Woodhill -WAU (Eleanor Corvin)

recenze

Woodhill (2024) 5 z 5 / Eleany
Woodhill

Hneď na úvod... WAU

Romantasy je môj obľúbený žáner (horor a post-apokalyptická tematika veľmi nie, ale po sérii Smrti se smát, som jednoducho musela prečítať od autorky aj jej ďalšiu knihu. A vôbec neľutujem).

Jej knihy mi úplne sadli. A hoci v prvej sérii som objavila pár nedostatkov, teraz nemám výhrady žiadne .
Postavy vykreslené perfektne, úplne som sa do nich vedela vžiť. Svet, ktorý je v základe "normálny", nám blízky, ale prešiel si zmenou, po páde opony medzi mŕtvymi a živými. Tu začali fantasy prvky s tými hororovými, a zaplietla sa do toho choroba, ktorá ľudstvo takmer vyhubila.

Dej knihy je postavený na budovaní nového SVETA, kde preživší robia všetko preto, aby smrť nebola ich každodennou priateľkou.

Lexi a Broderick... a ich najbližší priatelia, ktorý sa v knihe vyskytujú, všetci si získali moje srdce.

A konca sa vôbec nemusíte báť. Hoci ide o novú sériu, ukončenie je dostatočné, hoci samozrejme ukazuje možnosť pokračovania. Za čo som vďačná, pretože 1 kniha mi nestačí.

Postavy v knihe sú vykreslené perfektne, ich útrapy, starosti, radosti prežívate spolu s nimi. A ak niektorí z nich zomrie, neubránite sa slzám.
Je to kniha, ktorá si zaslúži 5 hviezdičiek.
Taká, ktorá vo mne zanechala silné dojmy. Premýšľam nad ňou, jej postavami, svetom, do ktorého som sa na nejaký čas ponorila... ešte niekoľko dní po dočítaní.

Takže jednoznačne TOP kniha, kde som vôbec nezapochybovala pri udelení 100% hodnotenia
a Broderick... je moja nová platonická knižná láska :)