Nové, vzrušující a mladé

recenze

Od sebe k sobě (2016) 3 z 5 / Anilka13
Od sebe k sobě

„Je to nové, vzrušující a mladé“ - takhle bych ve stručnosti označila prvotinu od mladé autorky Annette Wilshové, která mi dala tu možnost, popsat svými slovy tuhle milou novou knížku.

Díky tomu jsem dostala i nový čtenářský zážitek, protože v knize jsou popisovány místa a osoby žijící ve městě, které je mi velmi blízké, tudíž jsem si dokázala vše jasně představit.

Děj této knihy je psán zvláštním stylem. V textu totiž najdeme jak vysněný příběh, tak skutečný děj i přímou řeč vedenou přes sms zprávy.
Osoby v knize jsou cenzurovány nápaditým způsobem, začínající pouze prvním písmenem jména. Tato kniha není ničím náročná a je psána pohodovým stylem.

Od sebe k sobě je kniha pro mladistvé, ale i pro ty, kteří se rádi do svých mladých let vrací.
V knize jsou řešeny vztahy, spory, přátelství a především láska. Hlavní hrdinka tohoto příběhu se rozhoduje, zda vztah s S. má ještě nějakou budoucnost, anebo jí její nový tajemný objev J. učaruje natolik, aby se vzdala své staré lásky a zažila nové dobrodružství, proto se mladá Any rozhodne poznat sebe samu a najít svou cestu ke štěstí.
Postupem času přichází na to, co je její prioritou a co ji dělá šťastnou.
Tápání v mezilidských vztazích, kariérou, školou, láskou a novým bydlením vypadá dost děsivě, zvládne hlavní hrdinka vše, tak jak si přeje?

Děkuji Annette za to, že jsem mohla na malou chvíli okusit její příběh a nechat se vtáhnout do děje, který určitými situacemi vystihoval i můj vlastní život.

- K. D.

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Annette Wilshová

Jedná se o prvotinu mladé autorky, která vypráví obyčejně neobyčejný příběh o křižovatce životem a cesty uvědomění si sama sebe. Hlavní hrdinkou knihy je mladá slečna, která se rozhoduje, zda má vůbec ještě cenu zůstávat ve vztah... více