Příběh o lásce a přátelství. A nebo ne?

recenze

Zmizelé dívky (2015) 5 z 5 / simi28
Zmizelé dívky

Autor : Lauren Oliver
Rok vydání : 2015
Nakladatelství : Cooboo
Počet stran : 343
Originální název : Vanishing girls

Sestry Nick a Dara si byly vždy velmi blízké. I přes všechny odlišnosti si rozuměly a navzájem se doplňovaly. Teď je ale vše jinak.
Před několika měsíci měly strašnou autonehodu a jejich život se navždy rozdělil na dva časové úseky : před a po.

Nick tehdy řídila, přesto si však nepamatuje, jak je možné, že ztratila kontrolu nad volantem. Jí se celkem nic nestalo, ale Dara si s sebou navždy ponese velké jizvy, které hyzdí její krásný obličej.

Dalším jejich problémem je Parker. Býval nejlepším kamarádem Nick, jejich přátelství však narušila Dara, když s ním začala chodit. Nakonec se rozešli a od té doby se Parker nebaví už ani s Nick.

Také se ve městě ztratila devítiletá holčička jménem Madeline Snowová. Ta ale nemá s Darou ani Nick nic společného, nebo snad ano...?

Ze začátku jsem si myslela, že to bude klasický příběh o dvou sestrách, které se odcizily a teď k sobě hledají cestu. Opak je ale pravdou.
V poslední třetině začne být tato kniha dost napínavá a já jsem jí četla se zatajeným dechem.

Nick je taková normální holka. Snaží se být slušná, občas se chová až moc dospěle. Většinou je klidná, ale když vybuchne, tak to stojí za to.
Na party chodila jen kvůli Daře. Ta se tam naopak cítila jako doma. Nick je na to, aby se potkávala s novými lidi, až moc stydlivá a cítí se ve společnosti jako šedá myška.

Dara je naopak vznětlivá a divoká. Vymetá s nejlepší kamarádkou Arianou všechny večírky a nedělá jí problém střídat přítele.
Je velmi nepořádná a neposlušná, ale všichni ji znají a milují.

Parker mi byl velmi sympatický a rozhodně jsem mu přála vztah s Nick. Přeci jen se nejlépe znají a zkrátka se k sobě hodí.

Styl psaní mě mile překvapil, nedělalo mi problém se sžít s postavami, což je pro mě dost důležité.
Vůbec mi to nepřišlo nudné ani zdlouhavé, nejspíš díky stylu psaní.

Konec mě opravdu šokoval, ani v nejbláznivějším snu by mě to nenapadlo. Dokonce jsem si tu stránku četla třikrát, abych si byla jistá, že to chápu dobře a že to autorka myslí vážně.

Za mě je to opravdu skvělá kniha. Lehce se čte, postavy jsou poměrně i uvěřitelné.
Byla to má první zkušenost s touto autorkou a rozhodně ne poslední.

Opravdu doporučuji.

Závěrečné hodnocení : 82%