, ze sa da bez nejakej validacie, obzvlast u novych uctoch, pridavat obsah.

Vyskusal som vytvorit noveho autora, a ocakaval som nejaku kontrolu a po schvaleni by sa ukazal. Na kolko to bol fiktivny autor, som ocakaval neschvalenie.

https://www.databazeknih.cz/autori/juraj-vrbivrbislaviiovic-152573

Tu mozete vidiet, ze sa to pridalo a bez schvalovacieho procesu. Velmi, velmi je to zle, pretoze sa tymto vytvara obrovska moznost ako uskodit tejto stranky. Staci uz len skript v pythone, ktory bude napadobnovat browser ako user agent, cokkies a pod. A skript bude zapratavat stranku blbostami.

Kedze rad citam knihy a zalezi mi na tejto stranke. Tak by som bol rad keby ste tuto bezpecnostnu dieru zaplatali a pridali schvalovanie. Bud manualne alebo automaticke a ked neprejde automaticke tak manualne. Napriklad nejakym dokazom s overenych stranok, v ktorom sa dokazuje, ze ten autor existuje, ze ta kniha existuje, alebo ze ta seria existuje a pod...

Dakujem a Prajem Vam Pekny Den

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 08:14

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 08:28

Tady to prostě chodí jinak. Můžete klidně vložit tu největší kravinu světa, potom to někdo buď rovnou zkontroluje nebo nahlásí a zkontroluje, a kravina se smaže.

Za mě je to lepší varianta než vložit autora, čekat na schválení a teprve potom mu vložit knihu. Dva problémy:
- někdo by tady furt musel být
- jak se zjistí pravda, že autor bude něco vydávat, když je jeho jméno třeba zatím pouze v edičáku vydavatele. A to vám Google fakt nenajde

Takže odkaz na knihu v edičáku je zároveň odkaz na existenci autora. Na existenci knihy je zdroj u knihy.

Takže schvalování tady je. Že se někdo kouká na to, co je každý den vloženo a kontroluje to. Takže jste si udělal hezký experiment, přidal všem práci. No, určitě vám všichni poděkují...

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 08:40

Predstav si, ze pride skript a po kym zablokuju ucet stihne porobit paseku.
Overenie moze spocivat, sa ta kniha nachadza v overenych eshopoch. Pripadne, ze sa nachadza v nejakej databaze, kde je presonalny kapital a data su doveryhodne a neda sa to obist, pak staci automaticky system.

Ja som si tu vsimol ze knihy tu maju duplicity. Pak je to chaos.

Spravme si 2 pripady (trochu psychologicky). Prvy pripad aha pridalo sa to ihned. Druhy pripad pockat ono mi to musia schvalit? V tom prvom pripade je pravdepodobnejsie, ze sa o nieco pokusia. Pritom staci aj taka drobnost fake validace. Napriklad autor bol pridany na validaci. Pak sa vygeneruje nejaky cas povedzme 452minut a 55sekund a od toho sa to presunie do hlavnej db s tym ze je to akoze schvalene.

Alebo nepovolit novym uctom pridavat. Je rozdiel overeny a neovereny ucet. Cize musi dany ucet prejst nejakym procesom, v ktorom sa vyhodnocuje doveryhodnost a az tym dat moznost pridavat bez validacie.

Alebo pridať polozku s oznacenim neoverene, a uzivatelia si odhlasuju validne - nevalidne a az potom ked to prejde kontrolou uzivatelov potom presunut do hlavnej db alebo zmenit tag z neoverene na overene a pod.

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 08:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 08:54

Ráda bych připomněla, že 95% obsahu tvoří uživatelé. Dost z nich se sem registruje a první co udělají, je vložení jejich vlastní knihy. Kdyby měli čekat na nějakou dobu hájení, tak jdou jinam. Takže na to, že většinu obsahu tvoří obyčejný lidi, přijde mi, že vymýšlíte zbytečný blbosti navíc.
Ale fakt by mě zajímalo, jak se ověří důvěryhodnost nového účtu. Mám poslat rodný číslo nebo číslo karty? Nebo stačí, že nebudu rok zlobit a potom si můžu něco vložit? Jo, mmch, když někdo dlouhodobě vkládá kraviny, tak jde udělat, aby si nevložil už ani čárku...

