Psí poslání

recenze

Psí poslání (2013) 5 z 5 / Klarv
Psí poslání

Psí poslání.. ani nevím , jak začít o této knize psát. Ze začátku mi kniha připomínala Dášenku, nebo kocoura Modroočka :). Říkala jsem si, jak to může být bestseller, později jsem pochopila. Vyprávění příběhu očima psa je zvláštní, ale není to špatné. Při čtení jsem si vzpomněla na film Marley a já, který je na podobné téma. Vidíme celý život našeho nejlepšího přítele od narození, až po smrt. Smrt naštěstí není všemu konec, jak se ukáže. Místo toho se Bailey (toto jméno se mi ze všech co měl, líbí nejvíce) po smrti znovu převtělí do nového štěněte. A tím mu začíná nový život a nové poslání.
Nejvíce jeho život ovlivní Ethan, páníček, který Baileyho dostane k 8. narozeninám. Baileyho očima vidíme, jak se Ethan vyvíjí. Ethan a Bailey jsou nejlepší přátelé, žijí spolu i odloučeně, ale Bailey je mu vždy věrný, dokonce i po té, kdy sám zemře a znovu se narodí.
V knize je popsán život psa, ať už z dobré stránky, kdy se o něj stará milující rodina, anebo z té stránky špatné, kdy se ukazuje lidská bezohlednost, pro které je pes jen předmět bez duše. Autorovými popisy Baileyho myšlení si možná někteří uvědomí, že psi nechápou spoustu věcí, ale i tak jsou věrní.
Musím říct, že ač se mi to nestalo dlouho u žádné knihy, tak u této jsem si 2x pobrečela. V tomto momentu jsem si uvědomila, že to není žádná Dášenka. Doporučuji všem milovníkům psů, nebo jen těm, kteří si chtějí přečíst něco oddechového. Ve mně kniha zanechala obrovský dojem, ani ne při čtení, jako až po přečtení všech stran. Ležela jsem v posteli, byly 2 hodiny ráno a já nechtěla jít spát. Cítila jsem, jakoby jsem byla na farmě a žila tam s nimi. Nechtěla jsem jít spát, chtěla jsem, aby ten pocit ve mně zůstal co nejdéle. Jenom tak ležet a být spokojená, že to dobře skončilo, i když jsem přemýšlela, co bude s Baileym dál.
Určitě si přečtu druhý díl, jakmile budu moci. Jen mě zajímá, jestli se bude Bailey pořád dokola reinkarnovat. Snad ne chudák, po jeho znovuzrození si všechno pamatuje a to bych nechtěla, aby viděl jen kolem sebe umírat své páničky.
Knize nemám co vytknout, jen pokud jste milovníci psů, tak si vezměte kapesníčky. Zvlášť pokud pláčete u filmů, kde nějaké zvířátka zemřou. Líbilo se mi provedení knihy, kde v každé kapitole byla jiná silueta psa. :)
Myslím, že to pro dnešek stačí ;) mějte se krásně, piště básně. ;) Nebo by se tady více hodilo pac a pusu :)

Více zde: http://bookskla.webnode.cz/news/psi-poslani-bruce-w-cameron/

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby ... více