Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 09.05.2018 v 18:16

Doporučuji vylepšit tento web tím, že obálky knížeček zařazených do edice Atlásky
https://www.databazeknih.cz/edice/atlasky-2640/strana-1
budou i při vyobrazní v edici na šířku, a ne na výšku, a tedy nebudou deformované.

Text příspěvku byl upraven 09.05.18 v 20:36

kapr
kapr 09.05.2018 v 20:06

Týká se i edice OKO, a dalších mnoha.

bubka
bubka 10.05.2018 v 09:29

já ty štítky prostě nejsem s to najít, asi senilním-.

kapr
kapr 10.05.2018 v 10:08

Zadej te do vyhledavače v pravém horním rohu zárodek štítku.
Například evrop
Odentruj
a klikni na OSTATNÍ
vyjede spoustu údajů, ale na prvním místě všechny (snad) štítky obsahující ono evrop!

ladynka
ladynka 12.05.2018 v 10:33

Lenka.Vílka: Tak nevím, ale mě se to chová takhle - stojím na profilu knihy (ještě nehodnocené) a po ohodnocení mě to vyhodí na komentář. Ne tedy okno, to jsem špatně vyjádřila, ale přesměruje mě to na napsání komentáře z profilu knihy. A to nechci. Chci prostě zůstat na profilu té knihy knihy.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.05.2018 v 10:48

Ladynka: už vím, v čem je problém (vyzkoušela jsem teď všechny varianty) a taky jsem přesně pochopila, jak jsi to myslela...
Jsi na knize a nejdřív dej knihu do přečetnených a teprve potom ohodnoť. Tabulka nevyskočí.
Když jenom ohodnotíš hvězdami, vyskočí na tebe ta tabulka.

PS: tahle varianta mě nejdřív nenapadla. Protože já nejdřív napíšu komentář, potom odkliknu "přečteno" a potom ohodnotím. Ale komentář píšu vždy. Ke každé knize. Možná proto jsem se s touhle tabulkou nikdy nesetkala. Možná v případě, když nepíšeš komentáře ke každé přečtené je lepší nemít zapnutou funkci "po ohodnocení dát do přečtenych" a dělat to ručně. Nejdřív do přečtenych a potom hodnotit.

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 10:59


ladynka
ladynka 12.05.2018 v 11:25

Lenka.Vílka: OK, chápu, dík. Právě automatické přidání do přečtených po ohodnocení jsem tu kdysi chtěla, protože mi přišlo nelogické hodnotit něco, co nemám přečteno. Takhle je to prostě zbytečně klikání a obchazení kolem jedné jednoduché věci. Já mám nějak zafixováno hodnotit a pak psát komentář na profilu (jako na leggie nebo čsfd). Tak holt s tím nic nebude.

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 11:26

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.05.2018 v 11:43

Ladynka: dřív to praktické bylo a dřív jsem to taky brala za dobrou věc (ten automatický přesun do přečtenych). Ale asi tak před rokem nastala tahle změna a spouta jiných, aby "databáze donutila" uživatele víc doplňovat věci ke knihám (třeba po vložení nové knihy vyskočí hláška, že nyní můžete přidat štítky a podobné věci) a najednou mít tohle nastavení je nesmyslné, protože každý má svůj postup, jak to má zafixované a ten já kvůli nastavení DK měnit nehodlám. Já to zaplé mám, ale vlastně nevyužívam (v rámci postupu). Do přečtenych dávám zakliknutím, protože stejně v rolované nabídce vybírám další položky, tak to udělám najednou.

Ale...

Jako u každé věci tady na DK. Je fajn, že jedna věc má víc cest, ať si každý najde to, co mu vyhovuje víc...

