Sklep

recenze

Sklep (2016) 5 z 5 / milunka21
Sklep

Vše začíná rozhovorem vraha s novinářem ve věznici.
Martin Klimeš vypráví, jak známý policista Daniel Kraft našel znetvořené tělo jeho syna a jak vzal vše do vlastních rukou.
Martinova manželka se zhroutila a skončila v nemocnici, takže byl Martin se svým smutkem a vztekem sám, proto se rozhodl pořídit zbraň a pátrat po vrahovy, který brutálně ubližuje a vraždí děti.
Nenápadně se spřátelil s Kraftem a jednou, aniž by byl přistižen, vzal Danielovi v hospodě průkaz, který mu s pátráním hodně pomohl.
Je možné tak lehce oblbnout policii?Možná, ale v realitě je to mnohem složitější.
Martinův syn opravdu zemřel, ale úplně jinak.Martin se nemohl smířit se způsobem jeho smrti a vším co k tomu vedlo, tak si vymyslel jinou realitu, ve které jsou ale střípky k celé pravdě.
Případ dostává na starost opravdu Daniel Kraft a je jen na něm, aby z toho tu pravdu poskládal a zachránil ještě život nevinné ženy, která v tom také hraje roli.
Jen se mu ta pravda možná nebude líbit.

Že se vám to zdá zamotané?Není, jen se tam střetává realita s realitou otce, který se nesmířil se smrtí syna.
Když začnete číst knihu, čtete vyprávění otce, když to začne končit, říkáte si, že to bylo nějaké krátké, co zbytek knihy?A pak bum, vše bylo úplně jinak.
Daniel aktivně pátrá, poodkrývá pravdu, pořád se tam něco děje a autor vás udržuje v totálním napětí.A nejen to.
Ten popis děje, to je něco.Některé ty scény, s popisem mučení, nebo způsobu zabití syna, byly i na mě moc.Jenže i když to budete těžko vydýchávat, knihu prostě neodložíte.
Možná se vám to bude zdát divné, ale trošičku se tam i zasmějete, protože autor tam lehce vsunul i své názory na politiku, ale jen trošilinku.
Mě to přišlo jako takové odlehčení od moc silného děje.
Nejvíc mě ale potěšil konec.
V některých knihách máte případ skončil a tím končí kniha, ale autor tam dal malé nahlédnutí do života některých postav, aby jsme věděli, jak žili dál.Za to jsem opravdu moc ráda, protože to mě zajímá a málokdy v knize to máte.
Autor tu knihu napsal prostě skvěle, myslím si, že by si zasloužil dokonce aby se ta kniha vydala samostatně, s nějakou luxusní obálkou a pořádnou reklamou.Nejvíc ale doufám v to, že napíše další knihu.