Potkali jste někdy postavu z knihy?


reader.007
reader.007 24.06.2015 v 15:16

Už se Vám někdy stalo že jste narazili na reálného člověka a řekli si: toho znám, to je přece... z té a té knihy.

Já dneska: kapitána Karotku. Blbý je že ho znám celý život ale napadlo mě to až dnes :-)

woodward
woodward 24.06.2015 v 17:03

Před lety mi Vlasta Třešňák půjčil svou knížku Tajemství pana Moritze a později mi prozradil, že postavu pana Moritze napsal podle jednoho našeho společného známého. Je pravda, že ho docela trefil. Takže znám pana Moritze, i když je to jenom mustr, podle kterého byl stvořen.

Koka
Koka 24.06.2015 v 18:05

Protože se osobně znám s mnoha spisovateli a spisovatelkami, resp. s lidmi, kteří knižně publikují, a mnozí z nich moc rádi píšou i o sobě, tak ano - potkala a potkávám se s literárními postavami, těmi opravdovými, autentickými.
Ale tak jednou za pár let se mi stane, že potkám cizího člověka, který jakoby vypadl z nějaké známé knihy. To bývají chvíle, kdy se mi potvrzuje, že někteří spisovatelé mají skvělý pozorovací talent a ve svých postavách se "trefili" do typologie lidí dokonale. A proto se - paradoxně - dávají některým lidem přezdívky tvořené jmény literárních hrdinů, někdy pokleslé o velké písmeno ve jméně - harpagon, gargantua, guliver, donchuán. Nejčastěji však potkávám barona Prášila - v mnoha vydáních a v různém věku.

tisha8409
tisha8409 24.07.2015 v 12:37

Já potkávám spousty pánů Michelupů od Poláčka.

Azizi
Azizi 25.07.2015 v 12:20

reader.007: Tak Karotku by som veľmi rada spoznala! Jedna z mojich obľúbených postáv.
To ja zas poznám jedného Dvoukvítka :)

Hana H.
Hana H. 25.07.2015 v 22:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek