Pro každého fanouška Selekce

recenze

Šťastně až navěky (2016) 5 z 5 / simi28
Šťastně až navěky

Jak už určitě víte, tato kniha je takovým velkým bonusem k celé trilogii Selekce.
Setkáváme se tu jak s Americou, tak i s vedlejšími postavami, které díky této knize vypráví svůj příběh, jenž by jinak zůstal skrytý a znala by ho jenom sama autorka.
Šťastně až navěky se skládá ze čtyř rozsáhlých povídek a z dalších mnohem kratších bonusových povídek.

Začneme pěkně od začátku. První povídka se nazývá Královna. Je z pohledu Amberly, která je účastnice Selekce a bojuje o srdce prince Clarksona. Král Clarkson je jasný záporák Selekce, a proto se autorka rozhodla, že nám ukáže i lepší stránku jeho osobnosti. My máme tedy jedinečnou možnost zjistit, že ani on to neměl v životě jednoduché a že i on býval hodný.
Tato kapitola se mi k mému překvapení hodně líbila. Velmi se mi zamlouval nápad, jak může moc zaslepit člověka a čtenář má pak pocit, že je lepší být chudý.

Druhá povídka nese název Princ a je věnována Maxonovi. Na tuto část jsem se hrozně těšila a jsem ráda, že mě nezklamala. Hodně čtenářek si určitě říkalo : "Co asi cítil Maxon, když poprvé viděl Americu? Byla to pro něj láska na první pohled?"
Díky této povídce se nám konečně naskytne příležitost si odpovědět na naše otázky. Také se dozvíme, že dřív myslel na jinou dívku, které se ale vzdal pro blaho zemi, nebo spíš pro blaho jeho otce.
Pro mě to byl opravdu jedinečný zážitek si znovu připomenout začátky Selekce z jiného pohledu. Bylo to opravdu krásné čtení, a proto se tahle část řadí k mým nejoblíbenějším.

Třetí povídka se jmenuje Strážce a je o Aspenovi, který stále beznadějně miluje Americu. Abych byla upřímná, tato kapitola mě ze začátku tolik neohromila. Bude to nejspíš tím, že jsem Aspena neměla v Selekci ani trochu ráda, protože pořád rozptyloval Americu. Proto bylo pro mě těžké ho pochopit a litovat. Nejvíce mi vadilo, že jsem zpočátku měla pocit, že tuto část už znám, a tak ji není nutné slyšet z jeho pohledu. Potom se ale zlepšila, protože se v ní začaly vyskytovat náznaky lásky mezi ním a Lucy.
Tato povídka mě z tohoto důvodu začala bavit a v závěru se mi líbila.

Moje nejoblíbenější povídka se jmenuje Miláček a je z pohledu Marlee, která chová v srdci ohromnou lásku k strážci Woodworkovi. To kvůli němu ji v Elitě krutě zbičovali.
Bylo to krásně, ale zároveň strašné pociťovat tu jejich bolest. Tato kapitola se autorce moc povedla, protože jsem s nimi skutečně soucítila, vše jsem s nimi prožívala a zkrátka jsem jim ten šťastný konec přála, když si toho kvůli němu tolik vytrpěli.

Další a zároveň první bonusová povídka se jmenuje Z pohledu Celesty, takže je jasné, kdo ji vypráví.
Tato část se mi líbila, protože hlavní hrdinka byla záporná postava, a tak bylo velmi zajímavé slyšet Selekci z úplně jiného pohledu. Když se nad tím tak zamyslím, všichni dosavadní vypravěči Selekci nesnášeli, protože jim zničila život. Celesta se tak stává jedinou postavou, pro kterou to byla životní šance se prosadit.

Druhá bonusová povídka se nazývá Komorná a je věnována Lucy. Popisuje zde svou lásku k Aspenovi, který se jí ale nemůže úplně oddat, protože část jeho srdce bude navždy patřit Americe.

Dále se zde nachází bonusový epilog k První, jehož děj vám ale neprozradím, protože si ho musíte přečíst sami. Je velmi romantický a krásný, a proto jsem si ho úplně zamilovala.

Pak je tu ještě kapitola, která se věnuje ostatním dívkám z Elity a popisuje, jak si žijí teď. Jestli si našly pravou lásku a jak je postup do druhého kola pozměnil.

Tato kniha je opravdu krásná. Některé povídky mě natolik nadchly, že bych si přála, aby byly delší. Moje nejoblíbenější je rozhodně Miláček, protože mám Marlee ráda a její láska s Woodworkem je opravdu silná.

Díky Šťastně až navěky se dozvíme, jak přemýšlí jiné postavy. Z tohoto důvodu jsme konečně pochopili některé činy postav, které byly velice nelogické pro Americu. Když jsme je však poznali z jejich pohledu, tak jsme jim dokonale porozuměli.

Za zmínku také určitě stojí krásné ilustrace, které knihu doplňují a dělají ji ještě kouzelnější a pohádkovější.

Závěrem Šťastně až navěky vřele doporučuji každému fanouškovi Selekce, stojí to za to.

23.02.2017

Přesně :), nějak si tu koupi odůvodnit musíme!

simi28
23.02.2017

O důvod víc si koupit omalovánky:)!

23.02.2017

Tomu rozumím, jsou opravdu úžasné :)!

simi28
23.02.2017

Děkuji Samiro. Já si jí často jen tak listuji a prohlížím si ty krásné ilustrace:).

23.02.2017

Souhlasím, každý fanoušek musí zaplesat. Já si ji moc užila, tvoje hezká recenze mě nalákala ji znovu otevřít ;)!