Osudový zlom

recenze

Osudový zlom (2002) 3 z 5 / knihovnička007
Osudový zlom

Příběh Merrit, která se celý život o všechny stará, ale pak nastane čas, kdy je potřeba něco změnit... Nakonec se změní úplně všeho, ale za jakou cenu? Co bude potřeba obětovat? A jak to zvládnou členové domácnosti?
Kniha napsaná v roce 1995, v ČR vydaná v roce 2002, ke čtení této knihy jsem se však dostala až v těchto dnech. Je poznat, že je příběh téměř 30let starý, lidé si telefonují na pevné linky, takové příjemné retro
Kniha je napsaná jednoduše, ale čte se dobře.
Zápory knihy-bohužel téměř celý obsah knihy je napsán v anotaci... A také mi přijde, že autorka psala knihu, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Alzheimer, anorexie, problémy v rodině, Hollywood, sekvojové lesy, zemětřesení... Ani osoby mi nebyly sympatické, hlavně Poma bych doma fakt nechtěla
Knihu by si měli přečíst i všichni ti, kteří touží po penězích, lesku a slávě stejně jako dnes... pozlátku Los Angeles, Hollywoodu, San Francisca... A co jsou pro to někteří schopní udělat!
A pak si člověk uvědomí, co je v životě důležité... že sláva a bohatství jsou pomíjivé...

Doporučuji jako odpočinkovou, nenáročnou knihu k vodě nebo na dlouhé zimní večery.

Osudový zlom Osudový zlom Anne Rivers Siddons

Psychologický román o krizi v životě čtyřicetileté ženy, která za dramatických okolností rozbíjí stereotyp vlastního života i života své rodiny. Hrdinka je oddaná manželka lékaře, milující matka a pečlivá ošetřovatelka nemocné tc... více