Prvních 100

recenze

Prvních 100 (2014) / JiPu
Prvních 100

Kniha svou anotací slibuje dosti zajímavý příběh o lidech, žijících ve vesmírné lodi, protože na Zemi není možný život. A právě teď nastal čas, vyslat některé lidi zpátky, aby zjistily nynější podmínky. Na Zem je posláno 100 vězňů, jejihž životy v případě neúspěšné výpravy nebude nikdo postrádat, ale pokud v pořádku dorazí na Zem a tam budou dobré životní podmínky, z těchto 100 lidí se stanou hrdinové a zbytek lodi se bude konečně moci vrátit na Zem.

Kniha Vám však nabídne mnohem více. Příběh je velmi rozmanitý a já jsem si děj opravdu užívala. Sledovat 100 mladých lidí poprvé na Zemi bylo velmi dobře napsané. Kromě toho, každý z nich měl svou budoucnost, která ho dovedla do vězeňské cely a čtenář tedy postupně zjišťuje různá tajemství každého z hlavních hrdinů.

Dějem nás provází 4 postavy: Clarke, Wells, Bellamy a Glass. Zatímco první tři nám umožňují pohled na první stovku na Zemi a jejich rozhodnutí, Glass zůstala na kosmické lodi a díky ní se dozvídáme, čemu všemu musí obyvatelé lodi čelit.

V příběhu se setkáváme s nástrahami, která Země přináší našim hrdinům, můžeme sledovat jejich spory a dohady, protože nikdy není možné, aby všichni souhlasili s jednou a tou samou věcí. V knížce se však objeví i láska a komplikované vztahy.
Také zjišťujeme, že v kosmické lodi začíná obyvatelům docházet kyslík. Jak to jejich kancléř vyřeší, když od prvních 100 lidí na Zemi nemá žádné zprávy a tím pádem neví, jestli je Země obyvatelná?

Tato kniha mě opravdu mile překvapila a jsem strašně ráda, že jsem si jí mohla přečíst. Příběh je skvěle napsaný, čtenář se při čtení nenudí a je neustále zvědavý na to, co bude na další stránce. Překvapila mě také psychologická stránka knihy. Hlavní i vedlejší postavy mají skvěle propracované charaktery a mě opravdu bavilo sledovat jejich vztahy, hádky apod.

Tuto knihu určitě všem doporučuji. Nenašla jsem v ní snad žádnou chybu, která by mi vyloženě vadila. Samotný konec mě opravdu zaskočil a já jsem už teď zvědavá a natěšená na pokračování.