Hodnocení básniček


selviskhed
selviskhed 18.11.2016 v 18:59

Kdysi dávno jsem navrhoval přidat na Databázi knih možnost hodnotit krom celých knih i jednotlivé povídky, což je funkce, kterou nemá třeba ani Goodreads. Dan byl tak hodný a tu možnost přidal. Myslím, že se to docela chytlo, lidi přidají a hodnotí povídky, máme tady celkem vypovídající žebříček nejlepších povídek atd. atd.

Tak si říkám, jestli není čas to tady posunout na další level a poprosit Dana o přidání hodnocení konkrétních básniček. Básniček je více než povídek, takže by bylo zase spousta práce s přidáváním atd. Na druhou stranu bych četl asi mnohem více poezie, kdybych měl možnost hodnotit básničky, stejně jako jsem začal číst víc povídky když přibyla možnost je hodnotit :-)

Obecně je na databázích trend dávat k hodnocení rozsahem čím dál menší věci, aby bylo pořád co nového přidávat. ČSFD teď u seriálů pracuje na přidávání sérií a jednotlivých epizod...

Myšlenky?

Koka
Koka 18.11.2016 v 19:33

Za sebe říkám ne. Jsem denním čtenářem poezie už asi 48 let, ale nikdy, NIKDY nehodnotím básně, ani básničky, ani sbírky poezie. Možná ještě někdy tak antologie - pokud jde o jejich složení a reprezentativnost zastoupených ukázek vůči zvolenému tématu.
Předem se děsím, jaké komentáře bychom se zde většinově dočetli.
A že by hodnocení jednotlivých básní mohlo být pro vás, selviskhede, motivací pro častější čtení poezie? Promiňte, prosím, ale tak nereálný argument se jen tak nevidí. Věřte mi, číst poezii smysl má, čtěte jí co nejvíce a různorodou - co do formy, obsahu, jazykové provenience, ale ta potřeba musí vycházet z vás, ne z "posudků uživatelů DK.", jinak nemá smysl.

Lector
Lector 18.11.2016 v 20:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 18.11.2016 v 21:18

horšie než rozbor poviedky je už iba rozbor básničky. Keď moja triedna prznila Jiriho Wolkra, brala som si voľno zo školy.

tenax
tenax 18.11.2016 v 21:21

Podepisuji všechno, co napsala Koka.
Navíc hodnotit jednotlivé básně by znamenalo každou zvlášť mít vloženou, což u některých antologií obsahujících řádově stovky básní považuji za nereálné.

nightlybird
nightlybird 18.11.2016 v 23:42

Proboha, málem jsem se osypal. Pro mne je jenom představa, že bych čapnul knihu básní a přečetl ji stylem "začátek - konec" docela úděsná. Básně se nedají hodnotit, ty se musí procítit a to je věc natolik nitěrná a navíc proměnná v prostoru a čase, že není možné ten pocit předat někomu dalšímu a jenom blázen by se o to snažil.
Jinak mohu podepsat vše výše řečené.


bamba
bamba 19.11.2016 v 10:06

navrhujem hodnotiť piesňové texty - v niektorých prípadoch sú až notoricky známe. Ešte stále je to literárny útvar - v niekedy skôr lineárny - človek má chuť praštiť autora pravítkom.

Text příspěvku byl upraven 19.11.16 v 10:28

pavlinda
pavlinda 23.11.2016 v 17:11

Koka-souhlas.Já bych spíš uvítala víc příspěvků Pod skořicovník(nebo i Nad).



Vložit příspěvek