Příručka mladých svišťů


Veriisha
Veriisha 22.11.2018 v 19:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 22.11.2018 v 19:39

Než dotaz, mi to spíše připadá jako bezplatná reklama na jeden nový knižní titul. Když vás zajímá, jak je na tom toto nové vydání, citované ze stránek Martinus, doporučuji sem to vydání nejdřív vložit (tím knize i čtenářům hodně pomůžete) a pak si počkat na komentáře k nemu. V opačném případě to považuji za průhledně jednoúčelový příspěvek cíleně proklamující jisté "product ...zbozi".

Veriisha
Veriisha 22.11.2018 v 22:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Veriisha
Veriisha 22.11.2018 v 22:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tsal
tsal 23.11.2018 v 07:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 23.11.2018 v 09:27

Farisha, víte, Příručky mladých svištů vznikly a začaly vycházet v době, kdy nebylo možné zpětně měnit svá zveřejněná slova, smazávat jednou vyřčené věty, účelově měnit význam vyřknutého. Lidé i sviště nesly "důsledky" svých slov - dobré i nedobré. Ostatně - mnozí autoři textů, ke který by třeba i oni sami se po letech raději nehlásili, neměli a ani dnes nemají možnost popřít je, smazat, a vyhnout se tak případné kritice. Tisíce zdejších komentářů ke knihám - dokonce i k těm, které jejich autoři ve své závěti přikázali bez zveřejňování zničit - jsou toho důkazem: ti, co mohou své soudy kdykoliv smazat či pozměnit a dělat, jakoby nic, kritizují texty těch, kteří takovou možnost neměli.
Vy jste to včera udělala opakovaně.
Nuže můj názor na sviště je ten, že tato příručka učila děti praktickým dovednostem, důmyslu, hravosti. Nebyly v ní - jak si já pamatuji - ani stopy po navádění k pokrytectví, falši, oportunismu.
Doufám tedy, že ani to nové vydání se v tomto směru "neaktualizuje" a nepřizpůsobí těm novým móresům.


reader.007
reader.007 26.11.2018 v 14:44

na obálce nemá ani jedno z "potěru" v ruce chytrý telefon, což bych brala jako dobré znamení

rysavas
rysavas 26.11.2018 v 22:31

Farishta: upřímně řečeno nevím, také jsem přemýšlela, zda jí pořídit, jelikož doma mám šest starších příruček a když jsem se dívala do ukázky z této nové knihy, tak mi to přijde ve stejném duchu, ale asi nové. Ale asi si počkám do knihkupectví a tam ji řádně prolistuji :)

Ukázku jsem našla tady, tak se zkuste mrknout:
https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19606270/kaceri-pribehy-prirucka-mladych-svistu/

Veriisha
Veriisha 27.11.2018 v 00:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ponorka
ponorka 28.11.2018 v 02:17

Koka: To, že jste paranoidní, ještě neznamená, že po vás nejdou! :-)

Koka
Koka 28.11.2018 v 08:44

ponorka: to jsem se ale nasmála! Když vás tak vtipné postřehy napadají ve čtvrt na tři v noci, co teprve za legraci s vámi musí být, až se rozední :=)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2018 v 09:08

Už jsou pryč doby, kdy politici říkali, že v noci jsou vzhůru jenom lehké ženy a podvodníci. Ale kdekdo by se té staré košile holt držel dál...

bamba
bamba 28.11.2018 v 09:29

asi som jediná, komu vadili disneyovské ilustrácie k tejto knihe a ostala som verná rozumu do vrecka a skautským príručkám bez príšeriek...

reader.007
reader.007 28.11.2018 v 12:36

bamba: ale ne... ono praktických věcí v příručkách stejně moc nebylo, ještě tak v té "tábornické" desítce, jinak to byly takové ty drby, rekordy a zajímavostí kterými nás v dobách pravěku (neboli mého dětství a před ním) zásobovaly časopisy 100+1, Ohníček, Větrník/Pionýr, ábíčka apod. Dneska je jich taky plno, ale nechce se mi je vypisovat ;-)

ponorka
ponorka 28.11.2018 v 16:13

Koka: To se mýlíte! Dřív než kohout zakokrhá, vždycky nad sebou důkladně zaklapnu víko. :-)

Koka
Koka 28.11.2018 v 16:53

ponorka: v takovém případě by Jasoň s výhrůžkou "Zůstaneš sám a nikdo ti nezatlačí víka!" zřejmě neuspěl, že?

ponorka
ponorka 28.11.2018 v 17:04

Koka: No, to víte, mě by rozplakal jen těžko. Ovšem byl to vůbec pláč? :-)

Koka
Koka 28.11.2018 v 17:08

Literární prameny tvrdí, že "Pláče, Koloděj už pláče! " - tedy nepochybne šlo o pláč.
Je možné, že profesor Fiedler by s tímto závěrem nesouhlasil, ale my zas nesouhlasíme s ním, a tak je nám to jedno.

Veriisha
Veriisha 28.11.2018 v 18:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ponorka
ponorka 28.11.2018 v 21:13

Koka: Na tomhle vlákně plevelíme mimo téma, tak se loučím. Musím někam letět. A taky mám rozepsanou jednu báseň, takovou ze života, která by možná stála i za zhudebnění. Začíná:
"Prší, štěrbinou mi do rakve zatéká..."
Zdravím!



Vložit příspěvek