O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.

recenze

Panika (2014) 4 z 5 / natkaf
Panika

Do hry jménem Panika, ve které musíte překonat všechen svůj strach, se zapojují maturanti z městečka Carp zlákaní velkou finanční odměnou. Je ale odměna dost vysoká za zničené zdraví, případně i smrt?

Plusy:
Mám velmi ráda styl autorčina psaní. Už jsem od ní četla Zmizelé dívky a proto jsem věděla, že styl mi určitě sedne. A taky že jo, četlo se to skoro samo.
Nápad vymyslet hru, při které jde o to nemít strach i u těch smrtelně nebezpečných úkolů, mi přijde skvělý. Je to tak realisticky vykreslené, až jsem byla sama kolikrát vystrašená o životy účastníků.
Také se mi líbila propracovanost hlavních postav - zvláště jejich osudů. Vykreslení důvodů, proč se zúčastnili Paniky, na mě působilo skvěle. Ta lítost, kterou jsem cítila vůči nim, fungovala dokonale.

Mínusy:
Příběh je utvořen dvěma prolínajícími si částmi - úkoly Paniky a vývoj vztahů mezi postavami. Druhá část mě moc nebavila, přišlo mi to utahané a místy i zbytečné.
Mrzí mě chvilková předvídatelnost příběhu. Pár "velkých" zvratů jsem uhádla a tím se i připravila o kouzlo zápletky.

Na to, že kniha je autorčinou prvotinou to nebylo špatné. Jsem ráda za její ostatní a více povedené knihy. Tuto už ale nejspíš znovu číst nebudu.

teresinha
15.07.2016

Panika není autorčina prvotina, první byla trilogie Delirium. Jen abys věděla ;)