Vrrrrrrr

recenze

Třinácté znamení (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Třinácté znamení

TŘINÁCTÉ ZNAMENÍ - Elizabeth Briggs

Čo vy a vlkodlaci? Ja som aj v Stmívání bola skôr tím Jacob, takžeza mňa jednoznačne ÁNO.

Ayla je napol človek, napol vlkodlak a žije v smečke Raka. A ako to tak v hierarchii vlkolakov chodí, pre nich je vlastne jedno veľké nič. A presne tak ju všetci berú a presne tak sa k nej všetci v smečke chovajú, aj keď je dcérou Alfy. Najviac jej svoju chybu, že sa zaplietol s človekom dáva zožrať práve jej otec, Alfa.

Ale to sa má onedlho zmeniť. Dosiahla 22 rokov a na spoločnej Konvergencii smečiek konečne získa svoje vlčie schopnosti a možno aj svoju spriaznenú dušu, ktorú jej zvolia Slnečné čarodejnice.

Ale nakoniec všetko skončí úplne inak

Knížka spadá do žánru Young Adult a bolo to dosť cítiť z chovania sa Ayly, niekedy mi teda pekne liezla na nervy. Ale čo sa týka hlavnej mužskej postavy, Kadena, tak to bol jednoducho pán dokonalý na zamilovanie. Z podrobných opisov každého sexi kúsku jeho tela sa až zastavuje srdce možno ich tam bolo niekedy až moc, ale nie že by mi to až tak prekážalo je to jednoducho sexi alfa samec, ktorý má všetko - sexi telo, dokonalú tvár, je milý a starostlivý a stará sa o všetkých

Inak bola táto knižka bola jednoducho presne podľa môjho gusta. Najviac sa mi páčilo, ako autorka rozdelila smečky vlkov podľa znamení zverokruhu (moja by bola blíženec). Každá žila inak, mala iné rituály, iné zvyky, iné schopnosti. Dokonca mi chýbalo, že sa o tom nerozpísala viac, toto ma naozaj bavilo a nadchlo. Dúfam, že autorka v dalších dieloch tomu dá viac priestoru.

Bola to jednoducho skvelá hot erotická youg adult fantasy o vlkodlakoch, ktorá sľubuje pokračovanie, pretože skončila so strašne otvoreným koncom, čo absolútne neznášam

Určite by som ju doporučila milovníkom knihy Súmrak (Stmívání). Alebo niekomu, kto má chuť na jednoduchú erotickú vlkodlačiu fantasy.

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Erotikou nabitá vlčí romance Ayla se cítí jako vyděděnec, nikdy nebyla uznána jako právoplatný člen smečky znamení Raka. Naděje vkládá do Konvergence – shromáždění všech smeček, kde získá nejen schopnost přeměňovat se ve vlka, ale... více