Zakliaty kláštor

recenze

Zakliaty kláštor (2022) 4 z 5 / beatrica4102
Zakliaty kláštor

JURAJ ČERVENÁK - ZAKLIATY KLÁŠTOR - ŠARKANOVE POKLADY

Začiatok príbehu mi išiel neskutočne pomaly. Kým som sa dostala do deja a pochopila som, kto je kto, tak som mala za sebou pár strán trápenia. Hlavne som si musela zvyknúť na autorov štýl. Ale potom, keď sa začal vyvíjať dej a hlavná zápletka, nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Bolo to veľké dobrodružstvo!

Alkohol, hazardné hry, obrovské dlžoby...vždy aktuálna téma. Veci, ktoré zničia nie len toho, kto sa nimi poddal, ale aj ich rodinu.

Takto dopadla aj Júlia, ktorej manžel narobil také dlžoby, že sa jej už začali vyhrážať smrťou. A samozrejme jej manžel záhadne zmizol...kým sa neobjavil jeho duch.

Našťastie sa jej vrátil brat z Ameriky, náš hrdina, Adam Šarkan. Ktorého volali Čarostrelec. Mal mimoriadne dobrý zrak a rozoznal, kedy niekto klame.

Tak sa vybrali hľadať manžela spolu s miestnym farárom a jeho zverenkyňou. Stopy ich viedli na Hrádok, kde podľa legendy mal byť Zakliaty kláštor....

Aké nebezpečenstvá na nich čakajú počas dlhej cesty? Komu každému dlží jej manžel a chce naspäť peniaze? Naozaj existuje Zakliaty kláštor s pokladmi?

Počas čítania som sa cítila ako v dobrom starom westerne. Všade búchačky, strielanie, kone.

Mne sa najviac páčila Adamova postava. Bol veľmi bystrý, silný, rozvážny a ochranársky.

Podľa môjho osobného názoru už epilóg bol zbytočný. Bola som síce zvedavá, či sa Adam dá dokopy s farárovou dcérou, Zuzkou (mojej romantickej duše to nedalo pokoj), ale to, čo tam vyšlo najavo už pre mňa bolo úplne od veci.

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

Šarkan sa vracia. Po trinástich rokoch v zámorí, kde bojoval vo vojne Severu proti Juhu a strážil zákon v západnom pohraničí, mieri Adam Šarkan naspäť na rodný Gemer. Jeho sestra Júlia ho prosí o pomoc s pátraním po svojom manželo... více