Príjemná oddychovka

recenze

Drahý Aarone (2023) 4 z 5 / gabriela8842
Drahý Aarone

Nepadla som síce na zadok, ale bavilo ma to. Drahý Aarone sa čítal takmer sám. Autorka ma skvelý štýl písania, na konci každej kapitoly som potrebovala ďalšiu a potom zase ďalšiu a takto to šlo dookola. Zapata vystavala slow burn linku na komunikácii a spoznaní sa prostredníctvom listov, e-mailov a správ. A aj keď by si človek mohol myslieť, že tudy cesta lásky nevedie, táto kniha vám dokáže opak.

Postavy našťastie nie sú dokonalé. On vojak na misii v Iraku, ona slobodná krajčírka, ktorá rada pomáha. Jej pohľad na svet, trošku naivná a bláznivá povaha pomôžu jemu prekonať turnus. Ale kde by sme boli keby si len písali, všakže? To by nás kniha nebavila celý čas. A keď prišiel návrh na stretnutie rozbehlo sa to ešte viac. Aj keď ísť s neznámym človek do vily, je podľa mna dosť streštené a nie zrovna odvážne.

Musím povedať, že e-mailov a správ bolo na môj vkus príliš a zvolila by som ich menej, aj keď sa čítali dobre. Predsalen som sa nevedela dočkať okamihu, keď sa stretnú. Napätie medzi postavami Zapata vykreslila výborne a užila som si ho. Čítal sa sám aj keď mi chýbal istý wau efekt, kde by som si povedala, ze to bola najlepšia romantika, akú som čítala. Nebola. Ale bola to skvelá oddychovka, pri ktorej som patrične vypla a nemyslela na nič len na Aarona a Ruby.

Záver bol skvelý, aj keď epilogy nepotrebujem a kľudne by som si vystačila s tým, ze si povedia, že sa po misii opäť uvidia. Dodalo by to príbehu také tajomno, kde by som sa pýtala samej seba, či im to ozaj vydržalo.

Napriek všetkému, aj pozitívam aj negatívam, knihu odporúčam. Skvelá oddychovka, s vtipnými hláškami, odkazmi na filmy/hry/seriály a prirovaním hlavného hrdinu ku Kapitonovi Amerika. Ja si po tejto určite zoženiem aj zvyšné.

ďakujem za e-knihu humbook a humbook_blogeri

3,5/5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrov... více