Zpátky za Čtyřkou, ale je nutné za každou cenu?

recenze

Čtyřka: Divergentní povídky (2014) 3 z 5 / DariDerek
Čtyřka: Divergentní povídky

Pro mě nic nového, vlastně šlo pouze a jen opět o převyprávění příběhu, který jsme si přečetli v trilogii. Ano, je to z pohledu Tobiase, alias Čtyřky, ale nic závratného od toho nečekejte. Nenajdete nic nového.

Pro mě pozitivum, které jsem v tom našla, bylo to, že jsem si utvrdila domněnku, že Tobias je úžasná postava.

Určitě nelituju času stráveným nad touto novelou (jedno odpoledne), je to takové hezké shrnutí toho, co se odehrálo a každopádně, jsem ráda, že jsem to četla až teď, pár měsících po mé premiéře Povstalecké trilogie.
Kdybych to četla hned záhy, tak bych se u toho nejspíš nudila, protože je to opakování všeho, co se stalo, takové vymezení většiny důležitých událostí mezi Neohroženými. Ale tím, že jsem se k tomu dostala až teď , jsem se u toho i bavila. Vrátila zpátky do Jámy, opět se setkala s Tris a Tobiasem, ale nemůžu hodnotit lépe než tak, jak hodnotím. Je to průměr.

Spíš, než tuto útlou knížečku bych si přála, aby Veronica vymyslela nový příběh, s novými postavami, které by byly tak skvělé jako tady a u kterých bych opět ztratila přehled o realitě a prožívala s nimi něco vzrušujícího. Tudíž mi nezbývá než čekat a nechat se překvapit, jestli autorka s něčím takovým přijde. Snad ano.