Máte rozečteno více knih najednou?

DISKUZE » O knihách


notburga
notburga 25.05.2014 v 12:11

Mno, já mám poslední dobou rozečteno více knih hlavně kvůli místu, kde je čtu. Některé knihy si zkrátka nejde vzít na dětské hřiště nebo číst při míchání omáčky :)

Liana
Liana 28.05.2014 v 14:07

vždy mám rozčítanú len jednu knihu a snažím sa každú dočítať, aj keď ma nebaví. Knihy si rada vychutnávam v kľude a tichu a chcem z nich mať čo najväčší pôžitok pri ich čítaní. Neviem si predstaviť, čítať viac kníh súčasne a skákať z príbehu do príbehu.

Alienor
Alienor 19.06.2014 v 11:42

Pravidelne, pokojne 5 aj 7. Nemám problém si pamätať, o čom som čítala. Väčšinou to je všehochuť, sú tam romány, detektívky, nové aj niekoľkokrát čítané, knihy o umení a poviedkové zbierky a preskakujem medzi nimi podľa toho, na čo mám chuť.

Fairiella
Fairiella 19.06.2014 v 14:30

Knížek čtu zásadně víc najednou, třeba tři nebo čtyři. Některé se víc hodí na cestování MHD, některé před spaním. Dřív jsem četla spíš jen jednu v jednu chvíli, ale nějak se mi to víc líbí, moct si vybrat v danou chvíli, v jakém příběhu budu zrovna pokračovat.

Roselunda 1928
Roselunda 1928 19.06.2014 v 17:37

Ano, skoro pořád, když třeba mám knihu z domova rozečtenou a přinesu si novou várku z knihovny, tak jich mám rozečtenejch klíďo píďo i 6...

KarolinaHou
KarolinaHou 20.06.2014 v 08:20

Já čtu většinou dvě najednou, protože bych se u jedný asi nudila. Ale každá je většinou jiného témata, aby jsem se do toho nezapletla. Teď třeba čtu Vampýrskou Akademii 2: Mrazivý polibek od Richelle Mead a Nikdo nás nezastaví od Jiřího Šolce :)


binysek
binysek 20.06.2014 v 22:33

ano, ale rozdílného žánru

sarush
sarush 30.06.2014 v 00:04

Oh, tak to je dobrá otázka, mám jich rozečteno dost. Nejmíň 5 knih :)

Yaruschka
Yaruschka 03.07.2014 v 13:41

Taky to praktikuju, ale nejsem na sebe za to pyšná :-))

kristýnka007
kristýnka007 03.07.2014 v 14:12

tohle se mi stává opravdu málo, jenže když prostě začnu číst nějaký přeslazený román, a do toho mi třeba umře křeček, tak to člověk na radůstky opravdu náladu nemá... ale nemám to ráda, protože se potom občas ztrácím a nevím co kam patří...

andulacek
andulacek 07.07.2014 v 19:22

Většinou jo, ale teď zrovna nevím, co číst, neporadili byste něco?

LenkaWal
LenkaWal 07.07.2014 v 19:47

Andulacek: Vlastimil Vondruška a jeho Oldrich z Chlumu nikdy nezklame ;-) .
Jinak také jich mám dost často rozečtených víc. Když mě jedna přestane bavit tak ji odložím přečtu jinou a pak se vrátím k té předchozí.

R.E.M.
R.E.M. 13.07.2014 v 23:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jsemvlastovka
jsemvlastovka 15.07.2014 v 06:41

Snažím se to nedělat, ale někdy prostě nevydržím a začtu se do nové, zajímavě vypadající knihy i když zrovna čtu něco jiného. Nedávno jsem takhle měla rozečtené hned čtyři knihy najednou. A bylo to pro mě k zbláznění :)

studienka
studienka 07.08.2014 v 21:31

2-3 knihy, jednu beletriu, jednu anglicku a este nieco co mam na Kindl obycajne ceske knihy si stahujem na rajknih.cz

Patw
Patw 09.08.2014 v 14:42

Většinou čtu dvě tři knihy. Skoro vždy si říkám, že to takhle dělat nebudu, ale... většinou mě něco zaujme - dám si první stránku jen ze zvědavosti či za to ta kniha stojí - a pak u toho zůstanu.

tisha8409
tisha8409 04.08.2015 v 13:01

Ano většinou tak pět šest knih, které střídám a tím pádem to přečtu během pár dní.

skunkos
skunkos 05.10.2015 v 10:00

Vždy čtu simultánně DVĚ knihy:
- jednu knihu z literatury faktu/filosofie/sociologie/věda,
- druhou knihu beletristickou - Pán Prstenu, Holmes, ....

Hanina61
Hanina61 05.10.2015 v 17:36

Taky jsem knižní bigamistka, která má vždycky rozečtené dvě nebo tři (někdy i čtyři) knihy najednou a naprosto mně nedělá potíže přecházet od jedné ke druhé... :-)

jluky
jluky 02.03.2016 v 08:15

Zvyčajne nie, ale stáva sa mi to....občas paralelne s romanticou literatúrou čítam životopis /napr. teraz Elon Musk/.

Daydreamer
Daydreamer 02.03.2016 v 11:50

Ano, vždy čtu dvě knihy najednou. skladnější z nich tahám i do MHD :-)

notburga
notburga 05.04.2016 v 10:14

Hmm, tak já musím zkonstatovat, že momentálně jich már rozečtených pět:

Pokladnice moudrých čtení - třeba číst po kouskách, čas od času, jak přijde nálada, nejde vcelku, ale chci ji přelouskat znovu celou

Drak z černé tůně - učím se ji zpaměti, takže ji mám v ruce několikrát do týdne. Fakticky pořád rozečtená, i když už mockrát přečtená:

Tolkien: Zákulisí pána prstenů - kniha pro chvíle kdy není nikdo ale opravdu nikdo doma, čtená poctivě po kapitolách s dohledáváním věcí souvisejících s tématem:

Musaši: báječná věc, která se ale nedá brát s sebou do MHD nebo do čekárny, čtu tedy pouze doma.

Na řece: kniha naopak jako stvořená do kabelky.

Tak a co teď? Ale já to určitě všecko dočtu :))

woodward
woodward 05.04.2016 v 12:06

Někdy se mi to stává, například teď zrovna mám jaksi "napevno" rozečtenou knihu o kumránských rukopisech Synové světla a synové tmy, a k tomu si občas odskočím k některé z kapitol v prvním dílu Smrti krále Artuše - protože to se najednou číst nedá, ani nevím, jestli to přečtu úplně celé, protože se občas dokonce vracím k příběhům, které jsem četl už jednou. Ale v pátek jdu do knihovny a musím Artuše vrátit, tak zas bude nastolen pořádek.

Paulett199
Paulett199 05.04.2016 v 13:05

Někdy čtu jen jednu,pokud mě extrémně zaujme a tu pak tahám všude sebou bez ohledu na to,jak je velká nebo těžká-naposledy se mi to stalo s Rutherfurdem-New York,alwe spíš mám rozečteno knih víc,asi tak 2-3. Ale v souvislosti s touto otázkou mě napadla jiná-taky se vám stává,že poté,co přečtete něco,co vás uchvátilo,se dlouho nedokážete do jiné knihy pořádně začíst? Já s tím mám problém,protože jsem zvyklá číst neustále,kdykoli to je jen trochu možné,a když hned nepřipadnu na něco,co mě baví,tak jsem nešťastná :-)

RamonVarga
RamonVarga 04.05.2016 v 12:32

Ano, ale maximálně 4 naráz, pak už se ztrácím.



Vložit příspěvek