Obecně o Čtenářské výzvě 2020

DISKUZE » Čtenářská výzva 2020


Naias
Naias 10.01.2020 v 13:25

A ten spolubývajúci sa to naučil alebo sa s tým narodil alebo oboje?

Lector
Lector 10.01.2020 v 13:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 10.01.2020 v 13:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

raffi
raffi 10.01.2020 v 13:51

Dovolím si vstúpiť do diskusie, keďže som sem vložila odkaz na užívateľku, ktorá už má ČV2020 splnenú.
Dnes je už pokročilý dátum, myslím, že sú jedinci, ktorí to za tých pár dní stíhajú s prehľadom. Osobne som sa na základke a strednej nemusela skoro nič učiť, takže času na čítanie bolo dosť. Každý pondelok som chodila do knižnice a na týždeň si požičiavala 10-20 kníh. Nerobilo mi problém také množstvo zvládnuť.
Hlavne si ale myslím, že je na každého svedomí, ako k výzve pristúpi. Vždy sa nájde nejaký mimoň, ako ten pán, čo mal 1.1. hotovo - viem si predstaviť, aké správy mu pristáli v pošte, tak to radšej pretriedil a upravil. Trošku tu spôsobil hon na čarodejnice, ale sme na serveri venovanom knihám, sú tu predsa zaujímavejšie témy na diskusiu, nie?

Text příspěvku byl upraven 10.01.20 v 13:57

marimat
marimat 10.01.2020 v 15:39

Všechny knihy jsem přečetla letos,nemám důvod podvádět.
Zřejmě někteří soudíte jenom podle sebe.
To že knihy měly pár stránek a přečetla jsem je rychle to výzvu neporušuje.
Je mi z vás pouze smutno,ale jinak mi nestojíte za to abych se vámi dále zabývala.
Raději si přečtu nějakou pěknou knihu.

Text příspěvku byl upraven 10.01.20 v 15:44

Lienilda
Lienilda 10.01.2020 v 16:30

Marimat: tak se na nas prosim nezlobte, ale pro me osobne je nepochopitelne precist za 10 dni pres 20 knih a to nemaji do 100 stranek. Opravdu soudim podle sebe... Pokud to někdo dokaze a dokaze takove kvantum informaci vstrebat, ma muj obdiv.
PS: muj manzel si mysli o me, ze jsem exot, kdyz mam od zacatku roku prectene 2 knihy :) takze kazdy ma to meritko jinde.

Text příspěvku byl upraven 10.01.20 v 16:35


stáňa430
stáňa430 10.01.2020 v 16:38

Já za sebe si myslím,že ČV by měla být pro zábavu a pro to,že si člověk najde i nějaké knihy,které by normálně nečetl (pro mě třeba básně), a že to dělá pro sebe a ne pro nějaké závody,kdo to nejdřív splní.Vždyť na to máme celý rok.

JessieEx
JessieEx 10.01.2020 v 16:56

marimat: Nezlobte se prosím, pochopte, že mezi průměrnými čtenáři (1-3 knihy týdně) jste prostě kuriozita. Ať už jste všechny ty knížky během jednoho dne přečetla z jakéhokoliv důvodu (osobní výzva atd.) musela jste počítat s tím, že můžete zvednout lavinu, protože běžné to není. Stejně jako "stáňa430" čtu pro zábavu, rozložím si výzvu na celý rok, tak jak jsem to udělala vloni a zároveň čtu i knihy, které se mi do výzvy nehodí. Za rok přečtu 100 knih. Vy s vaším tempem přečtete za rok knih 839 (pokud čtete okolo 2 knih denně, pokud fakt dáváte tu dvacítku denně tak je to přes 7 tisíc). Je to obrovské množství a pochopitelně vzbuzuje nedůvěru.
Takže díky, že jste to tady potvrdila, někdo vám bude věřit, někdo zase ne, ale my nemůžeme vědět, jestli třeba ovládáte rychločtení, máte fotografickou paměť či jste redaktorka, takže já osobně nesoudím. Jen jsem se pozastavila.

Text příspěvku byl upraven 10.01.20 v 16:58

Naias
Naias 10.01.2020 v 17:06

JessieEx, ten, ktorý splnil výzvu 1. januára bol iný užívateľ, nie marimat.

marimat
marimat 10.01.2020 v 17:34

Lienilda:to je v pohodě jsou mnohem horší věci.Např holokaust.
Stáňa430 :dle čeho soudíte že mám potřebu soutěžit?
Někdo musel být první, jo a také se tím bavím.
Básně bych si nepřečetla Žáček mile překvapil jen nevím jestli je to kniha básní :-(
Karlík a továrna na čokoládu , Doktor Proktor..., A proto skáču, aspoň mě to dokopalo konečně přečíst jsem za ně ráda.
Totéž Agata Christie.
Jakým způsobem plníte Výzvu je jenom Vaše věc.Trochu mě to zavání tím,že ráda poučujete.
Pokud se mýlím tak to se omlouvám.
JessieEx:já to chápu jenom prostě hodně čtu.Televize a internet mě nebaví.Hloupých keců mám dost v práci tak je taky zrovna moc nevyhledávám.
Knihy měly málo stránek byla to spíše jenom náhoda.
Loni jsem přečetla okolo 490 knih taky mě to překvapilo,že tolik.
Jak kdo pojme Výzvu je jenom jeho věc ,jestli si ty knihy šetří nebo ne.
To že jsou lidé kteří mají ve Výzvě knihy které tam nepatří se mi taky nemusí líbit no je to jenom jejich věc.S tím nikdo nic neudělá.
Pochopitelně že čtu i jiné knihy které se mi do Výzvy nehodí.
Prostě jenom hodně čtu dává mi to víc než mluvení (psaní) o ničem.
Jen mě lehce zaráží to ,že když už jste si dala tu práci s výpočtem,že jste si dříve neověřila fakta, to jestli mi věříte nebo ne pro mě není naprosto důležité.

