Velká škoda

recenze

Třinácté znamení (2023) 3 z 5 / Suin
Třinácté znamení

Vlkodlači námět s hl. hrdinkou vyděděncem v prostředí smeček, čarodějek, alfů, intrik a taky s romantickou linkou.

Už jsem dlouho nepsala žádný komentář/recenzi, ale tady to nejde jinak.

Námět, nápad a dokomce i průběh příběhu je skutečně dobrý, má to velký potenciál. Jediná škoda je, že to proste celé nějak nevyšlo.
Třeba je to jen překladem ale vyprávění, a jak je to napsané, je špatně. Myšlenkové pochody hl. hrdinky, dialogy, popsané situace nebo popisy vlastně všecho ...neumím najít spravne slová.... je to jako kdyby to psala 15letá holka. Nic proti lidem v pubertálním věku, ale mně jako dospělé ženě to nesedělo. Bylo tady někde napsáno, že prý chemie hlavných postav je skvělá a ja nesouhlasím, třeba "možná" na začátku, pak už nic. Popsané sex. scény jsem přeskakovala. Nasilu prodlužovaný dej kde se psalo vlastně o ničem a mockrát víte dopředu jak a co bude jěště než to autorka napsala o "100 strán" později -takže i napětí 0 bodů.
Víceméně jsem dočetla 2.díl nasilu a na 3. se už nechystám. Prvnímu dílu dávam jěště 3* ale druhý má za mně sotva 2*.
Holt, v této tématice je No.1 Patricie Briggs s Mercy Thompson.;)

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Erotikou nabitá vlčí romance Ayla se cítí jako vyděděnec, nikdy nebyla uznána jako právoplatný člen smečky znamení Raka. Naděje vkládá do Konvergence – shromáždění všech smeček, kde získá nejen schopnost přeměňovat se ve vlka, ale... více