Takže znovu: Jak chcete dokázat existenci autora, když jediná zmínka o něm je pouze v edičáku na stránce vydavatele a jinde se k němu nejde dostat?

Pokud najdete duplicitu, nahlašte. Dělá to tak dost lidí.

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 09:11

Nepochopila si to. Napriklad ked tu knihu predavaju, tak asi ta kniha existuje a je validna. Alebo sa nachadza v ISBN databazy. Nemusim vsetko vymysliet.

Za druhe ako som uz nacrtol. Moze to byt aj tak, ze sa prida napriklad knihu aj s nejakymi podkladmi, ktore podporuju existenciu knihy. Napriklad link z ISBN databaze, alebo link z ehopu alebo iny link, ktory podporuje jeho existenci. A potom je v povedzme 2 tyzdnovom (ta doba je len ako priklad) verejnom procese schvalovania. Najde ju v databaze ale bude mat oznacenie neoverena. Pocas tych dvoch tyzdnoch mozu verni uzivatelia hlasovat o schvalenie. Z pohladu stranky by to bolo, ze si tu knihu nasiel ale vidis ju ako neoverenu. V pripade, ak by kniha nepresla schvalenim, tak by ten co tu knihu pridal mal povedzme 2 tyzdne (znova ta doba je len ako priklad) kliknutym podat reklamaciu pre manualnu kontrolu moderatormi. Aj s tym ze moderator by mal pravo veta. Cize by mohol v hocijakom bode overovania to bud schvalit alebo neschvalit.

A uzivatelia, ktory spravne oznacili knihu schvalit-neschvalit by mali nejakyy rating alebo nejake body tvorene z poctu, z percentualnej uspesnosti trafenia spravneho vysledku. A mohli by mat nejaky benefit na stranke.

Proste moznosti su. Nehat to freestyle tak ako to je teraz je len casovana bomba co sa tyka doveryhodnosti stranky, bezpecnosti stranky a tak.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 09:15

Já vím, o co vám jde. Když kniha vyšla, dohledá jí každý. Na to nepotřebuji složitý okecávaní ani vzorečky. Lze najít u vydavatele, na eshopech, v nkc.
Takže se ptám znovu, jak tohle chcete těmi svými metodamy vyřešit u knih, které teprve vyjdou:
Jak chcete dokázat existenci autora, když jediná zmínka o něm je pouze v edičáku na stránce vydavatele a jinde se k němu nejde dostat?

Rozdělit dav na dvě skupiny nikdy nevedlo k dobrému výsledku. Nebo nás historie naučila snad něco jiného? Ale ne, tady budou ti dobří hlasovat o možnost existence záznamu. Vy mi ale dneska dáváte, to teda zase jo. A když budu dobře hlasovat pro správné knihy, na konci roku dostanu adekvátní počet bludišťáků! Jupí!

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:20


milan2956
milan2956 26.02.2023 v 09:21

Ono ked kniha este nevysla, tak este defacto neexistuje. Neda sa kupit, neda citat public ludmi. Knihy v alfa alebo beta fazy sa nemaju co nachadzat v db, pretoze nie je jasne ci vobec vyjdu. Ale ked je jasne ze ta kniha uz realne vyjde tak su na strankach. Jednak v eshopch (coskoro vyjde) alebo jednoducho na strankach daneho nakladatelstvia, kde informuju este pred vydanim, ze ta kniha vyjde, to je proste z marketingu nevyhnutna vec. Informovat pred vydanim.

