Prokletý princ

recenze

Prokletý princ (2017) 5 z 5 / Ivett7
Prokletý princ

Potom, co Ella přistihla svého kluka Reeda s nahou přítelkyní jeho otce Brooke, okamžitě se dala na útěk. A Reed z toho může zešílet. Šlo totiž o úplně něco jiného, než si Ella myslela. Reed se sice s Brooke dříve párkrát vyspal, aby naštval tátu, ale to bylo dávno předtím, než s Ellou začal chodit. Touto scénou chtěla Reeda jen vydírat, což se jí podařilo. Všichni Roayalovi po Elle pátrají a všichni Reedovi bratři jsou najednou proti němu.Když se Ella nakonec vrátí, Reed je odhodlaný udělat cokoliv jenom, aby mu odpustila, protože si uvědomuje, jak ji miluje. Dokáže to Ella? K tomu se musí vyrovnávat taky s problémy ve škole, kde se snaží vládu Royalových přebrat někdo jiný a Ellu zničit. A jaké další zvratu tuto snad prokletou rodinu čekají?

Druhý díl této série začíná přesně tam, kde skončil ten první - ale tentokrát příběh vidíme z pohledu Reeda. A já z toho měla obrovskou radost. Ze začátku Papírové princezny jsem Royaly upřímně nesnášel, ale postupně mě prostě dostali a obzvlášť díky těmto kapitolám jsme poznali, že Reed fakt není tak špatný. A moc se mi ulevilo, že to co se stalo na konci prvního dílu opravdu nebylo tak, jak to vypadalo. A vlastně mi bylo Reeda většinu knihy strašně líto, protože on se tak snažil a teď konkrétně nic špatného vlastně neudělal. Ne že by v minulosti neudělal pár blbostí, ale stejně.

V knize však nechyběly ani kapitoly z pohledu Elly. Ta sice část knihy v příběhu nebyla, ale jakmile se tam dostala, stálo to za to. Měla v úmyslu Reeda pěkně podusit a dělala všechno, aby mu dala najevo, jak ho nesnáší. Ale řeknu vám, Ella je prostě boží. Její kuráž bych fakt chtěla mít, protože ona se nebojí snad ničeho. A je dost poučená chybami jí a její matky z minulosti, než aby je dělala znovu, což sice není úplně příznivé pro Reeda, ale líbí se mi, že tak uvažuje.

Pokud jste si mysleli, že veškerá erotika byla vyčerpána v prvním díle, tak vás vyvedu z omylu, protože ani tady se jí tedy nešetří. Easton je stále stejný děvkař a rozhodně se za to nestydí. Ale stejně ho mám ze všech bratrů nejradši. Docela mě upřímně děsí vztah dvojčat Royalových a Lauren, protože jestli opravdu mají vztah ve třech, tak je to dost.. no, divný. A dostane se nám i dost podrobných scén, stejně jako v prvním díle, ale víte co? Mě to v tomhle podání prostě baví.

Co se týče školy Astor Park - no tedy, jestli taková škola, kde vládnou studenti, nebojí se vůbec ničeho a vše je tam prostě tak otevřené opravdu existuje, tak... se jí asi vyhnu obloukem. Ale zase netvrdím, že v knížce tohle středoškolské drama není zábavné. A někdy taky děsivé. A co je dál děsivé, jsou všechny ty zvraty, které se v rodině Roayalů neustále dějí. Trochu jak z nějaké telenovely, ale dokud toho není až moc, tak vás to prostě baví. A tady se to zatím daří udržovat ve zvládnutelných mezích. A řeknu vám, z toho konce mi spadla brada. K mému štěstí se už dá předobjednat třetí díl a teď už jen musím vydržet to čekání, protože tohle je prostě ultra napínavé. Napětí se s každým dílem jen stupňuje a jsem opravdu zvědavá, co nám přinese pokračování.