PROČ JE VZDUCH ZADARMO A PANENSTVÍ TAK DRAHÉ - Lukáš Kovanda

recenze

Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé (2012) 4 z 5 / Lucieaknihy
Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé

Kniha Lukáše Kovandy se zabývá populární ekonomií. Pop-ekonomii, lze chápat jako ekonomii pro laiky. V podstatě i tací, kteří nemají žádné ekonomické vzdělání, díky této knize pochopí základy ekonomie.

Kniha je rozdělena na osm částí:

1. Intimní ekonomie
2. Jak výnosně žít
3. Triky byznys-kliky
4. Oceň to
5. Umělci. Modelky. Ekonomicky
6. Mrakoparadoxy
7. Jsme lidi (ne ekonomové)
8. Ekonomické příběhy

Každá kapitola obsahuje jednotlivé podkapitoly, které na jednoduchých příkladech vysvětlují danou problematiku. V závěru každé podkapitoly se nachází doporučená literatura k tématu a slovník s důležitými pojmy, které jsou tučně zvýrazněny v textu.

V kapitole Intimní ekonomie autor například vysvětluje, proč během ekonomické krize zapláčou milenky více než milenci nebo proč je hodnota panenství vyšší než hodnota panictví. Proč se vyplatí nezaokrouhlovat cenu, chcete-li výhodně prodat, se dozvíte v kapitole Jak výnosně žít. Již z názvu vyplývá, že třetí kapitola se věnuje byznys trikům. Autor zde popisuje proč brýle Ray-Ban zlepšují zrak a proč mouchy usnadňují úklid WC. V následující kapitole se dozvíte proč je vzduch zadarmo a přátelství drahé. Kapitola Umělci.Modelky. Ekonomicky vysvětluje, proč Kate Mossová "koksuje" a Tereza Maxová dělá charitu. Následující kapitola obsahuje odpovědi na otázky, proč jsou chudé země chudé a proč je více sebevražd v bohatých zemích. Poslední dvě kapitoly nabízí odpovědi na otázky, proč lidi tolik zajímá, kolik vydělávají ostatní a proč antikoncepční pilulka plodí kariéristky.

Díky vysoké čtivosti, lze tuto knihu přečíst během krátké chvíle. Čtením příběhů si, ať chcete nebo ne, zapamatujete důležité informace z ekonomie a tato kniha vás posune dál. Pro mě byla kniha pouhým doplňkem, jelikož sama studuji ekonomii a důležité informace tak již znám.

Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Lukáš Kovanda

Proč jsou obézní dívky svolnější k rizikovému sexu než jejich atraktivnější vrstevnice? Proč fyzicky atraktivní lidé dostávají půjčku na nižší úrok než ti méně vzhlední? Proč se metrosexualita finančně vyplácí a proč se modroocí m... více