Oblékačky, zábava pro malé slečny

recenze

Oblékačky, zábava pro malé slečny (2013) 4 z 5 / asam
Oblékačky, zábava pro malé slečny

Kdo si hraje, nezlobí.......to je sice pravda, ale vymýšlejte zábavu pro dítě, když se několik dní nedá jít ven, protože je psí počasí, nebo protože je dítě nemocné. V takových chvílích je každý nápad na novou zábavu vítán.
A tady jeden je. Co takhle stát se módní návrhářkou a udělat doma módní přehlídku?
Na pultech knihkupectví se objevily sešity se samolepkami. Pro kluky samozřejmě technického zaměření /Moje auta, Náklaďáky apod./
Pro holčičky Oblékačky.
Sešit obsahuje více než 100 krásně barevných nálepek. Jsou vyrobeny z fólie, která se snadno odlepí a přilepí na určené místo, drží i při opakovaném použití. Chce to jen šikovné prstíčky. Výběr samolepek je bohatý, oblečení doplňky ale i líčení. Pozor, některé samolepky jsou malé, děti by je mohly vdechnout.
Děti si cvičí šikovnost svých prstíčků, jemnou motoriku, učí se trpělivosti, zopakují si barvy, názvy oděvů, pojmenují části těla. A rozvíjí svou fantazii.
I rodiče se mohou zapojit. Bude třeba dětem poradit, co se bude hodit na diskotéku, jak obléci panenku Simonku, která chce vypadat romanticky, co obléci na karneval, na hřiště či na koncert. Můžete vymyslet nekonečnou řadu variant. Holčičky si určitě vyhrají.
Vydalo nakladatelství Fragment v edici šikovné ruce. Vhodné pro děti od 5 let.