Skvelá romantasy

recenze

Kruté požehnání (2023) 5 z 5 / gabriela8842
Kruté požehnání

Mám pre vás tip na dokonalú YA fantasy (romantasy) dilógiu, ktorú si chcete prečítať. Kruté požehnání majú všetko od premysleného deja, výbornej vyvolenej a skvelého osobného strážcu, cez nenásilný a sarkastický humor a romantické doťahovanie hlavných postáv, tímovej spolupráce, spicy scén (ale veľmi elegantných a fakt iskrivých), až po premyslenú bitku a záverečný cliffhanger. Možno sa vám miestami bude zdať, že je fantasy trochu v úzadí, ale záver vám to vynahradí. A stále som nespomenula všetko, čo táto kniha obsahuje.

Dychtivo som otáčala stránku za stránkou a čítala každé slovo. Jediné, čomu sa čudujem, že kniha nemá oveľa väčší hype. Zaslúžila by si ho, pretože autorka nám dala nový námet, hrdinku, ktorá sa nesmie nikoho dotknúť bez toho, aby dotyčného nezabila, skvelú, ale nedokonalú dvojicu, chémiu medzi nimi, z ktorej sa zapaľujú stehná a koniec taký, že včera bolo neskoro vydať pokračovanie.

Ja myslím, že už všetci viete po tomto, že to milujem a budem to odporúčať všade. Hneď by som si ju prečítala opäť. Chcete to čítať - určite ak sa vám páčilo ToG, ACOTAR alebo ZKAP, toto vám sadne. Nemá to s tým toľko podobných čŕt, ale chémia medzi postavami by sa dala porovnať, aj keď táto je tak o 100% lepšia a nie je tu žiaden milostný trojuholník (chvala bohu a dúfam, že sa to nezmení). Nešlo ani o žiaden plagiát, autorka nám dala nové temné bytosti, vsadila ich do krajiny inšpirovanej Talianskom, všetko úžasne doplnili citáty v taliančine na začiatku každej kapitoly a celkový vizuál je rovnako bohatý, ako dej. Ani by ste nepovedali, že to je autorkin debut a ja vám ho vrelo odporúčam. U mňa sa kniha zaradila medzi jednu z najlepších za tento rok a verím, že prekladu dvojky sa dočkáme čoskoro, keďže pokračovanie by v AJ malo vyjsť ešte teraz v lete.

5/5 lebo inak sa nedalo a siahnite po nej určite aj vy lebo vy chcete Alessu, Danteho a ich vzájomné doťahovanie

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Tři svatby. Tři pohřby. A trojnásobná vdova s děsivým prokletím. Alessu vybrali bohové, aby chránila svůj lid. Do vínku však dostala krutý dar, který celou situaci komplikuje. K dosažení moci k sobě totiž potřebuje partnera s ... více