Zabiják na scénu nebo spíš na stránky této knihy

recenze

Galveston (2015) 4 z 5 / vorenus
Galveston

Hrdinou této knihy je Roy Candy. I když označení hrdina je asi nepřesné slovo pro člověka, který se živí, jako zabiják pro mafii a zrovna prožívá jeden ze svých nejhorších dnů. Po návštěvě lékaře zjišťuje, že má na plicích nález, který ho naživu moc dlouho nejspíš nenechá. Dále zjišťuje, že jeho holka už není jeho a momentálně ji obšťastňuje jeho šéf. To už vypadá na zatraceně smolný den a poslední kapkou je úkol od šéfa, kam se má vydat neozbrojen. Tak to už je jen pro člověka, který nemá pud sebezáchovy. Royovi ovšem tenhle smysl zrovna nechybí a rozhodně svou kůži nehodlá prodat lacino.

Každý kdo má rád příběhy z podsvětí a přečte si o čem kniha je, tak určitě nezaváhá ani vteřinu, protože anotace je více než slibná.

Užijete si atmosféru těch nejzaplivanějších a nejzakouřenějších barů a pochybných podniků, kam se člověk se zdravým rozumem jen tak neodváží, ale možnost nakouknout tam skrz stránky této publikace rozhodně máte.

Další lákadlo pro čtení knihy se skrývá v jejím tvůrci. Stojí totiž za scénářem seriálu Temný případ a pro jeho fanoušky bude kniha povinností. Nejspíš bude čtenář očekávat podobnost se seriálovou peckou minulého a letošního roku, jelikož ji už mám za sebou a nyní i kus druhé série, tak se odvážím obojí srovnat. Dle mého názoru je druhá série od začátku lepší. Zřejmě za tím stojí ukrutné výkony hlavních představitelů, ale těch se asi v knize nedočkáme a té atmosféry seriálu a neuvěřitelně scenérie také ne. Takže to asi bude záležet na vkusu každého soudruha, co je lepší nebo naopak horší.

Ale ke knize samotné. Začátek byl výborný, ale pak se tempo příběhu trošku zpomalilo a děj začal váznout. Nicméně jsem rád, že jsem tu pasáž přečkal a to, co mě čekalo na samém konci je opravdu nevšední zážitek a dovolí si ho jen pár tvůrců. Nebudu prozrazovat, ale opravdu to stojí za to a opravdu nečekejte žádnou selanku.

Celkové hodnocení 70%

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Cesta, z ktorej niet úniku. Mafiánsky zločinec Roy Candy má svoje dni zrátané. Nielenže mu diagnostikujú smrteľnú chorobu, ale stane sa nepohodlným pre svojho šéfa. Ten ho preto pošle na záťah, z ktorého nemá vyviaznuť živý. Roy ... více