Editácia príspevkov v diskusii


Abiosis
Abiosis 11.01.2014 v 19:11

Bolo by možné zabezpečiť, aby používateľ mohol editovať a/alebo zmazať svoj príspevok v diskusii, len dovtedy pokým za ním nepribudne ďalší príspevok?

Stalo sa mi, že som reagoval na jeden príspevok v diskusii a autor neskôr svoj príspevok kompletne zmenil, čím mu dal úplne iný význam a moja pôvodná reakcia potom pôsobila, ako by som ju písal v stave absolútneho poblúznenia. :)
Taktiež som pred chvíľkou v diskusii zahliadol rovnaký problém iného používateľa, takže je možné, že sa to deje bežne a neprispieva to k prehľadnosti.

nightlybird
nightlybird 12.01.2014 v 01:22

Za to bych se rovněž přimluvil - nejen že ti, kteří reagují, vypadají pak jako pitomci, ale úplně se ztrácí smysl diskuze. Je to sice možno řešit zkopírováním podstatné části do vlastní reakce, ale jeví se mi to podivně. Jestliže někdo plácne v zápalu řeči nějaký úlet, měl by mít tolik sebereflexe, aby napsal "řekl jsem nesmysl, už tu trávu nebudu hulit" - a bylo by po problému.

Viki9
Viki9 12.01.2014 v 19:53

... tak přesně tenhle problém jsme rozebírali v poště s Mistrem knihovníkem (Pajonkem) ... navrhoval jsem tam (a tak to navrhuji i teď), že by bylo dobré alespoň tam zanechat prázdné místo s nápisem "Příspěvek smazán autorem" ... tak by alespoň bylo vidět, že tam bylo něco, na co ostatní reagují ... jinak zcela souhlasím s naším Myšolovným lordstvem, že v zájmu diskuse a etiky všeobecně je daleko lepší své postoje nemazat, ale buď obhájit, či přiznat svojí mýlku...
... může se ale stát, že někdy je autor o vymazání požádán třetí osobou ... (například pro naprostou nevhodnost ... nebo když se jedná o něco obzvlášť osobního) ...

... ale o zachování možnosti editování bych se moc přimlouval ... celkem hojně jí využívám
1. dost často vkládám nějaký doplňující údaj
2. ještě častěji opravuji své pravopisné hrubice

... problém s kompletním předěláním původního znění a vyznění vidím spíše jako problém etický a neřešil bych ho změnami na databázi - prostě takového člověka na jeho jednání v diskusi nemilosrdně upozorněte ...



Vložit příspěvek