Špatný pokus o čaj podruhé ze stejného pytlíku

recenze

Saturnin se vrací (2017) / jan3397
Saturnin se vrací

Po přečtení prvních 3 kapitol: Fajn, začíná to slibně, Macek se drží Jirotkova stylu a pokračuje v jeho duchu.

Po přečtení dalších 3 kapitol: Uff, ono to opravdu JENOM pokračuje a nic vlastního to nepřidává - prostě jako když oblíbený seriál neumí včas skončit.

Po přečtení ještě dalších 3 kapitol: Brr, ono tomu strašně chybí Jirotkova originalita a šarm - vždyť Macek se neštítí hrdinům do úst vkládat historky, které jsem četl na internetu už asi tak před dvaceti lety. Neustále poslintávání po krásných nohách a neodolatelných ústech slečny Barbory také postrádá Jirotkovu eleganci. Člověk by si řekl, že Macek je tak trochu takový stařec slintající při pohledu na mladé slečny.

Po přečtení zbytku knihy (již metodou rychločtení): ODPAD.

Možná nejlépe by sedělo pojmenování "cargo cult spisovatelství" (https://en.wikipedia.org/wiki/Cargo_cult#Metaphorical_uses_of_the_term). Macek staví přistávací dráhu a řídící věž, mává barevnými plácačkami, to všechno skoro stejně dobře jako Jirotka - ale letadlo se zbožím se prostě nedostaví.

Fan fiction mám jinak rád (a třeba Harry Potter and Methods of Rationality je podle mě mnohem LEPŠÍ než originál), ale pouhé *pokračování* slavných knih jsem ještě nikdy neviděl, že by dopadlo dobře. Možná je to tím, že pokud je někdo Pan Spisovatel, tak necítí potřebu psát *pokračování* knih. Pokud je někdo pisálek, tak výsledek tomu odpovídá.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové – laskavý dědeček s novým psím kamarádem Neronem, nesnesitelná teta Kateř... více