Ukradený dědic

recenze

Ukradený dědic (2023) 4 z 5 / lena.o.knihach
Ukradený dědic

Ukradený dědic je volné pokračování série Krutý princ od Holly Black. Jednou z hlavních postav je mladší bratr Jude, který se jmenuje Doubek.

Přiznám se, že když jsem úplně poprvé o knize slyšela a pak mi došlo, jak se jeho jméno u nás přeložilo, neskákala jsem zrovna radostí ale víte co? To jméno do toho světa skvěle zapadá a hlavně se k té postavě hodí.
Doubek má rohy, liščí oči a faunovská kopyta. Je vychytralý a samozřejmě nesmí lhát.

Wren už má sice běžné jméno, ale zas vyniká svou barvou kůže. Je totiž modrá a k tomu má zuby ostré jak břitva.

Návrat do vílí země Elfhame byl skvělý. Úplně jsem zapomněla, jak moc jsou bytosti z tohoto světa plné intrik a tajemství. Kromě hlavních postav jsou tu velmi dobré i ty vedlejší.

Akce tu sice moc není, ale i tak vás příběh nepustí. Některý z dialogů vám určitě vykouzlí úsměv na tváři a celá kniha má takovou ponurou atmosféru, která je na podzim jak dělaná.

#spoluprace @albatrosmedia

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Elfhame je zpátky – vraťte se do světa podlých víl! Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Na ledovém severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů znovu přivlastnila citadelu Ledová jehla, ve které pomocí prastaré relikvie vytváří vražedn... více