Toto nie je práve ľúbostný príbeh

recenze

Až na kraj sveta (2022) 3 z 5 / iskrizka
Až na kraj sveta

Z anotácie som mala pocit, že pôjde o epický príbeh lásky, ale o tom kniha v skutočnosti nie je.
Skrz príbeh Mary, ktorú pred rokmi bez stopy opustil milovaný muž, sa na stranách knihy utvrdzujeme v starej známej pravde, že nie je všetko zlato, čo sa blyští a že pravá tvár vecí sa často skrýva hlboko po povrchom.
Príbeh sa odohráva v dvoch dejových líniách, čo románom vždy dodá na napínavosti. Samotná zápletka je dobrá a veľmi súčasná - autorka poukazuje na dôležitosť mentálneho zdravia a do príbehu zakomponovala aj vzťahové problémy, vyrovnávanie sa so stratou, neschopnosť čeliť realite, nezdravé uzatvorenie sa do seba a ďalšie podobné vnútorné konflikty, ktoré možno v živote pociťoval každý z nás.
Žiaľ, postavy v knihe sa mi však zdali trochu málo prepracované a zdalo sa mi, že miestami sa správajú skôr šablónovito pre účel príbehu a ich konanie som im až tak neverila. Podľa mňa by to ešte chcelo popracovať trochu na ich psychológii.
Odhlianuc od toho voči knihe nemám výhrady a rada ju odporučím najmä čitateľkám, ktoré majú rady príbehy z bežného života alebo knihy s viacerými líniami.
Knihu som si prečítala ešte pred vydaním v rámci spolupráce s vydavateľstvom Fortuna Libri.