Text příspěvku byl upraven 10.01.20 v 18:16

triatlet
triatlet 10.01.2020 v 19:23

marimat: Upřímná gratulace, zbytečné kecy neřešte. Jak píšete - někdo musí být první. A mít 10. ledna přečtených 20 knih považuji za reálné. I mě si díky výzvě některé knížky doslova našly a díky nic jsem objevil nové autory.
Někdo je ultramaratonec a v rámci tréninku si střihne maraton, někdo musí hodně trénovat, aby zvládl "jen" ten maraton.
Někdo je ultračtenář, někdo odborník na diskuze :-)
Výzvě zdar.

marimat
marimat 11.01.2020 v 21:51

Uživatelům Lienilda,Lector a triatlet velice děkuji za milé a obohacující příspěvky.
Bohužel někteří uživatelé zde předvedli pouze to ,že když se rozdávala slušnost,skromnost,pokora a empatie tak evidentně chyběli.Zato sebestřednosti mají neskutečně mnoho.Obrázek si může každý udělati sám.
Ano je to jejich život.
Databáze knih slouží pro moji vlastní potřebu,to abych měla přehled co mám přečtené a zbytečně si nepůjčovala či nekupovala.

Text příspěvku byl upraven 11.01.20 v 21:57

Hana H.
Hana H. 12.01.2020 v 09:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stáňa430
stáňa430 12.01.2020 v 10:09

Já jsem nikoho nechtěla poučovat,napsala jsem jenom svůj názor.Potřebovala jsem se odreagovat a tak jsem se zaregistrovala,ale tady to vzájemné napadání se mi nelíbí.

Lector
Lector 12.01.2020 v 11:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ainyska
Ainyska 12.01.2020 v 12:38

Marimat: To vy jste měla tu výzvu splněnou už 1.1. v poledne? Protože ten člověk se tu řešil. Mít hotovou výzvu 10.1. není žádné terno, to dokáže každý z nás. Nejspíš jste si na sebe stáhla něco, co se vás vůbec netýkalo. Omlouvám se pokud se mýlím.

JessieEx
JessieEx 12.01.2020 v 12:59

Ainyska: to spíš já jsem v tom asi udělala chaos. Myslela jsem si, že Marimat je ta osoba, co měla splněno už 1.1. nicméně ona to splnila AŽ 10.1. (1.1. to byl jiný uživatel).
Nicméně, tak jako tak, nebrala jsem to jako výtku ani závist, jen jsem se podivovala, jak je to možné, že má někdo za jeden den přečteno 20 knih. Logicky mi to přišlo nemožné...

Ainyska
Ainyska 12.01.2020 v 13:04

JessieEx: Aha, tak to mi uniklo, tak to se marimat omlouvám :)

Lienilda
Lienilda 12.01.2020 v 14:30

Mimochodem, nevite jestli pri precteni vice knih k jednomu tematu se to zapocitava do celkove statistiky prectenych knih? Treba kdyz nekdo splni 30 knih v ramci letosni ctenarske vyzvy?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.01.2020 v 14:33

Lienilda: ne, nepočítá, jenom jedna se zahrne do procent, ale bude to vás vypadat takhle:

Splněných témat: 14/20
Přečtených knih: 16

Například, jako to mám z loni já

Lienilda
Lienilda 12.01.2020 v 14:57

Lenka.vilka: Fakt ne? Ok. Nezajimaji me ty procenta, ale jestli se potom navysuje i celkove cislo (rok 2019 ---- 111 113 knih).

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 14:57

Ainyska
Ainyska 12.01.2020 v 15:24

Všechny přečtené se počítají do celkového počtu přečtených knih za rok. Bez ohledu na to, zda jsou v ČV nebo ne.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.01.2020 v 15:31

Lienilda: ok, pochopila jsem špatně :( myslela jsem, že je řeč o "statistice výzvy"...
Do vaší statistiky, se samozřejmě započítají, máte je přečtené, jsou tam :)

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 15:32

Ainyska
Ainyska 12.01.2020 v 15:36

A pokud to myslíte tak, že se započítávají do celkové statistiky ČV za všechny uživatele a témat, tak dle mého by se taky měly započítávat.

Lienilda
Lienilda 12.01.2020 v 16:00

Lenka.Vilka - ano, mam na mysli statistiku vyzvy, proto jsem tam psala cislo splněných knih 111 113 knih za rok 2019 :)
Ainyska - Když je průměr za rok 2019 necelých 10 knih na uživatele, tak teoreticky další přečtené knihy nad 20 můžou navyšovat průměr na uživatele do nekonečna. Prakticky to samozřejmě zůstane kolem těch 10 knih. Nijak mi to nevadí, jen mě to zajímalo.
Díky oběma.



Vložit příspěvek