Střípky ticha

recenze

Střípky ticha (2016) / Knihomolka Nell
Střípky ticha

V dnešní době je thrilerů plno. Labužníkům by se mohlo zdát, že se z nich originalita vytrácí, protože zkrátka se objeví nějaké mrtvoly a celý příběh je o policejním vyšetřování. Měli byste zpozornit, protože vám právě představím opravdový skvost.

Jak je u této autorky zvykem (prostředí a kultura se opakují i v jejích dalších dvou knihách, které si také plánuji přečíst), jedná se o problematiku, konkrétně zločiny z nenávisti, amišů. Je to specifická nábožensko-etnická skupina, která si žije ve svém vlastním světě, nepoužívají elektřinu, veškerou potravu si pěstuje sama a odmítá jakoukoliv legislativu (např. zásad je samozřejmě víc). Tudíž ani při nějakém útoku na jejich osobu neuvědomí policii.

Policejní náčelnice Kate ale tento případ bere daleko osobněji, protože sama jako amiška vyrůstala. Ve 14 letech ale začala experimentovat, navíc se jí přihodilo pár tragédií, které ji nutily z tohoto společenství vystoupit, vliv to na ni ale zanechalo. Jak může tedy vyšetřovat sériové útoky a vraždy právě na amišské rodiny a jedince?

Jedna z věcí, které jsem na amišství měla nejraději, byla cítit se součástí komunity, ten pocit sounáležitosti, že je člověk součástí něčeho většího. Milovala jsem, jak se mí amišští bratři semkli, kdykoli došlo k nějaké tragédii.

Během příběhu je kromě hlavní dějové linie znát i vývoj Kate. Jak se v ní pere minulost, přítomnost a jak zkrátka ani při práci policejní náčelnice nejdou odložit emoce, což ji však nakonec situaci ještě ztíží...

Tato kniha nejen že vám přiblíží amiše, se kterými se v thrilerech běžně nesetkáte, jedná se navíc o vysoce náruživé čtivo. Já jsem Střípky ticha přečetla za jeden den - den, kdy jsem byla 10 hodin ve škole! Nedala se odložit. Opravdu doporučuji každému, kdo má rád napětí, překvapení a kdo už dlouho hledá knihu, od které se nebude moci odtrhnout a která mu nedá pokoj, dokud nepřečte poslední stránku.

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z ... více