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 09:31

Tak v tom případě by jste měl napsat do Napište nám, ne sem. Že máte nápad, že by sem neměly patří knihy, které ještě nevyšly. Protože neexistují, tak co tady dělají.
Jenom by mě zajímalo, jak se potom budete stavět ke knize, která je třeba na knižním klubu už čtyři roky a stále se posouvá datum vydání. Hele, ta kniha taky ještě neexistuje, když je znovu přesunutá na 09/2024. Takže tady docela hapruje představa, že co je na eshopech, to brzo vyjde.
Nebo třeba vím o další knize, kterou i sám vydatel už tři roky na svých stránkách posouvá a posouvá. Ale ona taky neexistuje. Vážně jí nemá tři roky na skladu s myšlenkou, že nás ještě chvíli potrápí.
Trochu mi připomínáte klasického zaměstnavatele. Od stolu se vymyslí všechno skvěle. Ale zkuste si na chvilku zajít do provozu....

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 09:35

Este len dodam, lebo si mi pripomenula z jednej knihy alebo clanku, ktory som cital. Ze ludi mozeme rozdelit do dvoch skupin. Prva je ty ci rozmyslaju preco sa to neda. A druha skupina ako to spravit aby sa dalo. A podla argumentov to vypada ze ty si tej prvej skupine (nic v zlom). Dalej tam v tom clanku rozoberali, ako uspesny su taky ludia v tych skupinach. A ake to ma aj dopady na ich zivot a pod. Celkom zaujimave to bolo citanie.

Kadzopadne som poukazal ze tento freestyle je velka bezpecnostna diera, ktora sa da lahko zneuzit (manualne aj automaticky s skriptom napriklad v pythone) a sposobit kopec problemov, bud priamych alebo nepriamych. Dosledky nepriamych vidime dlhsiu dobu na tejto stranke. A co sa tyka priameho dopadu, tak to je casovana bomba, u ktorej otazka neznie ci vobec to nastane, ale otazka je v rovine kedy to nastane?

Napisal som to sem pretoze, to chce aj diskusiu, lebo sa mozu najst ludia, ktory mozu dat napad typu ako to spravit aby sa to dalo. A ako jeden vyznamny vedec hovoril: Niekedy niekdo pride na nieco vyzname od niekoho od koho by to nikdo necakal. Nasledne vedenie stranky, maju viac info o danej problematika a ak by sa do toho pustili, tak vacsia pravdepodobnost uspesnenu dokonceniu a pod.

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:42

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 09:42

A na tu mojí otázku mi někdy odpovíte? Asi ne, co...

A tu mojí připomínku, že když je kniha v eshopu nebo na stránce vydavatele, neznamená to automaticky, že brzo vyjde, takže to kazí vás předpoklad, na to nezaregujete. Ne, ne, místo toho se pustíte do mého rozboru.

Líbí se mi, že mě po pár zprávách máte tak hezky psychologicky rozebranou, ale bohužel vám to dneska nevyšlo. Mám ráda vylepšení. Ale jsem tady už dost dlouho a už jsem viděla dost věcí a zažila si dost situací, že vím, že tady nemáte odžito vůbec nic. Od stolu a bez praxe je každý jednička v nápadech, ale o praxi nevíte vůbec nic.

Jenom pro vaše info. Teď tady dva dny bude ten váš autor, než ho bude moct moderátor smazat. Jupí ;)

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:44

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 09:45

Hele odpovedal som na otazky. Ked uz nakladatelstvo prida na svoj web, ze vyda nejaku knihu tak sa da ocakavat, ze vyda. A aj keby nastal pripad, ze by odkladal alebo nakoniec od toho upustil. Tak je to furt lepsie ako freestyle. Freestyle existenciu knih vobec neriesi. Chapes?

A za druhe freestyle, vobec neriesi ani duplicity a dalsie veci. Takze to treba prekopat, aj keby to bol len ciastocny filter. Ciastocny filter je lepsi ako ziaden filter ! A dokonaly filter nikdy nebude a stale je to lepsie ako ziadny filter.

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:47

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 09:49

Co je to ten váš freestyle? Jste první na koho jsem tady narazila, že si vložil autora jen tak z prdele. Nejste o nic lepší než ti, kteří omylem vloží autora, který sem nepatří, ve sladké nevědomosti...

Opakuji: Napište nám.
Tam zmiňte, že je tady všechno špatně. Že máte lék, jak to tady spravit. A nám všem prosťáčkům vytřete zrak. Budeme vděční. Jenom si to ve své současné slepotě zatím neuvědomujeme...

