Poraďte knihy podobného typu


Tirion
Tirion 11.01.2024 v 12:10

Na toho jsem zapomněl. Kdysi jsem ho četl. Ale nesedí mi to úplně. Asi to nějak považuji za méně seriozní, jak se to samo o sobě nebere moc vážně :-) To myslím jen v dobrém.

Alienor
Alienor 11.01.2024 v 12:23

A čo takto Červenák?

reader.007
reader.007 11.01.2024 v 12:28

Rozumím jak to myslíte, nicméně pokud hledáte fantasy které by Vám rozšířilo obzory, pak úplně nechápu, že se Vám zrovna P. nelíbí.

Jestli ale hledáte dobrou fantasy, pak jsou prý fajn Davidové Eddings a Gemmell. Něco sice už trochu retro a v přebujelé záplavě dneška se možná mohou zdát neoriginální, ale otázka je kdo od koho opisoval... Jestli oni nebo ti kteří následovali.

Text příspěvku byl upraven 11.01.24 v 12:28

siena
siena 13.01.2024 v 19:07

Tirion, nejsem žádný expert na žánr, naopak, ale zaujala mě série paní Milady Střítezské Ilusie
https://www.databazeknih.cz/serie/ilusie-8969

snimcibdim
snimcibdim 13.01.2024 v 20:08

Prosím o tip na detektivky, které by splňovaly následující kritéria:

a) nejedná se o sériového vraha
b) neobsahuje mučení ani mučivé způsoby umírání
c) nesouvisí se zneužíváním dětí
d) neobsahuje detailní popisy násilí a zejména pak na ženách
e) neobsahuje nechutnosti jiného druhu (nechutné popisy mrtvol, zranění, pitev a pod.)
f) neobsahuje velké množství postav, které se čtenáři pletou
g) nesouvisí se špionáží

Text příspěvku byl upraven 13.01.24 v 20:14

snimcibdim
snimcibdim 13.01.2024 v 20:14

Hledám dobrou detektivku pro starší paní, která přeci jen už Doyla a Christie četla hodněkrát, která má ráda napínavé příběhy, a z takového Chrise Cartera nebo Helen Fieldsové by nejspíš hrůzou nespala. Čili nemusí to být retro, klidně něco ze současnosti, ale aby to zkrátka nebylo sadistické, a byl tam zajímavý příběh, který není úplně za vlasy přitažený.


siena
siena 13.01.2024 v 20:23

snimcibdim, mohla bych doporučit knihy:
Jørn Lier Horsta
Louise Pennyové.
Starší knihy Edith Pargeterové (Ellis Petersová) - série Případy bratra Cadfaela (Bratr Cadfael), Inspektor Felse
Ruth Rendellové (Barbara Vineová)

Jacck
Jacck 13.01.2024 v 20:27

Justina aneb Prokletí ctnosti

ale vážněji, možná by šel Dán Dominik. Dal jsem ho na čtení mámě a přečetla snad všechny jeho detektivky (sám jsem to nečetl takže nevím, ale nemyslím že je to nějak brutální). Dále by určitě šlo Jméno Růže

snimcibdim
snimcibdim 13.01.2024 v 22:53

Dík za první tipy, ale přidávám další kritérium:

h) ne středověk,renesanci, gotiku a pod. - nejlépe současnost, a případně nejpozději viktoriánskou éru či první pol. 20 stol.

Omlouvám se, že jsem to neuvedla rovnou.
A budu vděčná hlavně za konkrétní tituly, které jste sami četli.

Text příspěvku byl upraven 13.01.24 v 23:10

Calypso
Calypso 13.01.2024 v 23:27

Jean-Luc Bannalec - série bretaňských detektivek, krimi doplněná o místní folklor, žádná brutalita.

M.C. Beaton - série Agatha Raisinová a..., lehké čtení, žádný explicitní sex nebo násilí.

Richard Osman - série o amatérských detektivech v seniorském věku.

TheDoll
TheDoll 26.01.2024 v 16:54

Ahoj. Hledám zkrátka knihu do vlaku. Něco s prostým dějem, jednoduchým jazykem... asi i se špetkou nadsázky nebo humoru. Moje představa je něco jako Kafe a cigárko od Marie Doležalové anebo Madla a já od Moniky Seidlové. P.S. Pokud někdo hledá stejný tip, může nakouknout do mého seznamu s názvem Na cestu vlakem. :) A třeba se díky této diskuzi rozroste.

Lovehorses365
Lovehorses365 23.02.2024 v 16:02

Dobrý den,
mohl by jste mi prosím někdo doporučit nějakou encyklopedii nebo prostě nějakou knihu o koních?
Děkuji....

alekis
alekis 23.02.2024 v 17:26

Lovehorses365
Nejlépe si člověk vybere sám.
Cesta: hlavní stránka Databáze - (Novinky) otevři Knihy (Bazar atd.) - Lišta: štítky - vyhledávací okénko - zadej koně, je tam přímo heslo koně (velký výběr) a potom níže koně - chování, etologie
Když do téhož okénka zadáš encyklopedie, najdeš mj. heslo encyklopedie o zvířatech, tam by mohlo něco být.
Nebo v knihovně, speciální encyklopedie jen o koních...
Zkus :-)

Hana H.
Hana H. 23.02.2024 v 17:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

V.Lenka
V.Lenka 23.02.2024 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MikeDV3
MikeDV3 28.02.2024 v 22:01

Ahoj,
serial Metoda Markovič Hojer mě velmi zaujal a rád bych se teď pustil do jedné z knih, na které se pan Jiří Markovič podílel. Rád bych se tedy poradil, jakou knihu byste spíš doporučili. V komentářích jsem se dočetl, že některé knížky nejsou stylisticky úplně dobře zvládnuté, tak jsem se chtěl jenom poradit. Budu vám vděčný za všechny podněty. Díky moc

nemer
nemer 07.03.2024 v 16:25

Mohli byste doporučit knihu, která se věnuje (nejlépe historicky) tématu sociální práce (19. a 20. století), např. sociální školství, rozvoj péče o děti a mládež, vznik ženských spolků, rozvoj penitenciární péče atp. Ideálně by se mohlo jednat o beletrii s přidanou hodnotou, která vychází z dobových reálií, ještě lépe pokud by se týkala československého území. Děkuji.

Koka
Koka 07.03.2024 v 17:58

nemer,
doporučuji knihy Marie Montessori
https://www.databazeknih.cz/autori/maria-montessori-33726
a z českého regionu moc doporučuji knihu Miroslava Dědiče Květušínská poema, která ovšem není zde v Databázi knih ,
ale najdete ji zde
https://jaroslavbalvin.eu/wp-content/uploads/2014/02/kvet_poema_na_web.pdf
a pak také
https://www.databazeknih.cz/knihy/ohlednuti-115780

jeanneh
jeanneh 23.03.2024 v 20:07

Dobrý večer, právě jsem dočetla tři silné příběhy od Celeste Ng... a marně hledám knihu, do níž bych se mohla začíst nyní. Máte prosím nějaké tipy?



Vložit příspěvek