Dan Brown


Lievan2006
Lievan2006 23.03.2015 v 22:08

podla mna ma Dan Brown jednu sablonu a podla nej pise vsetky knihy, po uspechu DaVinciho kodu, asi nakontrahoval s vydavatelom, ze napise dalsie, ale dosla mu stava ...

biki
biki 23.03.2015 v 23:05

Domnívám se, že každý autor má jakousi svou šablonu, podle níž svůj příběh rozvíjí. A své šablony má v podstatě i každý žánr - např. klasická detektivka (zločin - jeho vyšetřování - vyřešení případu), thriller či romance ... Také se domnívám, že základy k těmto "šablonám" byly položeny v dobách antické tragédie a vlastně se od těch dob ani moc nezměnily.
A teď konkrétně k Danu Brownovi - naštěstí jsem jeho první knihu Anděly a démony přečetla ještě předtím, než vypuklo šílenství kolem Šifry, což by mě jinak zcela spolehlivě odradilo. Mé hodnocení - Andělé a Šifra jsou velmi dobré akční příběhy, Ztracený symbol považuji zatím za nejlepší (z týchž důvodů jako Azizi), ale pointa Inferna je naprosto geniální. Pavučina lží není tak úplně špatná, ale něco tomu chybí. Jako nejslabší hodnotím Digitální pevnost. Vše je ale samozřejmě jen můj čistě osobní názor.

Barry013
Barry013 01.04.2015 v 07:20

Tak jestli je tohle pravda, tak si minimálně ještě jednu "Brownovku" pořídím :)

http://www.bookvy.cz/2015/04/dalsi-kniha-dana-browna-bude-o-praze.html?m=0

Thanyss
Thanyss 01.04.2015 v 07:24

Z principu mám nedůvěru ke zprávám uveřejněným na Apríla :)

Barry013
Barry013 01.04.2015 v 07:29

No jo, to jsem si vůbec neuvědomil :) mé natěšení je pryč...

Thanyss
Thanyss 01.04.2015 v 07:31

Ale tak nebylo by špatný přečíst si nějakou pražskou šifru :)


Barry013
Barry013 01.04.2015 v 07:57

To rozhodně ne... Naopak by to bylo super! Jinak pro info... za nedlouho se už vrhnu na vámi doporučeného Egelanda :)

Thanyss
Thanyss 01.04.2015 v 08:18

Výborně :) Dejte vědět, jak vás zaujal.

marlowe
marlowe 01.04.2015 v 09:32

Mládeži, nedůvěra k aprílové zprávě možná není úplně na místě - tenhle článek uveřejnila MF DNES před více než rokem (15.1.2014), tedy nikoli na Apríla:

http://kultura.idnes.cz/dan-brown-praha-0gg-/literatura.aspx?c=A140115_115603_literatura_ts

"A bylo zase o čem povídat," jak pravil Rudolf Čechura ústy Josefa Dvořáka, když Maxipes Fík přinesl domů místo novin celou trafiku… :-)

Barry013
Barry013 01.04.2015 v 14:49

Ano, tenhle článek jsem také tenkrát četl a hned jsem si na něj vzpomněl. Tak uvidíme jak to dopadne, nechme to zatím koňovi :) Ale co říkáte na zamýšlenou zápletku, která měla souviset s Havlem a Golemem? Dost zvláštní spojení ne? :) Za další by mě zajímalo, o jakou tajemnou knihu, kterou Strahovský klášter ukrývá se jedná. Vím, že je ve Strahovské knihovně spoustu ve své době zakázaných knih, ale o žádné speciální, která by vyčnívala nad ostatní nemám ani páru. Netuším jestli byl někdy Codex gigas uložen i zde, než ho švédští zbojníci ukradli, ale v tom případě by musel Dan spojit s příběhem i Stockholm. Škoda, že nám jí nechtějí vrátit. Jiná podobně významná kniha mě nenapadá. Může to být samozřejmě i celé úplně smyšlené, což by mě mrzelo, protože mám rád když se alespoň špetka takových příběhů zakládá na skutečnosti. No každopádně jsem opravdu zvědav :)

Lector
Lector 02.04.2015 v 07:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Barry013
Barry013 02.04.2015 v 13:34

No vypadá to vypadá, že to opravdu klapne... Těšme se tedy! To se po vydání knihy ve Strahovském klášteře dveře netrhnou a rázem bude patřit mezi TOP 5 nejzajímavějších míst matičky Prahy. Myslím si, že hlavně českými turisty je občas dost nespravedlivě opomíjen. Přitom jeho návštěva stojí opravdu za to. Celý komplex je úchvatný v čele s unikátní barokní knihovnou...



Vložit příspěvek