Oddechový příběh o lásce

recenze

MY 2 (2014) 2 z 5 / Jackelin
MY 2

Zamilované knihy většinou nejsou mým koníčkem, avšak na tuto knihu jsem byla vcelku zvědavá, protože mě zajímalo, jak se s tímto tématem vypořádala pro mě neznámá česká autorka.

Hlavní postavou je Ema a Tony.
Musím se přiznat, že Tony byl důvodem, proč jsem si knihu pořídila. Vždy cítím jakési sympatie k homosexuálům… Tonyho jsem si oblíbila vcelku hned. Jedná se o milé človíčka, který se rád baví a má rád svůj klid. Ten mu je však jednoho dne narušen a jeho život se začíná celý měnit.
Ema mi úplně nesedla. Obdivuji Tonyho, že ji jednoduše nevyhodil. Já osobně bych někoho takové v bytě asi nesnesla. V každém případě bylo zajímavé pozorovat, jak člověka mění osobní krize.

Příběh se odehrává v roce 2014 v Praze, tudíž se do doby můžeme velmi snadno vžít. Samotný námět je velmi jednoduchý. V knize nenajdete žádnou větší zápletku a i samotný styl psaní se vyznačuje jistou jednoduchostí.

Na knize je vidět, že byla sepsána hlavně kvůli filmu. Často se v textu objevují věty začínající například slovem „vidíme“, který nám popisuje scénu. Je to vcelku zvláštní a nezvyklé, ale odpovídá to filmovému scénáři. V příběhu se také neuvěřitelně často opakují slova, což mi za začátku dělalo značný problém, ale po pár stránkách jsem se na to přestala soustředit.
Celou knihou vás také provází spousta fotografií ze samotného filmu.

Kniha se mi četla skoro sama. Jediné momenty, které mě příliš nebavili, byli ty, kde si Ema předčítala v knihách. Jednalo se totiž o odbornější knihy o lásce a partnerství a to není úplně můj šálek čaje.

Jedná se o příjemnou oddechovou knihu, ke které se člověk nejraději uchýlí hlavně po náročném dni, kdy nechce příliš přemýšlet nad složitým dějem. Pro takové případy knihu moc doporučuji.

Teď už jsem jen moc zvědavá, jak dopadl film.