Co všechno používáte jako záložku?


Marika Vanova
Marika Vanova 09.03.2019 v 09:44

Medunkavera - vím, že je to asi klišé, ale buďme spokojení s tím, co máme :-)

Medunkavera
Medunkavera 09.03.2019 v 09:49

Ano, přesně tak.

Nlua
Nlua 18.04.2023 v 21:26

Uctenku nebo kus papiru, co nekde utrhnu. A u knih s mekkou vazbou, u kterych je mi jedno, jak je rozsalatim, klidne i tuzku. Ale samozrejme me vzdy potesi, pokud je sama kniha vybavena alespon jednou snurkou. Posledni dobou ctu hlavne elektronicke knihy,takze tam ten zalozkovy mor odpada.

Calypso
Calypso 19.04.2023 v 00:01

Klasické záložky k tomu určené (i v případě, že kniha má svou vlastní). Mám jich celou sbírku a příležitostně se snažím, aby záložka nějak korespondovala s tématem knihy:-)

Vidlička
Vidlička 19.04.2023 v 07:56

Já jsem maniak na záložky, mám jich asi 40. A vždycky, když si přinesu stoh knížek z knihovny, tak si sednu a do každé taky vložím záložku, která jí "odpovídá". Blíží se Svět knihy, tak předpokládám, že jich zase nálož přinesu. Za chvíli budu potřebovat samostatnou poličku jenom na záložky :-DDD
Taky se poslední dobou neobejdu bez takovejch těch barevnejch lepících papírků a než dočtu, tak se knížka jimi jenom hemží. To už začíná bejt posedlost.

cecetka
cecetka 19.04.2023 v 10:04

Vidlička: To je hezké :-)


IvcaIva
IvcaIva 19.04.2023 v 12:05

Používám, co je zrovna po ruce - jízdenka, účtenka, kus papíru ze šuplete, reklamní záložky a azáložky, co mi vyrobily mé děti ve škole.

Nermal
Nermal 19.04.2023 v 18:10

Teda - nevěřím, že to sem píšu.
Ale v poslední době se mi jako záložky do knihy osvědčily papírové přepážky z čaje Ahmad Tea. Balení 100 tagged teabags obsahuje 4 řady čaje po 25 porcích, které jsou mezi sebou odděleny přepážkami ve tvaru záložky. A kromě toho ještě krásně voní po čaji. :-)

Text příspěvku byl upraven 19.04.23 v 18:11

reader.007
reader.007 19.04.2023 v 18:26

Nermal: Já kupuju velký Lipton a tam jsou taky. Sice jen bílý, ale zase se na ně líp píšou poznámky (číslo stránek se zajímavou pasáží)

R.E.M.
R.E.M. 22.04.2023 v 15:16

Loni v Třebíči jsem si koupila pexeso s památkami, rozstříhala na proužky a používám jako záložky.

Noctua8
Noctua8 23.04.2023 v 12:47

Já mám záložek plnou krabici. Všechno možné. Záložky z knihkupectví, pohledy, vysačky od belgických pralinek, nebo třeba vystřiženou stranu z krabičky od zubní pasty Marvis. Když byla moje dcera malá, schovávala jsem si různé barevné a obrázkové vysačky z miminkovského oblečení. Tak ty jsou tam taky... Vždycky mě překvapí ta potřeba sladit knihu se záložkou.

Snoopi
Snoopi 11.01.2024 v 12:29

Záložky sbírám - pracovala jsem v knihovně přes 7 let a tam to někdy začalo, když jsem se nestačila divit, co všechno v knize po načtení "vráceno" objevím :-) Jízdenky odněkud někam už asi klasika, vstupenky do jiných světů, občas pohledy, účtenky obchodů... někdy ale i krásné obrázky vyvedené dětskou rukou, zvláště v knihách pro děti. A občas natrefím i na seznamy povinné četby nebo rovnou nákupní seznamy :-) Mám neskutečnou spoustu záložek, z nichž můžu vybírat, ale občas samozřejmě nejsou po ruce, když je třeba - tak to pak třeba trhám noviny nebo vkládám listy trhacího bloku... Ke studijní literatuře jsem si zvykla lepit štítky, když si je připravím dopředu, je to pohodlné. Jinak do knihoven chodím pořád - a pořád mne zajímá, jaké záložky v knihách objevím - myslím, že to o nás hodně vypovídá :-)

Snoopi
Snoopi 11.01.2024 v 12:30

Nermal: Jo jo, přesně, Ahmad Tea, výborná věcička! :-)

Vidlička
Vidlička 11.01.2024 v 15:38

Ovšem nejhorší záložka je cizí holub... Už jsem taky párkrát nalezla :-D

Snoopi
Snoopi 11.01.2024 v 22:22

Vidlička: barevné lepicí papírky jsou naprosto super, taky je používám, nejen na učebnice :-) Ale když čtu, jsem zvyklá si automaticky dělat zápisky a výpisy, patří to i k mé profesi, k tomu, jak přistupuju ke knihám - když si průběžně zapisuji své dojmy a postřehy, kniha se mi lépe čte, pomáhá mi to při pochopení textu. Takže mít s sebou při čtení papír a tužku je nezbytnost :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 12.01.2024 v 08:41

Záložka se mi musí líbit možná i trochu ladit s atmosférou knihy nebo místem příběhu, baví mě si konkrétně vybrat záložku a nebo použiju tu, kterou jsem si před rokem koupila v Kodani s červenou stužkou a také si zavzpomínám na výlet.

scamallach
scamallach 07.02.2024 v 18:39

Používám vylisované listí, bankovky, papírové obaly od čokolád :3

Lovehorses365
Lovehorses365 19.02.2024 v 17:15

Jelikož nejradši čtu na jeden zátah, záložky moc nepoužívám.
Ale když už, tak cokoliv co se vyskytne okolo mě.
Např. účtenka, jiná kniha, něčí ruka.

Marylaa
Marylaa 01.03.2024 v 20:45

U knížek koupených v knihkupectví účtenku. Aspoň je jistota, že se neztratí, pro ořípad nutnosti knihu reklamovat.



Vložit příspěvek