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 11:44

kapr
kapr 12.05.2018 v 12:28

Já přinesu knihu domů, a aniž bych ji vůbec ještě otevřel, hledám zda ji na DK už někdo vložil. Pokud ano, ještě porovnávám zda je vloženo vydání.
Následně není-li zde, knihu, případně vydání vkládám.
V dalších dnech, případně týdnech se ji snažím přečíst, a ohodnotit hvězdičkami i slovně. (Půlhvězdičky by kvalitě hodnocení prospěly. 90% knih které přečtu bývá tak na 3,5 až 4,5. Z toho vyplývá, že třetina z nich je podhodnocena a třetina nadhodnocena.) Podle okolností z toho bývá, často postupně - diskuze, komentář, možná někdy i něco navíc.
V diskuzi se často dělím o své pocity i v průběhu četby, zvláště tehdy, když ji z různých důvodů čtu déle.
Ne vždy se mi jí podaří dočíst. Někdy zkolabuji už na několika desítkách prvních stránek. Často tak zde může být kniha mnou vložená, kterou jsem nakonec nedočetl, ani nehodnotil.

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 15:12

kapr
kapr 12.05.2018 v 12:35

Díval jsem se teď na night-pub, a uvědomil jsem si, jak obtížně se v diskuzích listuje. Určitě by bylo velkým přínosem, kdyby ona čísla stránek příslušné diskuze byla jak na samé patičce stránky, tak jako dosud, ale i na její horní straně. Některé diskuze se čtou jaksi pozpátku. Poslední příspěvek mne zaujme, a já postupně pročítám ty předchozí, a hledám jak se ten či onen názor vlastně zrodil, nebo co jej vyprovokovalo. Ustavičné přejíždění myší jednou na samotný začátek, a podruhé na samotný konec stránky je vysloveně nepříjemné.

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 15:06

Naias
Naias 14.05.2018 v 07:57

Kapr, na začiatok a koniec stránky sa dá presunúť aj pomocou ctrl+home a ctrl+end.

kapr
kapr 14.05.2018 v 17:54

Pravda pravdoucí! Děkan s kaplanem! Já jsem leccos znal a používal, ale od doby, kdy sedím na nízkém křesle u jídelního stolu, a píši na notebooku jednou rukou, tak mnohé upadlo v zapomenutí !!!
Nějak po stránce práce s klávesnicí v poslední době zakrňuji, a to jsem kdysi absolvoval v těsnopisném ústavu, (nebo jak se to jmenovalo,) učitelský kurs psaní strojem všemi deseti, a kdybych měl dodělanou vysokou, tak bych jej býval mohl vyučovat na střední škole!

SmallSue30
SmallSue30 14.05.2018 v 18:07

Fotky spisovatelů jsou ve velmi špatné kvalitě, jinými slovy - vypadá to otřesně, mělo by se s tím něco dělat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 07:55

Určitě by bylo lepší pro jasnější pochopení toho, jaké knihy sem patří lépe rozepisovat formulaci z nápovědy:

"Oficiálně plánované knihy a eknihy
nejpozději s termínem vydání do jednoho roku a je znám jejich oficiální český nebo slovenský název (+ ISBN či datum vydání)"

Podle této formulace to chápu tak, že aby se sem kniha dala vložit, musím znát:
- název
- isbn (supl zdroj)
- datum vydání

Jenže dost lidí to bere jako, že stačí jenom jedna věc. Třeba že stačí isbn a je jedno, že neznají datum vydání. Ale jak mám vědět, že kniha vyjde do jednoho roku od vložení, když neznám datum vydání?

Asi by bylo lepší si trochu pohratr s onou formulací, to by bylo vynikají vylepšení webu. Alespoň by odpadlo spousta knih, jejichž zdroj říká "vyjdou na podzim" a u knihy na DK jediná informace: název knihy. Což nejsou žádné čekatelky, ale holé nesmysly. Informační přínos takhle vložené knihy je nulový...

