Veganství, vegetariánství


Viki9
Viki9 07.01.2014 v 12:01

eraserhead: myslím, že nemá cenu tuto debatu více vyhrocovat ... takže já už k tomu nemám připomínek a vzdávám se diskuse ... velmi rád však s tebou podiskutuji třeba o tebou teď právě rozečtené knize Přerušený ráj (Moderní italská poezie) ... obzvláště když je z pera pana Mikeše .....

nightlybird
nightlybird 08.01.2014 v 00:43

K zamíchání se do této debaty mne v podstatě přivedla jistá fotka, kterou má na profilu Vendy, vypadá totiž jako snímek z farmy, což na mne působí jako jistého druhu oximoron.
Pokud jde o mé stravovací návyky, jsem typický všežravec, moje oblíbená dieta je bodová.
Přesto si dovolím zacitovat klasika (abych přiložil polínko i když je ta zima-nezima):
"Všechna zdravá potrava se loví bez sítě a pasti." - tvrdil to před dávným časem jistý Vilda Blejkovic. Protože to ale bylo v Pekelných příslovích, ví Bůh, jak to vlastně myslel. To je ostatně svízel s básníky (a nejen s nimi)

HTO
Klamm
Klamm 09.01.2014 v 20:14

Slušnej seznámek. Díky HTO. Jako vždy, stačí umět hledat...

HTO
HTO 09.01.2014 v 20:17

Rádo se stalo. Je to téma, které mě zajímá, tak jsem vytvořil štítek a trochu ho použil.

chromanna
chromanna 13.01.2014 v 11:43

Ahoj, nejsem vegetariánka, ale masu se popravdě spíše vyhýbám, protože mi prostě nechutná. Mě se líbila kniha zmiňovaná v seznamu HTO http://www.levneucebnice.cz/p/jist-slusne-premyslejme-o-tom-co-jime/ Autorka si poctivě prošla všemi styly stravování - biostrava, vegeteriánství, VEGANSTVÍ i frutariánství. Poctivě znamená, že každému věnovala minimálně dva měsíce! Takže její popisy, detaily a důvody, které strávníky vedou, jsou pro mne tak autentické.



Vložit příspěvek