Akú knihu ste naposledy na DK objavili?

DISKUZE » O knihách


Azizi
Azizi 30.09.2015 v 22:53

Vďaka DK som objavila množstvo skvelých kníh, ku ktorým by som sa inak takmer určite nedostala. Niekedy na ne natrafím úplnou náhodou, inokedy hľadám konkrétnu tému a tak. Ale väčšinou keď zbadám niečo, čo ma zaujme, aj keď som to ešte nečítala, mám chuť sa o tú radosť podeliť.

Takže akú knižku/autora (o ktorej ste doteraz ani netušili) ste naposledy objavili, ale ešte zatiaľ nečítali? A čím vás zaujala?

Text příspěvku byl upraven 30.09.15 v 23:14

Azizi
Azizi 30.09.2015 v 23:32

Tak začnem. Ja som pred chvíľkou objavila autora Brandon Sanderson a chcela by som si od neho prečítať knihu zo série Mistborn, Finální říše. Zaujali ma komentáre, podľa ktorých by mali byť v jeho knihách zaujímavé dobre prepracované vyvíjajúce sa postavy a nejednoznačné zlo. A že ide o fantasy :)
http://www.databazeknih.cz/knihy/finalni-rise-19839

Text příspěvku byl upraven 30.09.15 v 23:34

notburga
notburga 01.10.2015 v 07:27

Azizi: Brandona řadím ke svým nejlepším objevům na DK, i když zatím mám schroustnutou jen Elantris :)

Jinak teď mám v merku Jako zabít ptáčka, díky komentářům jsem moc natěšená. Jen zbývá čekat, až ji ten přede mnou vrátí do knihovny :)

Azizi
Azizi 01.10.2015 v 08:40

notburga: Tak to som rada! Ja si veľmi potrpím na charaktery postáv, aby boli zložité, zaujímavé, nejednoznačné. A podľa komentárov také naozaj sú, na to sa teším najviac!

Inak keď už sme pri fantasy, relatívne nedávno ma veľmi zaujal aj autor Simon Green, špecálne sa chystám čítať od neho tuto knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/lesni-kralovstvi-j-r-vychod-modreho-mesice-11616

Atuin
Atuin 01.10.2015 v 08:50

Zmatky chovance Torlesse - Robert Musil

notburga
notburga 01.10.2015 v 09:08

Azizi: Tohle mi nedělejte, další kniha na seznamu chci si přečíst :D Jinak Brandon určitě nezklame :) Elantris kdyžtak můžu zapůjčit (asi přes poštu), pokud ji nikde nevypátráte ;) Kdyžtak PM.


Alzbetta
Alzbetta 01.10.2015 v 17:16

Co jsem našla DK,tak by se dalo říct,že většinu knih jsem našla tady. A jsem tomu moc ráda,protože některé knížky by mě nenapadlo si koupit nebo půjčit.

TaLu
TaLu 01.10.2015 v 19:01

Také chci napsat, že když jsem objevila DK, užasla jsem, co vše se tady nechá objevovat. Zaujalo mne hlavně vyhledávání knih i autorů. Některé autory jsem znala, ale neměla jsem ten přehled o dalších jejich dílech. Od doby, co jsem tady zaregistrovaná, porovnávám komentáře u knih, když chci nějakou knihu pořídit do naší knihovny.
To je opravdu skvělá pomůcka.
Ne že bych se řídila pouze komentáři, ale určitě pomůže získat o knize větší přehled. Ne každá kniha od autora od něhož kupuji další knihu je stejně povedená jako již kniha čtená a tady získávám mimo jiné přehled o tom, která se autorovi povedla.

Text příspěvku byl upraven 01.10.15 v 19:03

Atuin
Atuin 02.10.2015 v 09:11

TaLu - naprostá pravda, s tím že je pořád co objevovat, mě aniž bych o to usilovala se to stává pravidelně

lenkaknel
lenkaknel 02.10.2015 v 13:04

Na DK jsem objevila velké množství knih (a autorů), které bych jinak pravděpodobně minula bez povšimnutí. Teď z poslední doby to jsou třeba Procitnutí slečny Primové od Natalie Fenollery Sanmartin, Měsíční kroniky od Marissy Meyer a knížky od Ivany Špičkové, Thomase Thiemeyera a Daniela Glattauera.

Hanina61
Hanina61 02.10.2015 v 13:19

Můj život po životě od Michaela Viewegha. A jsem za to ráda...Poněvadž se momentálně nacházím v trochu podobné situaci, nebývale mě oslovuje každá další kapitola, každý zápisek... dovedu se vcítit do všeho, co autor během onoho těžkého období prožíval. Takže díky, DK. :-)

R.E.M.
R.E.M. 02.10.2015 v 19:41

Mezi poslední úlovky, které mě na DK zaujaly, patří:
- Tajemství genů - Od vzniku života po genom člověka od E. Kejnovského,
- Tisíciletý vývoj architektury od J. Staňkové a J. Pechara
- Moderní architektura od O. Wagnera;

díky DK mám teď na stolku nachystané na čtení: Zadní schodiště filosofie, Levandulový pokoj a Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka.

notburga
notburga 02.10.2015 v 19:46

Trochu mimo mísu. Tak si teď brouzdám a doplňuju nové knihy do DK a jen tak si do vyhledávání v muj-antivariat zadám svůj oblíbený dotaz Atlas Středozemě. A byl tam. Sice s menší vadou, ale hned jsem ho čapla. Já miluju DK, jinak bych se dneska do vyhledávače ani nepodívala :DD Já mám tak velkou radost :))

Alexxxxx
Alexxxxx 03.10.2015 v 20:24

Dnes jsem objevila knížku Red Queen v češtině Rudá Královna. Rozhodně si musí knihu přečíst. Naštěstí vychází celkem brzo. Taky jsem zjistila, že se bude točit film což mě taky úplně nadchlo. Už se moc těším a doporučuji všem aby se na tuhle knížku taky podívali.

R.E.M.
R.E.M. 07.10.2015 v 20:33

Sukně z listí a Špionka princezny Alžběty

mumin63
mumin63 09.10.2015 v 17:20

Já si přečtu všechny recenze a hodnocení u knih, které si chci koupit a musím říci, že se mi to celkem vyplácí - takže díky DK :D



Vložit příspěvek