Knižní parfémy používáte nebo se obejdete bez vůně papíru?

DISKUZE » O knihách


Leiah
Leiah 28.11.2014 v 11:31

Někdo má psa, někdo kočku, někdo roztoče knižní... Možná by ses divil, kolik "zvířátek" se zabydlelo ve čtečce. Ne nadarmo se říká, že klávesnice počítače je horší, než záchodové prkénko. Čtečka na tom bude podobně. :)

pobijecmuch
pobijecmuch 28.11.2014 v 12:08

Podobných témat v diskuzi se ze zásady nezúčastňuji, ale název této mně hodně dostal. :DD
Je to jen další nekonečný boj mezi zastánci klasických knih a těch co používají čtečku.
Argument zabydlení roztočů do čtečky mám brát jako vtip, nebo to bylo myšleno smrtelně vážně? Vždyť ty roztoče nosíme a máme všude.
Takže celá tato diskuze je pouze k pousmání.

Text příspěvku byl upraven 28.11.14 v 12:51

reader.007
reader.007 28.11.2014 v 12:31

Je mi fuk jestli mi kniha ve čtečce bude smrdět nebo vonět, popřípadě bude ozvláštněna roztoči, pro mne prostě není knihou nic co můžete (obrazně řečeno) vymazat zmáčknutím tlačítka Delete.
Takže i kdyby všechny digitální knihy voněly jako Chanel No. 5, nebudou pro mne nic než soubor. Pravá KNIHA, ta mi prostě musí šustit a digitálně vezmu knihy na vědomí jen když mi je bude někdo předčítat (což se občas hodí a do budoucna jistě ještě hodit bude, to zas ne že ne).

Ronin Roujin
Ronin Roujin 04.12.2014 v 20:33

notburga
Doporučuji nakupovat na německém Amazonu. Kindle přijde na +/- 50 éček a na různých webech lze snadno dohledat postuop nákupu z reichu krok po kroku včetně obrázků.

Ronin Roujin
Ronin Roujin 04.12.2014 v 20:40

reader.007
Pro mně je nejdůležitější příběh a styl a když je dobrý, tak nevnímám, zda je na displeji mobilu, obrazovce čtečky, papíru nebo toaletním papíru, jakou má papír gramáž, jakým fontem je vysázený a zda jsou písmenka v barvě 0,0,0,95 nebo 0,0,0,80.
Proto si raději přečtu e-book od Eca než 50 odstínů šedi i kdyby byly vytištěny na píře silném půl centimetru a voněly přes dvě zdi.
Prostě nechápu ten hate, který papíráci kolem sebe šíří. xD

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní 04.12.2014 v 21:03

Díky za příspěvek Ronin Roujin, úžasně jsem se pobavila :)
A souhlasím i s otázkou čtečky. Je praktická a důležité je co čtu, co mi to dává, nikoliv že to šustí.
Teď jsme byli tři večery bez proudu a hádejte co? Četla jsem si svoji podsvícenou čtečku ;)
Názory, že lidé díky čtečkám (či technice) blbnou a že jedině papírová KNIHA (jinak výraz analogová nemá chybu, otřásala jsem se smíchy) je správná, mi přijdou netolerantní.
To jako bych říkala, že jedině divadelní představení je to kvalitní a obohacující, že se přece nebudu koukat na obrazovku nějaké krabice (televizi).


reader.007
reader.007 04.12.2014 v 21:18

Tak ti Ronine (a tobě Pomněnko taky) přeju silnou baterii :-) alespoň si nebudeme navzájem zaclánět u regálu s těma tištěnejma

R.E.M.
R.E.M. 05.12.2014 v 01:05

Ronin Roujin: Nenávist? To není nenávist příznivců tištěných knih, je to názor a osobní preference.



Vložit příspěvek