Nic pro slabé povahy

recenze

Noční lovec (2013) 5 z 5 / AndyK
Noční lovec

"V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli.

Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů?

Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími."

Po této knize jsem v knihovně pokukovala již delší dobu - měli ji příhodně vystavenou na poličce a obálka mě zaujala. Když jsem si ale přečetla, o čem kniha je, vrátila jsem ji. Přišlo mi to opravdu drsné. Přehlížela jsem ji ještě dalších pár návštěv. Přehlížela jsem měla dát do uvozovek, protože jsem moc dobře věděla, že tam je... Nakonec jsem sebrala odvahu a dala se do čtení. A dá se říct, že dokud jsem knihu nedočetla, tak jsem ji neodložila.

Když je objevena první mrtvá žena, může se zdát, že se jedná o pomstu nevěrné ženě. Způsob provedení je příšerný a povede k dalším nevinným obětem. Brzy zmizí další ženy a začíná být jasné, že vyšetřovatelé mají co do činění s opravdu brutálním sériovým vrahem. Vybírá si velmi pohledné ženy kolem třiceti, s hnědými vlasy. Navíc se ukáže, že oběti nespojuje jen vzhled, ale že to jsou všechno úspěšné umělkyně - hudebnice a výtvarnice. Během pátrání spojí detektiv Robert Hunter své síly se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Tu si najme otec jedné ze zmizelých žen v zoufalé naději, že se mu dcera vrátí.

A vrátí? Kolik žen ještě musí zemřít, než se podaří brutálního vraha najít? Co ho k tomu vůbec vede? Můžu vám slíbit, že dokud nenajdete odpovědi na všechny otázky, knihu jen tak neodložíte. Příběh je rozdělen do kratších kapitolek a každá končí tak, že vás prostě nutí číst dál. Střídá se pohled vyšetřovatelů, obětí i samotného vraha, což příběhu dodává ještě více šťávy. Je to velmi drsné a napínavé čtení a za mě jedna z nejlepších detektivek, která se mi kdy dostala do ruky. Chvílema jsem si říkala - pane bože, co je to za člověka, co dokáže vymyslet takové šílenosti?! Psychopat? Ne, není tomu tak. Chris Carter vystudoval psychologii a chování zločinců a pracoval jako soudní psycholog, takže se při své práci setkal se spousty zločinců a vrahů, kteří ho v jeho tvorbě inspirovali.

Fanouškům detektivních thrillerů můžu knihu jedině doporučit a troufám si říct, že nemůžete být zklamaní. Jak jsem již zmiňovala, za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a nemůžu se dočkat, až si přečtu další autorovy knihy.
---------------------------------------------------------
Série: Robert Hunter (3.)
Originální název: The Night Stalker
Žánr: Thriller
Rok vydání: 2013, 1. vydání originálu: 2011
Počet stran: 328
Nakladatelství: BB art
Překlad: Jana Pacnerová
Autor obálky: Jan Matoška
Vazba knihy: vázaná s přebalem