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 09:54

alekis
alekis 26.02.2023 v 10:04

milan2956

Překvapuje mě, že jste na DK už od r. 2021, ale máte zde zatím pouze 6, slovy šest příspěvků, a to za tyto dva dny, a to jedině v tomto vlákně, které jste včera založil.

Věřím, že to, co zde tyto dva dny teoreticky řešíte, je asi pro vás velice důležité... ale předpokládám, že jako mnoho dalších diskuzních vláken, i toto brzo skončí v propadlišti - tak si to aspoň prozatím, dokud vlákno žije, užijte.
Přeji hezký den.

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 10:11

Teraz je ukazka toho freestyle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/ako-vrazdit-ludi-511900

je toto spravne? nehat tuto casovanu bombu ? A teraz mi povedz je tento freestyle lepsi ? JA si nemyslim, nie ze tato kniha neexistuje ale este aka neakcpetovatelna je.

Este pridam screen: https://i.imgur.com/xfPKpCm.png

@alekis pocet mojich prispevkov nijako relevatnene neoplyvnuje diskusiu.

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 10:15

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 10:18

Myslím, že tuhle databázi nenavštěvuje tolik technicky edukovaných psychopatů, kteří si řeknou, že budou škodit, aby vložili knihu, jako jste to udělat vy...

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 10:18

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 10:24

Svet sa za poslednych 10 rokov vyrazne zmenil. Praktiky roznych propagand nabrali vyraznu evolocnu zmenu. Moze to byt nastroj na sierenie bludov. Napriklad pridaju knihu, prilozia ju ku nejakej osobnosti. Spravia screen. A to si dalej siria nabalia omacku textovych bludov a hotovo.

Ako som hovoril je to casovana bomba. A otazka neznie ci nastane ale kedy ? staci jeden pripad a moze to vyrazne podkodit stranku a pod

Text příspěvku byl upraven 26.02.23 v 10:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2023 v 10:28

Jenom hlupák věří pouze sceeenum a nedohledává si víc...

milan2956
milan2956 26.02.2023 v 10:30

Bohuzial sa ukazalo za posledne roky ze takych ludi je velmi vela, je to az prekvapujuce a zaroven smutne. :( nic s tym nenarobime.

Azizi
Azizi 01.03.2023 v 12:23

Ja som proti schvaľovaniu pridaných autorov a kníh. Úplne by ma to odradilo pridávať sem nové knihy, ak by som musela čakať na ich schválenie. Na pridávaní nových kníh a údajov ma baví práve to, že ich vidím hneď. Inak by som sem úplne prestala pridávať knihy.

Text příspěvku byl upraven 01.03.23 v 12:26

milan2956
milan2956 06.03.2023 v 21:43

Mne je to jedno uz, len som chcel, aby tato stranka nemala taketo chyby, na kolko som ukazal aj example. Ak stranka ostatne s casovanou bombov a bude vyckavat na niekoho, kto to zneuzije, tak nech budiz. Ale potom sa necudujte ak jedneho krasneho dna bude stranka offline.

Jura Jurax
Jura Jurax 10.03.2023 v 21:13

Smím-li vyjádřit svůj názor, tak bych řekl, že to co navrhuje milan2956 je jistě možné, ale vcelku zbytečné. Nějak zneužívat tyhle stránky mi přijde kontraproduktivní, tohle není politické, zelené nebo nějak LGBTQ+, gender a vůbec "progresivní" woke fórum, kde se lidi mlátí hlava nehlava, a navštěvuje je celkem uzavřená komunita. A vložení neexistujících knih či nějak provokačních, respektive politicky nekorektních nebo jak to nazvat textů je jistě možné, ale komunita na to rychle přijde.
Nakonec - k hodnocení knih v komentářích je nutno přistupovat s rezervou, každý máme jiné preference; navíc v případě vážného zájmu si uvážlivý člověk popisku knihy ještě jinde ověřuje, najmě má-li za ni dát svoje vlastní řádně zdaněné peníze ... :-)



Vložit příspěvek