Text příspěvku byl upraven 17.05.18 v 07:56

vezír
vezír 17.05.2018 v 08:21

Lenka.Vílka - Já to teda chápu taky tak že buď isbn nebo datum je to z toho jasně pochopitelný proto je to obojí v závorce a buď stačí jedno nebo druhý

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 08:41

Vezír: nás těch, co jsou na druhé straně a nechapou to jako datum nebo isbn (zdroj), ale jak4p datum a isbn (zdroj), je tady dost. Potom vznikají knihy, které porušují pravidlo, že mají vyjít do roku od vložení a aby mohlo být vloženo, obchází se to různýma fintičkama a dělá se v tom nepořádek. Já bych třeba nikdy nevlozila knihu, u které neznám datum vydání. Pěkně si počkám, až ho vydavatelství bude znát, protože je menší šance, že kniha nakonec nevyjde, když se to dozvíme měsíc před vydáním, ne rok.
Děkuji za názor, cením si ho, ale tohle bylo mířeno výš, než k uživatelům. Viz mé předchozí příspěvevky na toto téma v jinychr vláknech. Ale dík a hezký den.

kapr
kapr 17.05.2018 v 09:20

Příliš nechápu řazení oblíbených autorů podle jejich KŘESTNÍHO jména. V základním nastavení by bylo logické spíše řazení podle příjmení.
Jinak já osobně bych nejvíce uvítal řazení vlastní, členěné na autory jejichž dílo a osobnost přijímám bez nejmenších výhrad, na ty u kterých vysoce hodnotím více než jednu knihu, na ty u kterých mne zaujala pouze kniha jediná, a pak ještě autory, které z různých, převážně kladných pohnutek sleduji.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 09:36

Nápověda je sice dobrá věc, ale určitá skupina uživatelů ji nezná. Nejenom, že ji nezná 80 procent nováčků, ale neznají ji uživatelé, kteří tu jsou již nějaký ten rok zaregistrovaní.
V nápovědě je napsané, že se přidávají plánované knihy, kde je znám jejich oficiální český nebo slovenský název. Přesto se skoro každý den tu objevují knihy s anglickým názvem a většinou tedy originální knihy. Autoři těchto vložených originálů tedy většinou tuto nápovědu neznají. Nejhorší jsou ale ti, kteří toto pravidlo znají, ale přesto sem originální vydání vkládají, třeba i s názvy, které jsou amatérsky přeloženy. Jsou to prostě uživatelé, kteří vědomě podmínky DK porušují.

kapr
kapr 17.05.2018 v 10:09

Tato informace by se měla zobrazit každému již v okamžiku jeho první návštěvy DK, hned v záhlaví hlavní stránky. V okamžiku jeho registrace by mu měla být zopakována, a měl by potvrdit, že tuto podmínku zná, bere ji na vědomí a souhlasí s ní.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 10:20

kapr - to je dobrý nápad.
Normálně řečeno, že bez odsouhlasení, že se nováček seznámil s nápovědou by se registrace neprovedla, nebo by jmenovaný nemohl na DK nic udělat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 10:31

Pobijec+kapr: nemuhu víc než nesouhlasit. To je dobrej nápad.

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 11:32

tsal - nápovědu čtu pravidelně, je to moje oblíbená část DK. Aspoň kdyby se něco dalo zaškrtnout, tím pádem nikdo už nemůže nadávat moderátorům, že jim ten nesmysl byl smazán.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.05.2018 v 11:35

Tsal: ony jsou vzdušné zámky už jenom to, že někdo doufá, že jiný bude dodržovat pravidla. Na 100% je jasné jediné. Že tohle plkání nikdo nevyslechne.
Ale proč ne? Zaškrtne (že nečetl jeho problém) a když to bude porušovat, půjde. Určitě je tady spousta jiný stránek, kde chtějí moderátoři mít i svůj život a ne se stále věnovat opravování knih, které tady nemají být nebo jsou špatně nebo jsou na hraně (a už je jenom na tom, jakému moderátorovi se to dostane pod ruku).

LordSnape
LordSnape 17.05.2018 v 11:38

A neodsouhlasili jsme je při registraci? Už je to dlouho, tak si to přesně nevybavuji...

Text příspěvku byl upraven 17.05.18 v 11:56

pobijecmuch
pobijecmuch 17.05.2018 v 11:47

LordSnape - já určitě ne.
tsal - souhlasím, je to opravdu schované



Vložit příspěvek