Nejlepší přítel Jana Husa

recenze

Život a dílo Jeronýma Pražského (2010) 5 z 5 / Iwíček
Život a dílo Jeronýma Pražského

Kniha má sice kolem 400 stran, ale ve skutečnosti přečtete ani ne polovinu z nich, protože zbylé stránky obsahují rozsáhlý poznámkový aparát, obrázky a latinský text.

Kniha se mi četla velice dobře, je rozdělena do 3 částí, první se zabývá životem Jeronýma Pražského, druhá se týkala pražských sporů a třetí část byla o díle tohoto současníka Jana Husa. Když se do knihy začtete, tak zjistíte, že vám předá informace nejen o Jeronýmovi, ale také o Janovi a o době, v níž žili. Dozvíme se, z jakého důvodu byli obžalováni z hereze. Dále si přečteme o tom, jak probíhaly jednotlivé koncily. Oba stihnul stejný osud, byli v upáleni v Kostnici. Jan Hus byl upálen o rok dříve, než Jeroným Pražský. Pokud se chcete dozvědět za jakých okolností a zda se svůj osud snažil zvrátit, přečtěte si tuto knihu.

Co se mi na knize líbilo? Autor knihu napsal velice čtivým způsobem. Velice se mi líbil i obrazový materiál, sice to bylo jen pár stránek, ale zato hezky barevných a na křídovém papíru. Čtení knihy pro mě bylo zážitkem a věřím, že by se mohla líbit i těm čtenářům, kteří se zajímají o historii naší země.

Co se mi na knize nelíbilo? Na knize se mi nelíbil opět rozsáhlý poznámkový aparát. Byl tak rozsáhlý, že přesáhl minimálně polovinu knihy. Působilo to na mě rušivým dojmem. Sice jsem tam našla pár poznámek, které mě zaujaly, ale velké množství jsou materiály psané v latině.

Život a dílo Jeronýma Pražského Život a dílo Jeronýma Pražského František Šmahel

Podtitul: Zpráva o výzkumu První rozsáhlá vědecká biografie jednoho z nejvýznamnějších reprezentantů českého univerzitního národa prvních dvou desetiletí 15. století, filozofa, jenž za své názory a postoje skončil na kostnické ... více