Stoletý stařík trochu jinak..

recenze

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let (2016) / Knihomolka :)
Mimořádný život Franka Derricka, 81 let

Komu je známá kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna zmizel, tak ten by si rozhodně neměl nechat ujít tuhle novinku nakladatalství MOBA.

Hrdinou této knihy je osamělý stařík Frank Derrick, jehož jedinou společností je pouze kocour jménem Bill. Jeho dcera je v Americe a po ženě zůstává už několik let vdovcem.
Jeho náplní se tedy stávají sledování DVD filmů, listování novými letáky a různé nakupování drobností v bazaru.

Zlom v jeho životě nastává (paradoxně), když se po incidentu s mlékařským autem dostává na lůžko se zlomenou paží. Mohlo by se zdát, že se tato změna je spíše k horšímu, ale opak je pravdou.
Franka totiž dostává na starosti mladá ošetřovatelka Kelly Christmasová. Všechen čas, který spolu tráví, si Frank nadmíru užívá a nebyl by to muž, kdyby nechtěl čas strávený s touto milou ženou co nejvíce prodloužit.
Začne tedy spřádat plány, jak na to.

Styl autora je pro tento příběh úžasný. Všechno popisuje jednoduše a s jakýmsi nadhledem, takže i když se jedná o hrdinu, který je velmi starý, dokáže nás v příběhu pobavit víc, než nějaký, který by byl ve středním věku.

Moc se mi líbila část, kdy se Frank a Kelly spřátelí a vytvoří se mezi nimi určité pouto. Bylo krásné sledovat, jak se den za dnem Frank dívá na svět úplně jinak, a také to co všechno pro něj mladá ošetřovatelka udělala.

Tato kniha byla velmi vtipná a člověk se u ní rozhodně nenudil. Byla jsem nadšená i Stoletým staříkem, takže jsem se na Franka moc těšila.
Vůbec mě nezklamal, ba naopak. Tento čtivý příběh můžu jen doporučit!